Aktualności - rok szkolny 2018/2019

Przygotowania do Wigilii
Dodano:16.12.2018
Uroczysta Wigilia w Ośrodku SOSW zbliża się wielkimi krokami. Mając przed sobą bojowe zadanie, nasze czwartkowe spotkanie rękodzielnicze poświęciliśmy na dekoracje na tę uroczystość. Nasza młodzież z wielkim zaangażowaniem kleiła "sztuczny śnieg", który po zawieszeniu będzie tworzył zimową scenerię. W Galerii zaś, panie pracowały nad prezentami dla gości. W ruch poszły kleje na gorąco i naturalne materiały przyrodnicze. Efekty naszej pracy będzie można ocenić na uroczystej kolacji.

Administrator

Przedszkolaki na zajeciach kulinarnych
Dodano:14.12.2018
11 grudnia w ramach świątecznych przygotowań nasze przedszkolaki odwiedziły naszą kuchnię aby upiec świąteczne pierniczki. Pomagały im mamy i starsi koledzy ze szkoły Branżowej. Było SUPER!!!

Administrator

Zajęcia rękodzielnicze w Muzeum
Dodano:14.12.2018
W poniedziałek 10.12 uczniowie klas I-IIIA i IV-VIIIB ZET uczestniczyli w zajęciach rękodzielniczych w Muzeum Kultury Ludowej. Malowaliśmy piękne bombki choinkowe. Ozdobią one nasze domowe drzewka.

Administrator

II spotkanie rodziców grup przedszkolnych
Dodano:14.12.2018
W poniedziałek 10.12 na II spotkaniu rodziców naszych przedszkolaków zostały wykonane przepiękne bożonarodzeniowe stroiki. Jak widać na zdjęciach spotkanie przebiegało w bardzo miłej i twórczej atmosferze. Dziękujemy!!!

Administrator

Konkurs biblioteczny
Dodano:14.12.2018

Małgorzata Piskorz

Poniedziałkowe spotkania z książką
Dodano:12.12.2018
10 grudnia w bibliotece odbyła się inauguracja cotygodniowych spotkań z książką uczniów klas IV-VI ze szkoły podstawowej. Pięciomiesięczna przerwa we wspólnym czytaniu nie posłużyła organizacji naszych poniedziałkowych spotkań , ale jak mówi stare porzekadło „pierwsze koty za płoty” i teraz może być już tylko lepiej!

Małgorzata Piskorz

Zajęcia biblioteczne z przedszkolakami
Dodano:9.12.2018
4 grudnia do biblioteki szkolnej razem z przedszkolakami przyszła ZIMA! Dzieci oglądały plansze z zimą na górce i w lesie, wysłuchały wiersza Czesława Janczarskiego pt. „Jedzie zima”. W oparciu o przeczytany wiersz i plansze odpowiadały na pytania i wskazywały elementy zimowego ubioru na ilustracjach. Indywidualnie układały czteroelementowe puzzle z zimowym obrazkiem i lepiły śnieżki ze zgniecionych kartek gazety, którymi rzucały dla wprawy w dowolnych kierunkach, a potem do celu. Bawiliśmy się jeszcze w rozbijanie lodu czyli rozgniatanie folii bąbelkowej paluszkami i całą dłonią. A na koniec, w ramach podziękowania za zajęcia w bibliotece, dzieci zaśpiewały pani Gosi piosenkę o misiu.

