Aktualności - rok szkolny 2017/2018

Wycieczka do Warszawy
Dodano:18.10.2017
W dniach15/16 października 2017 r. pojechaliśmy do stolicy. Warszawa przywitała nas piękną, słoneczną pogodą. Podczas wyjazdu zwiedziliśmy Muzeum Wojska Polskiego, obejrzeliśmy spektakl "Pinokio" w teatrze Rampa a także byliśmy na Stadionie Narodowym. Było super!!!

Uczestnicy wycieczki

Dzień Edukacji Narodowej
Dodano:14.10.2017
W tym roku obchody Dnia Edukacji Narodowej w szkołach powiatu węgorzewskiego organizował nasz Ośrodek. Wszystkim pracownikom oświaty oraz uczniom składamy życzenia samych pogodnych dni, a także wielu sukcesów w pracy i życiu osobistym. Gratulacje dla nagrodzonych nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz uczniów.

Administrator

Wycieczka do Chlebowego Domku
Dodano:11.10.2017
W ramach zbliżającego się Tygodnia Kariery Zawodowej dnia 6 października 2017 r. 14 osobowa grupa uczniów ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy i Szkoły Zawodowej, wraz z 3 opiekunami wzięła czynny udział w warsztatach „Od ziarenka do bochenka”. Podczas których własnoręcznie zrobili ciasto drożdżowe, uformowali i upiekli własne bułeczki. W czasie oczekiwania na wyrośnięcie ciasta i upieczenie bułeczek zasięgnęli wiele drogocennych informacji na temat; skąd bierze się mąka na chleb, na czym polega praca rolnika, młynarza i piekarza. Obejrzeli wiele zabytkowych sprzętów związanych z pracą rolnika, młynarza i piekarza. Dodatkową atrakcją była możliwość nakarmienia kur własnoręcznie zmielonym ziarnem i zagadkowy warzywnik pełen ciekawych roślin jadalnych. Największa tajemnica wycieczki to przepis na przepyszne i zdrowe bułeczki oraz dodatki do bułeczek jakimi poczęstowano nas podczas konsumpcji swoich wypieków .Do nabycia u opiekunek wycieczki – Małgorzty Fedusio, Izabeli Jachimiak i Basi Mamryk.

Opiekunowie wycieczki

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Dodano:3.10.2017
Akcja edukacyjna prowadzona jest na całym świecie, w tym roku do akcji zgłosiło się 3885 szkół. 29.09.2017 r. nasz Ośrodek uczestniczył kolejny raz w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Zabawa jak poprzednio przebiegała pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Do egzaminu przystąpili koledzy ze Szkoły Podstawowej(5), Gimnazjum(2), Zasadniczej Szkoły Zawodowej(2), Branżowej Szkoły I stopnia (5) oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy (1) spośród których wyłoniono 10 Ekspertów Tabliczki Mnożenia, każdy z nich otrzymał certyfikat pomyślnego zdania egzaminu. Patrol Egzaminacyjny w składzie 3 uczniów – egzaminatorów, przepytali pracowników Ośrodka i rodziców, którzy wykazali się świetną znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Aleksandra i Jarosław

XI Festiwal Magiczny Mikrofon
Dodano:2.10.2017
28 września 2017 r. Węgorzewskie Centrum Kultury rozbrzmiewało piosenką. Tego dnia odbywał się XI Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych „Magiczny Mikrofon”, który jak co roku zgromadził na sali licznie przybyłych uczestników i ich opiekunów. W tym roku naszą placówkę reprezentowała Weronika Rutkowska z piosenką „Ten piękny sen” zdobywając wyróżnienie, Atmosfera była jak zawsze przyjazna i wyjątkowo muzyczna. Wielkie gratulacje dla uczestników.

Administrator

Szkolny Klub Rowerowy wystartował!
Dodano:2.10.2017
We wtorek 26 września odbyła się inauguracyjna wycieczka rowerowa w ramach Szkolnego Klubu Rowerowego. W rajdzie wzięło udział 17 cyklistów. Długość trasy wynosiła 19 km i biegła szlakiem Pętli Węgorzewskiej.

