Aktualności - Rok szkolny 2006/2007

Zakończenie roku szkolnego II kl. ZSZ
Dodano:21.06.2007

15 czerwca żegnaliśmy uczniów II klasy ZSZ. Uczniowie z tej klasy byli naprawdę wyjątkowi. Emilia Popowska i Iza Dudzik co roku uzyskiwały znakomite wyniki w nauce jak i zachowaniu i należały do najlepszych uczniów w historii naszej placówki.
Dyrektor naszego Ośrodka - Andrzej Raczkowski jak i wychowaca klasy - Grażyna Wąsik (odchodząca w tym roku na emeryturę) bardzo ciepłymi słowami pożegnali uczniów. Zgodnie z wieloletnią tradycją pożegnalne słowa wygłosiła również przedstawicielka klasy I ZSZ, a uczniowie klas pierwszych przygotowali drobne pamiątki dla naszych absolwentów. Nie obyło się bez łez wzruszenia. Uczniowie podziękowali dyrekcji oraz nauczycielom wręczając wspaniałe bukiety kwiatów.
Wszystkim absolwentom życzymy jeszcze raz powodzenia w dorosłym życiu. Trzymajcie się!!!

Administrator

Mityng Olimpiad Specjalnych - Olsztyn 2007
Dodano:19.06.2007

Dnia 13.06.2007 w Olsztynie odbył się VI Regionalny Mityng lekkoatletyczny Olimpiad Specjalnych. Sekcję OS „Tęcza” przy SOSW w Węgorzewie reprezentowali następujący uczniowie:
- Grzegorz Gut – bieg na 200 m
- Krzysztof Weryk – bieg na 400 m
- Małgorzata Zapaśnik – bieg na 1500 m
Pomimo gorącego słońca i silnej konkurencji nasi reprezentanci spisali się na medal. Małgorzata zdobyła złoty medal, Krzysiek – brązowy medal, Grzegorz zajął wysokie IV miejsce.

Elżbieta Krasnoborska

Ośrodkowa lista bestsellerów 2007
Dodano:18.06.2007

W dniach od 26 marca do 4 kwietnia 2007 roku na terenie Ośrodka przeprowadzono po raz drugi (pierwszy w 2003 roku) plebiscyt na ulubioną książkę dzieciństwa.
Biblioteka szkolna zorganizowała wybory z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, przypadajcego w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena (2 kwietnia). W plebiscycie wzięło udział ponad 100 uczniów i nauczycieli z naszego Ośrodka.
Wśród autorów książek największym powodzeniem cieszyli się: Hans Christian Andersen (w sumie 20 głosów), Alan Alexander Milne (15 głosów), bracia Grimm (12 głosów) i Charles Perrault (10 głosów).

Małgorzata Piskorz

Dzień Sportu Szkolnego - 1.06.2007
Dodano:4.06.2007

Jak co roku 1 czerwca w Dniu Dziecka w naszej szkole organizowany jest Dzień Sportu Szkolnego.
W tym roku oprócz zawodów sportowych jedną z głównych atrakcji był pokaz przygotowany przez Straż Graniczną z Węgorzewa. Można było na własne oczy zobaczyć bardzo nowoczesny sprzęt czy usiąść za kierownicą samochodu Straży Granicznej.
Jednak największe zainteresowanie wzbudził pokaz tresury psa służbowego. Pies i jego opiekun spisali się na medal i otrzymali wielkie brawa od naszych uczniów.

Robert Kun

Wojewódzkie zawody gimnastyczne
Dodano:21.05.2007

Dnia 18.04.2007 w Szczytnie odbyły się Wojewódzkie Zawody Gimnastyczne Szkół i Ośrodków Specjalnych. Wystartowali w nich zawodnicy z naszego Ośrodka w składzie: Emilia Popowska, Ewelina Rembisz, Andrzej Wojtowicz, Marcin Wojtowicz, Marcin Pietrewicz i Bartek Hulaj-Pole.
Konkurencje zawodów były trudne i nie każdy potrafiłby im sprostać. Były to – skoki przez kozła, skoki przez skrzynię, układ gimnastyczny wolny na materacach oraz układ gimnastyczny na równoważni (tylko dla dziewcząt).
W zawodach brały udział drużyny z sześciu ośrodków naszego województwa.
W klasyfikacji zespołowej nasza drużyna zajęła III miejsce. Również III miejsce w klasyfikacji indywidualnej zajęła Emilia Popowska.