Małgorzata Piskorz

Konkurs "Rowerowe Horyzonty"
Dodano:8.12.2018
Z przyjemnością informujemy, że konkurs fotograficzno-plastyczny pod hasłem "Rowerowe horyzonty" został rozstrzygnięty. Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe.
Wyniki konkursu:
I miejsce - Paweł Dąbrowski (LO Węgorzewo)
II miejsce - Agata Kołowerzo (Gimnazjum Węgorzewo)
- Tymoteusz Kopcych (SOSW Węgorzewo)
III miejsce - Wiktoria Kącka (SP Sobiechy)
Wyróżnienia otrzymali:
- Emilia Ewert-Wójcik (LO Węgorzewo)
- Michał Bodnar (SP Więcki)
- Hubert Bodnar (Gimnazjum Więcki)
- Artur Zajnowski(SOSW Węgorzewo)
- Marcin Garbazik(SOSW Węgorzewo)
- Adam Mroziewicz (SOSW Węgorzewo)
- Mateusz Lipski (SOSW Węgorzewo)
- Rafał Lipski (SOSW Węgorzewo)
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy zwycięzcom!!!

Organizatorzy

Powiatowy Test Wiedzy o Tytoniu
Dodano:7.12.2018
Za nami już kolejna edycja konkursu powiatowego testu wiedzy o tytoniu organizowanego przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Węgorzewie. Z naszego Ośrodka do testu przystąpiło dwóch uczniów z klasy 6 szkoły podstawowej: Szymon Wesołek i Artur Zajnowski. Z ogromną satysfakcją informujemy że zajęli II miejsce. W dniu 30 listopada br byli na uroczystym wręczeniu dyplomów i nagród. Wielkie brawa i gratulacje.

Barbara Malanda

Zbiórka karmy dla "bezdomniaków"
Dodano:8.12.2018
To my byliśmy dzisiaj Mikołajami. W naszym worku znalazły się prezenty dla bezdomnych czworonogów. Karmę przekazaliśmy przedstawicielom TOZ w Węgorzewie. Na zdjęciach nasi najmłodsi wolontariusze z grup przedszkolnych. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę karmy dla "bezdomniaków".

Administrator

Andrzejki 2018
Dodano:1.12.2018
Zdjęcia z zabawy andrzejkowej w Internacie. Zapraszamy.

Administrator

Mecz siatkówki w Olsztynie
Dodano:1.12.2018
28 listopada mieliśmy okazję uczestniczyć w meczu Indykpol AZS Olsztyn-PAOK Saloniki w ramach 1/16 finału Pucharu CEV. Mecz dostarczył nam dużo pozytywnych emocji i z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd.Bardzo dziękujemy panu Grzegorzowi Pykało za zorganizowanie wyjazdu.

Uczestnicy

Nowy numer NASZEGO EKSPRESU
Dodano:24.11.2018

Nowy numer "Naszego Ekspresu". Zapraszamy do lektury i udziału w konkursach.

Administrator

Święto Ośrodka
Dodano:23.11.2018
Zdjęcia ze Święta Ośrodka.

Administrator

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
Dodano:23.11.2018
W dniu 13.11.2018roku w Internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Węgorzewie odbyły się zajęcia z wychowankami na temat Praw Dziecka. Spotkanie poświęcone było dokumentowi, jakim jest Konwencja o Prawach Dziecka. Uczniowie dowiedzieli się, że w listopadzie 1989 roku została ona przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Zwiększyli swoją wiedzę, co do zakresu i istoty praw im przysługujących. Efektem zajęć było wykonanie prac plastycznych na temat: „Mam prawo do…” z których powstały nowe obrazki do wystawy w szkole.

Beata Miazga

Turniej tenisa stołowego
Dodano:19.11.2018
Turniej Tenisa Stołowego Szkół Ponadgimnazjalnych w ramach Licealiady. Nasi uczniowie brali udział godnie reprezentując nasz Ośrodek Wyniki: dziewczęta V miejsce, chłopcy po zaciętych walkach zajęli III miejsce.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Ireneusz Kubiszyn

100-lecie odzyskania niepodległości
Dodano:10.11.2018
W piątek 9 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez nasze państwo niepodległości. Wszyscy zebrani o godznie 11.11 odśpiewali wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, a uczniowie w monatażu multimedialnym przybliżyli fakty historyczne, które doprowadziły do utraty oraz odzyskania przez nasze państwo niepodległości. W uroczystości wzięły udział dzieci z przedszkola "Jesteś".