Administrator

Sprzątanie Świata
Dodano:2.10.2017
28 września uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, już po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata”. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Nie ma śmieci są odpady”. Akcję rozpoczęto testem wiedzy na temat pozyskiwania surowców i recyklingu. Następnie wszyscy uczniowie ze szkoły wraz z opiekunami zaopatrzeni w sprzęt ogrodniczy udali się do parku na terenie SOSW w celu porządkowania wyznaczonych rejonów. Dzięki słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo sprawnie. Po zakończeniu prac porządkowych wszyscy udali się na ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. Udział uczniów naszej szkoły w akcji Sprzątanie Świata z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie. Serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy

XI spotkanie Klubu Smakoszy Książek
Dodano:29.09.2017
Dzisiejsze, jedenaste już, spotkanie Klubu Smakoszy Książek zbiegło się z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Uroczystość otworzył pan dyrektor Andrzej Raczkowski pięknym wierszem Marii Niklewiczowej "Słuchajmy baśni". Usłyszeliśmy interpretacje wielu zabawnych i nieco poważniejszych utworów polskich poetów, tworzących dla dzieci. I jak widać na załączonych zdjęciach było nas dziś bardzo wielu! Organizatorki bardzo cieszy fakt, że uczniowie odważyli się wystąpić przed tak licznym gronem słuchaczy. Dziękujemy odważnym ochotnikom i wszystkim uczestnikom za chwile spędzone wspólnie nad lekturą, bo podobno "kto czyta, żyje wielokrotnie".

Małgorzata Piskorz

Dzień Ziemniaka
Dodano:29.09.2017
W poniedziałek 25 września obchodziliśmy w internacie Dzień Ziemniaka. Liczne konkurencje i ziemniaczane zabawy zachęcały do ostrej rywalizacji między grupami. Bardzo nam się podobały jesienne wykopki, rzuty do celu, slalomy z ziemniakiem (na łyżce, z kijem hokejowym), obieranie ziemniaków. Była świetna zabawa, ale też i nauka. Przypomnieliśmy historię ziemniaka pieczonego, liczyliśmy ziemniaki, porównywaliśmy zbiory. Impreza zakończyła się ogniskiem, pieczeniem kiełbasek i wyborem Królowej Frytki – Kamila i Króla Ziemniaka – Mateusz, którzy obdarowali nas słodkościami.

Paulina i Rafał

Wybory do Samorządu Ośrodka
Dodano:27.09.2017
W naszej szkole tradycyjnie już odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Ośrodka. W dniu 25.09.17 r. uczniowie wzięli udział w prawdziwej lekcji demokracji. Komisja wyborcza policzyła głosy i wyłoniła zwycięzców. Oto wyniki: Maciej Zielinski został gospodarzem, Paulina Lipska zastępcą a Michał Miszkiel sekretarzem.
Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!!!

Administrator

Zamówienie publiczne
Dodano:20.09.2017
W zakładce ZAMÓWIENIA PUBLICZNE zostało zamieszczone Ogłoszone zamówienie na: Dostawy miału węglowego do kotłowni Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Węgorzewie. Zainteresowani proszeni są o zapoznanie z treścią dokumentów.
Wycieczka do Muzeum
Dodano:12.09.2017
8 września uczniowie należący do kółka historycznego udali się na pierwszą w tym roku szkolnym lekcje muzealną do Muzeum Kultury Ludowej. Tematem spotkania byli: Herosi Września 1939 "Wizna 40:1"

Administrator

Rozpoczęcie roku szkolnego
Dodano:5.09.2017
W poniedziałek 4 września uroczystym apelem rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W uroczystości oprócz uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły wzięli przedstawiciele władz powiatowych Węgorzewa. Wspaniałą wiadomością była informacja, że wszyscy absolwenci szkoły zawodowej z bardzo dobrymi wynikami zdali egzamin zawodowy. Starosta Powiatu Węgorzewskiego pani Halina Faj wręczyła przybyłym uczniom dyplomy potwierdzające zdobyte kwalifikacje. W uroczystości nie mogły wziąć udział Ola Liśniańska oraz Marta Plech, które już rozpoczęły pracę w swoim zawodzie. Wielkie gratulacje dla uczniów oraz dla nauczycieli, którzy po raz kolejny tak wspaniale przygotowali uczniów do startu w zawodowe życie.

Administrator


Aktualności - rok szkolny 2016/2017

Aktualności - rok szkolny 2015/2016

Aktualności - rok szkolny 2014/2015

Aktualności - rok szkolny 2013/2014

Aktualności - rok szkolny 2012/2013

Aktualności - rok szkolny 2011/2012

Aktualności - rok szkolny 2010/2011

Aktualności - rok szkolny 2009/2010

Aktualności - rok szkolny 2008/2009

Aktualności - rok szkolny 2007/2008

Aktualności - rok szkolny 2006/2007

Powrót do strony startowej