Elżbieta Krasnoborska

Konkurs szkolnych gazetek
Dodano:23.04.2007

Gazetka szkolna "Nasz Ekspres" została zgłoszona do III edycji Ogólnopolskiego Konkursu Szkolnych Gazetek. Konkurs będzie trwał do czerwca tego roku.
Więcej na temat konkursu można przeczytać na stronie internetowej konkursu
www.rybnik.pl/zsnr7/konkurs/konkursgazetek0607.htm
Listę wszystkich gazetek biorących udział w konkursie można zobaczyć na stronie
www.rybnik.pl/zsnr7/konkurs/konkursgazetek0607a.htm

Robert Kun

Konkurs ekologiczny
Dodano:20.04.2007

Nasz Ośrodek został zgłoszony do udziału w projekcie pt. "Ptasia stołówka". W ramach tego projektu Mazurskie Centrum Edukacji Ekologicznej ogłosiło konkurs pt. "Pomóżmy ptakom przetrwać zimę". Od organizatora konkursu otrzymaliśmy karmnik, który został umieszczony obok budynku Szkoły Podstawowej. Do udziału w konkursie przystąpili uczniowie klasy łączonej IV-VI: Paweł Dyjach, Andrzej Haraman, Dawid Kulszewicz, Jagoda Sereda, Eugeniusz Świderski, Mateusz Obiedziński, Sebastian Sznapka, Robert Szydłowski. Opiekun uczniów była pani Lucyna Patejko. Konkrus trwał od stycznia do marca 2007. Zadaniem uczniów było systematyczne uzupełniania pożywienia w naszej "ptasiej stołówce"

Lucyna Patejko

Konkurs na ozdoby wielkanocne
Dodano:18.04.2007

Ogółem zebrano 25 atrakcyjnych ozdób wielkanocnych (3 gaiki, 4 palmy, 6 stroików, 4 pocztówki, 6 obrazków, 2 jajka) Ponieważ poziom prac był bardzo wysoki komisja konkursowa miała trudne zadanie wybrania tych najładniejszych prac.
Wyniki konkursu:
I Łabędź (na zdjęciu) – Marysia Zapaśnik – grupa I Internat
II Gaik – Szkoła Przysposabiająca do Pracy
III Jajko – Szkoła Podstawowa klasa Klasa I-VI
IV – obrazek Małgosi Zapaśnik – kl. III Gimn.
IV – jajko Oli Liśniańskiej – Szkoła Podstawowa I-VI
Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody a wyróżnione prace z miejsc I-III trafiły na konkurs do Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie

Administrator

Święto Wiosny 2007
Dodano:27.03.2007

Dnia 21 marca 2007 witaliśmy nadejście upragnionej wiosny. O godzinie 10 odbył się uroczysty apel na którym, oficjalnie pożegnaliśmy zimę i powitaliśmy wiosnę. Tradycyjnie młodsze klasy zaprezentowały przygotowane na ten dzień starannie i pomysłowo wykonane Marzanny, które zostały przekazane do Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, gdzie wezmą udział w okolicznościowej wystawie. Główną atrakcją tego dnia było kino, które zostało zorganizowane w Sali gimnastycznej. Bawiliśmy się świetnie i jesteśmy pewni że po takim powitaniu wiosny niedobra zima już nie wróci.

Reporter Ekspresu Joanna Przybylska

Konkurs plastyczny
Dodano:20.03.2007

Uczestnicy pozalekcyjnych zajęć plastycznych, biorąc udział w V edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Uśmiech otwiera wszystkie serca”, temat: Piękno zimy, otrzymali za swoje prace dwa wyróżnienia i nagrody rzeczowe. Nagrodzeni to: Marcin Błaszczyk, który pracę wykonał techniką kalkografu oraz Anna Olszewska – praca wykonana pastelami. Dyplom za udział w konkursie otrzymała także Maria Zapaśnik. Nagrody wszystkim wyróżnionym wręczyła wicedyrektor ds. wychowania pani Teresa Bułakowska.

Administrator

Aktualności - rok szkolny 2007/2008

Powrót do strony startowej