Administrator

Jesienna wycieczka rowerowa
Dodano:10.11.2018
7 listopada odbyła się jesienna wycieczka rowerowa w ramach Szkolnego Klubu Rowerowego Horyzont. Jesienna aura sprzyja intensywnemu wysiłkowi na co dowodem jest dzisiejszy przebyty dystans, który liczył 28 km. Trasa wycieczki biegła przez Trygort – Przystań- Mamerki- Kaczory- Stawki- Węgorzewo. Kolorowe liście, malownicze mgły i piękne mazurskie widoki nastroiły pozytywnie wszystkich uczestników wycieczki.

Ze sportowym pozdrowieniem Joanna Perłowska

Mecz siatkówki w Olsztynie
Dodano:10.11.2018
6 listopada dzięki uprzejmości UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 10 uczniów Ośrodka z opiekunami uczestniczyło w meczu Indykpol AZS Olsztyn- Hurrikaani Loimaa (wicemistrzowie Finlandii) w ramach 1/32 finału Pucharu CEV. Mieliśmy okazje obejrzeć przygotowania do meczu profesjonalnych zawodników, a także mogliśmy aktywnie wspierać naszych siatkarzy w trakcie całego spotkania. Na początku spotkania cała grupa z Węgorzewa została oficjalnie przywitana przez spikera zawodów, a po meczu mieliśmy niepowtarzalną okazję zrobić sobie grupowe zdjęcie z zawodnikami drużyny Indykpol AZS Olsztyn. Dziękujemy Klubowi UKS Koszałek Opałek (organizator wyjazdu) za zaproszenie na mecz.

Ze sportowym pozdrowieniem Joanna Perłowska

"Polskie jesienne parasole"
Dodano:11.11.2018
W dniu 8 listopada w Galerii Ośrodka odbyły się kolejne rękodzielnicze zajęcia dla naszej młodzieży. 100- letnią rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę uczciliśmy patriotycznym akcentem wykonując jesienną parasolkę w narodowych barwach. Efekty naszej pracy do obejrzenia przed budynkiem internatu. Serdecznie zapraszamy.

Anna Bohacz Barbara Szyszko

Konkurs "Obrazy słowem malowane"
Dodano:26.10.2018
W dniu 25.10.2018 r. odbył się w naszej szkole IV Wojewódzki Konkurs Humanistyczny „Obrazy słowem malowane”. W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem : Obrazy i portrety sławnych Polaków”. Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe. Do konkursu zgłosił się Zespół Placówek Edukacyjnych z Gołdapi, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Giżycka oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Węgorzewa. Uczniowie mieli za zadanie opisać obraz lub portret z uwzględnieniem słownictwa charakterystycznego dla opisu, podzielić się swoimi osobistymi wrażeniami a także zwrócić uwagę na poprawność ortograficzną i interpunkcyjną. Na wykonanie tego zadania każdy uczestnik miał 60 minut. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa w składzie: Pani Anna Czapska (przewodnicząca), pani Anna Jaremus- Furtan i pani Małgorzata Piskorz.
Wyniki Konkursu:
Kategoria I - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum:
I miejsce-Patrycja Pędzich, Dominika Ołów
II miejsce-Paweł Werkowski
III miejsce-Angelika Sieraniewicz
Kategoria II – Szkoła Branżowa I stopnia i ZSZ:
I miejsce-Marzena Baranowska
II miejsce-Joanna Charaman
III miejsce-Aleksandra Kaczmarska
Wyróżnienia otrzymali: Magdalena Bielińska, Łukasz Pietrewicz oraz Kamil Kasperowicz.
Podczas pracy komisji konkursowej uczestnicy wzięli udział w wycieczce do Jednostki Wojkowej. Uczniowie obejrzeli film przedstawiający zadania żołnierzy z 11 Mazurskiego Pułku Arylerii a także zwiedzili Salę Tradycji znajdującą się na terenie Jednostki.

Organizatorzy

Jesienny spacer
Dodano:25.10.2018
„Pora wesoła”
Kto powiedział, że jesień jest smutna, że ma kolor szarego płótna, że jej prawie nie widać we mgle?
Kto to wszystko powiedział? Ja nie!
Dla mnie jesień to pora wesoła, roześmiana i gwarna jak szkoła.
Lśniąca skórą kasztana na trawie, w odlot ptaków wpatrzona ciekawie
Jesień – roztargniona malarka gubi farby po polach i parkach,
a ja biegam wciąż za nią z ochotą i znajduję brąz, czerwień i złoto.
Artur Idźkowski

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z jesiennego spaceru.

Grupa I dziewcząt

Tydzień Kariery Zawodowej
Dodano:25.10.2018
W ramach Warmińsko-Mazurskiego Tygodnia Kariery Zawodowej 2018 pod hasłem „Bądź architektem swojego szczęścia” uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia uczestniczyli w dwóch wizytach zawodoznawczych. 19 października poznali zasady funkcjonowania hotelu „Ognisty Ptak” oraz ewentualne perspektywy zatrudnienia.
Dnia 24 października wraz z uczniami klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej, z oddziałem III klasy Gimnazjum i uczniami Szkoły Przysposabiającej do Pracy byliśmy na spotkaniu z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy gdzie dokładnie omówiono sprawy dotyczące formalności związanych z: rejestracją, formami zatrudniania , obowiązkami i uprawnieniami osoby bezrobotnej.
Natomiast 23 października gościliśmy w naszej pracowni grupę przedszkolaków z przedszkola ”Jesteś”. Wspólnie przygotowaliśmy marchew po mazursku, buraki pieczone z nasionami chia i spirale ziemniaczane. Zajęcia te odbyły się celem preorientacji zawodowej w zawodzie kucharz.

Małgorzata Fedusio

Sprzątanie Świata
Dodano:19.10.2018
16 października uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata”. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Akcja - segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej” Jej celem było promowanie selektywnej zbiórki odpadów. Po sprzątnięciu wyznaczonych rejonów, wszyscy spotkali się przy ognisku. Dziękuję wszystkim uczniom za zaangażowanie w pracę.

Anna Kołowerzo

Dzień Ziemniaka 2018
Dodano:13.10.2018
Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy. 10 października w internacie, w piękny, ciepły wieczór zorganizowaliśmy Dzień Ziemniaka. Najpierw poznaliśmy „Bajkę o Ziemniaku”, z której dowiedzieliśmy się skąd pochodzi. Następnie wzięliśmy udział w wielu fajnych ziemniaczanych konkurencjach, m.in.: wykazywaliśmy się sprawnością w sadzeniu ziemniaków, rzucaniu ziemniakiem do celu, szybkością w slalomach i precyzją w obieraniu ziemniaków. Najwięcej frajdy i radości sprawiły wykopki. Po konkurencjach sportowych był również wysiłek intelektualny – należało z liter wyrazu „ziemniak” ułożyć inne wyrazy. Zwieńczeniem imprezy było ognisko i pieczenie kiełbasek oraz wybór Króla Ziemniak (został nim Daniel) i Królowej Frytki (Weronika).

Uczestnicy zabawy

Zajęcia rękodzielnicze
Dodano:13.10.2018
"Przebudzenie mocy- obrazy z kamieni i drewna" Czwartkowe zajęcia rękodzielnicze w Galerii Ośrodka zaczynają powoli rozbudzać wśród naszej internackiej młodzieży ukryte talenty. To prawdziwe Przebudzenie mocy. Z przeróżnych materiałów wyczarowujemy takie cuda.

Anna Bohacz Barbara Szyszko

Apel z okazji Dnia Nauczyciela
Dodano:13.10.2018
Zdjęcia z apelu z okazji Dnia Nauczyciela.

Administrator

Rajd pieszy na "Zwierzyniecki Róg"
Dodano:13.10.2018
10 października - korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się na pieszy rajd. Naszym celem był "Zwierzyniecki Róg". Rajd był kolejnym etapem projektu "Jesteśmy wolni od nałogów - III edycja" realizowanego w naszym Ośrodku przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Jesteś" a współfinansowanego przez Burmistrza Węgorzewa. Celem dzisiejszej wycieczki było pokazanie jak w prosty sposób spędzać aktywnie i konstruktywnie czas wolny. Nie od dzisiaj bowiem wiadomo, że spacer:
1. Poprawia jakość snu.
2. Poprawia koncentrację i ułatwia myślenie.
3. Poprawia nastrój.
4. Wydłuża życie.
5. Zwiększa odporność na choroby.
Przeszliśmy dzisiaj dystans ponad 11 kilometrów wykonując około 19000 kroków!!!!
BYŁO SUPER !!!

Uczestnicy

"Chodź pomaluj mój świat"
Dodano:6.10.2018
"Chodź pomaluj mój świat" - to kolejne czwartkowe spotkanie w SOSW w Węgorzewie na zajęciach z wyrobów rękodzielniczych z grupą dziewcząt i starszych chłopców w Galerii Ośrodka. Tym razem nasi wychowankowie pokazali barwny swiat na starych dachówkach.

Anna Bohacz, Barbara Szyszko

Wybory do Samorządu Ośrodka
Dodano:4.10.2018
W czwartek 4 października w naszej szkole odbyły się w pełni demokratyczne wybory do Samorządu Ośrodka. Komisja wyborcza przeliczyła wszystkie głosy i wyłoniła zwycięzców. Gospodarzem została Weronika Rutkowska, zastępcą Szymon Wesołek a sekretarzem Paulina Lipska. Gratulujemy wybranym i życzymy owocnej pracy!!!

Administrator

Dzień Tabliczki Mnożenia
Dodano:5.10.2018
VIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA 2018

W tym roku akcja edukacyjna przeprowadzona została wśród społeczności internackiej (to kolejny dowód na to, że w internacie nie jest nudno!!!) oraz osób, które nie mieszkają w internacie, a uczą się w naszej szkole (dziękujemy rodzicom za pozwolenie uczestniczenia w konkursie w godzinach popołudniowych). Chętni uczniowie (12) przystąpili do egzaminu pisemnego w dwóch etapach. Starsi uczniowi: I etap - do 50, II etap - do 100, młodsi uczniowie: I etap – do 30, II etap – do 50. Na każdy etap przeznaczono 4 minuty. Uczeń, który uzyskał z I etapu 4 lub 5 pkt., mógł przystąpić do II etapu. Sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” podczas egzaminu zaowocowało tytułem Eksperta Tabliczki Mnożenia i certyfikatem. Po egzaminie pisemnym wszyscy uczestniczyli w grach i zabawach z Tabliczką Mnożenia w roli głównej. Zaangażowanie było ogromne, a doskonalenie znajomości tabliczki mnożenia poprzez zabawę – dobrą nauką. Poprawność wykonanych działań podczas egzaminu, gier i zabaw odbywała się pod nadzorem koordynatora lokalnego oraz wyłonionych spośród uczniów: asystenta i egzaminatora. Wszystkim akcja bardzo się podobała i chętnie sugerowali udział w przyszłości, a przede wszystkim zachęciła do dalszej pracy nad stałym doskonaleniem znajomości Tabliczki Mnożenia.

Organizatorzy

Klub Smakoszy Książek
Dodano:29.09.2018
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku to święto obchodzone 29 września w dniu urodzin Janiny Porazińskiej, a że w tym roku przypada w sobotę zmuszeni byliśmy zorganizować jego obchody w innym terminie. Wybór padł na czwartek 27 września i przybyło nas tak wieku, że w bibliotece zabrakło krzeseł dla zgromadzonych już po raz piętnasty członków Klubu Smakoszy Książek. Pani Alina Wilczyńska, rozpoczynająca spotkanie, wprowadziła nas w beztroski i radosny nastrój wierszem Jan Brzechwy pt. "Wiewiórka i bóbr". Lektorzy czytali kolejno nieco poważniejsze i zupełnie śmieszne rymowanki autorstwa polskich poetek i poetów. Tym razem królowało nieco młodsze pokolenie twórców, reprezentowane głównie przez Agnieszkę Frączek i Michała Rusinka. Nie zabrakło jednak i takich klasyków jak Aleksander Fredro, Julian Tuwim, Konstanty Ildefons Gałczyński czy Danuta Gellnerowa. Dziękujemy wszystkim za obecność, a szczególnie gorąco uczniom, którzy zaprezentowali się przed bardzo licznie zgromadzoną publicznością!

Małgorzata Piskorz

Polskie drogi ku Niepodległości
Dodano:28.09.2018
Konkurs historyczny - POLSKIE DROGI KU NIEPODLEGŁOŚCI
W dniu 27 września 2018 roku w naszym Ośrodku odbył się szkolny konkurs historyczny "Polskie drogi ku Niepodległości". Uczniowie przystępujący do konkursu wykazali się wiedzą dotyczącą czasów zaborów i odzyskania przez Polskę Niepodległości w 1918 roku. Wyniki:
I miejsce Paweł Werkowski - klasa VII B SP
II miejsce Aleksandra Kaczmarska - klasa IA BS
III miejsce Eryk Bogdanowicz - klasa IIA BS
IV miejsce Maciej Trawiński - klasa IIIA ZSZ
Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu!

Organizatorzy

Zajęcia rękodzielnicze
Dodano:21.09.2018
W dniu 20 września rozpoczeliśmy w naszym Ośrodku zajęcia z wyrobów rękodzielniczych w Galerii Ośrodka. W zajęciach wzięła udział grupa dziewcząt i chłopców. Hasłem dzisiejszych zajęć było "Rodzina dyniowatych zwierząt". Efektem naszych kreatywnych pomysłów jest wystawa przed internatem dziewcząt. Wszystkich zachęcamy do obejrzenia.

Organizatorzy: Anna Bohacz i Barbara Szyszko

Biwak w "Pięknym Brzegu"
Dodano:21.09.2018
To już III edycja projektu "Jesteśmy wolni od nałogów" realizowanego w naszym ośrodku przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Jesteś" a współfinansowanego przez Burmistrza Węgorzewa. 19 września wszyscy spotkaliśmy się w malowniczo położonym ośrodku wypoczynkowym "Piękny Brzeg" na jednodniowym biwaku. Rozmawialiśmy o ważnych dla nas tematach: uzależnieniach, agresji i emocjach. Drużyny pod opieką nauczycieli i mam naszych uczniów rozwiązywały trudne quizy i krzyżówki. Wszyscy poradzili sobie - ZNAKOMICIE. W drugiej części biwaku bawiliśmy się podczas sportowych zmagań i konkurencji. Na koniec było ognisko i słodkie upominki dla klas. Czas spędziliśmy bardzo aktywnie. W ramach projektu czeka nas jeszcze: rajd pieszy, konkurs plastyczny oraz Integracyjny Turniej Rodzinny. Będzie się działo !!!

Uczestnicy biwaku

Warsztaty rękodzielnicze
Dodano:17.09.2018
11 września odbyła się VI edycja warsztatów rękodzielniczych „Chcę i potrafię tworzyć sztukę”w ramach programu” Nie Ja, nie Ty, po prostu My” realizowanego przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży”Jesteś” w celu aktywizowania środowisk osób niepełnosprawnych. Tegoroczne warsztaty miały miejsce w „Chlebowym domku” w Spytkowie. Wzięło w nich udział 24 podopiecznych z SOSW, DPS, WTZ i PDS wraz z opiekunami. Podczas warsztatów uczestnicy poznali technikę produkcji mydła i kul kąpielowych. Każdy własnoręcznie wykonał i pięknie ozdobił mydełko oraz musującą kulę kąpielową używając ulubionego zapachu i koloru. Swoje dzieła uczestnicy ładnie zapakowali i zabrali do domu. Na pewno wspaniale będzie wziąć kąpiel z dodatkiem pachnącej i musującej kuli lub umyć się mydłem o swoim ulubionym zapachu. Ponadto mydła glicerynowe są zdrowe dla skóry. W czasie warsztatów nie zabrakło tez solidnej porcji wiedzy na temat historii mydła, jego różnych rodzajów, roślin używanych do mycia i prania w dawnych czasach w różnych częściach świata. Była też chwila na wspólną zabawę podczas puszczania baniek mydlanych. Na zakończenie zajęć wszyscy posilili się smacznym ciastkiem i herbatą. Był to naprawdę miło i aktywnie spędzony czas.

Barbara Mamryk

Wycieczka rowerowa Klubu Horyzont
Dodano:14.09.2018
WOLNY CZAS SPĘDZAMY ZDROWO I SPORTOWO!!!
11 i 12 września członkowie klubu rowerowego "Horyzont" pojechali na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Jesteś" przy finansowym wsparciu Burmistrza Węgorzewa. Celem dwudniowej wycieczki było poznanie pięknych mazurskich okolic. Trasa wycieczki przebiegała z Węgorzewa do Jeziorowskich. Po noclegu w gospodarstwie agroturystycznym "Echo Puszczy", drugi dzień wycieczki był również pełen wrażeń a najciekawszym punktem programu wycieczki był spływ kajakowy Sapiną. Było SUPER!!!

Zadowoleni uczestnicy

"Jak nie czytam, jak czytam"
Dodano:8.09.2018
31 sierpnia na adres biblioteki Ośrodka wpłynęło podziękowanie redakcji "Biblioteki w Szkole"za udział naszych uczniów i nauczycieli w najpopularniejszej ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Jak nie czytam, jak czytam", w której wzięło udział 406 825 osób z całej Polski. Spośród 2306 organizatorów nagrodzono tylko kilkudziesięciu. Przyznanie nagród jak co roku okazało się najtrudniejszym zadaniem. Jak bowiem wybrać najlepsze zdjęcie spośród 12 tysięcy lub najciekawszą formę realizacji z ponad 2300? Tym razem nie udało się nam pobić rekordu, choćby dlatego, że zeszłoroczny był bardzo wyśrubowany, a nie walczyliśmy o frekwencję za wszelką cenę, chodziło przecież głowinie o radość ze wspólnego czytania i dobrą zabawę.

Małgorzata Piskorz

Rozpoczęcie roku szkolnego
Dodano:3.09.2018
W poniedziałek 3 września uroczystym apelem rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W uroczystości oprócz uczniów, licznie zgromadzonych rodziców oraz pracowników szkoły wziął udział ksiądz Rafał z naszej Parafii Dobrego Pasterza. Wspaniałą wiadomością była informacja, że wszyscy absolwenci szkoły zawodowej z bardzo dobrymi wynikami zdali egzamin zawodowy i otrzymali z rąk naszego Dyrektora Andrzeja Raczkowsiego dyplomy potwierdzające zdobyte kwalifikacje. Wielkie gratulacje dla uczniów oraz dla nauczycieli, którzy po raz kolejny tak wspaniale przygotowali uczniów do startu w zawodowe życie.

Administrator


Aktualności - rok szkolny 2017/2018

Aktualności - rok szkolny 2016/2017

Aktualności - rok szkolny 2015/2016

Aktualności - rok szkolny 2014/2015

Aktualności - rok szkolny 2013/2014

Aktualności - rok szkolny 2012/2013

Aktualności - rok szkolny 2011/2012

Aktualności - rok szkolny 2010/2011

Aktualności - rok szkolny 2009/2010

Aktualności - rok szkolny 2008/2009

Aktualności - rok szkolny 2007/2008

Aktualności - rok szkolny 2006/2007

Powrót do strony startowej