Aktualności - rok szkolny 2007/2008

Biegi przełajowe w Węgorzewie
Dodano:18.06.2008

16 czerwca 2008 r. na terenie DPS w Węgorzewie odbyły się biegi przełajowe. W zawodach wzięli udział nasi uczniowie, którzy zajęli następujące miejsca w swoich konkurencjach.

  • Laura Hulaj-Pole – I miejsce na 400 m
  • Adam Celner – I miejsce na 800 m
  • Grzegorz Gut – III miejsce na 800 m
  • Piotr Tarczyński – III miejsce na400 m
  • Krzysztof Weryk – IV miejsce na 800 m
  • Mateusz Buczkowski – IV miejsce na 400
Impreza zakończyła poczęstunkiem i ogniskiem z kiełbaskami.

Administrator

Imprezy w Zespołach Terapeutycznych
Dodano:18.06.2008

W maju i czerwcu uczniowie z Zespołów Terapeutycznych uczestniczyli w kilku bardzo ciekawych imprezach. Na początku czerwca uczestniczyli w wycieczkach do Olsztynka oraz na Zwierzyniecki Róg. Wzięli również udział w festynie w Giżycku zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka oraz w Spartakiadzie "Nie ja, nie ty, po prostu my". Z okazji Dnia Matki zorganizowali imprezę szkolną u udziałem swoich mam. W galerii od obejrzenia zdjęcia z tych wydarzeń.
Zapraszamy.

Administrator

Koło Plastyczne uczestnicy i osiągnięcia
Dodano:8.06.2008

Koło plastyczne w roku szkolnym 2007/2008 działało pod kierunkiem pani Barbary Szyszko. Uczniowie wykonali bardzo dużo ciekawych prac, które zdobyły wyróżnienia i nagrody w wielu konkursach.
Czytaj więcej

Administrator

Występy zespołu ZYG ZAK
Dodano:3.06.2008

Zespół Zyg Zak wziął udział w "Wieczorze premier", imprezie która odbyła się w sali Węgorzewskiego Centrum Kultury i Promocji. Nasze dziewczyny pod kierunkiem pani Magdy Perfikowskiej zaprezentowały nowy program, który został owacyjnie przyjęty przez publiczność. Zdjęcia z tego występu w naszej Galerii. Zapraszamy

Administrator

Konferencja metodyczna w naszym Ośrodku
Dodano:3.06.2008

W piątek 30 maja odbyła się w naszym Ośrodku powiatowa konferencja metodyczna "Nowoczesne techniki terapeutyczne stosowane w pracy z osobami niepełnosprawnymi". Oprócz naszego Ośrodka swoje prezentacje przedstawiły inne placówki zajmujące się pracą z osobami niepełnosprawnymi. Zdjęcia z konferencji do obejrzenia w Galerii. Zapraszamy

Administrator

Nagroda dla Marii Zapaśnik
Dodano:20.05.2008

Nasza uczennica Maria Zapśnik odniosła wielki sukces. Jej praca dostała główną nagrodę (radiomagnetofon) w wojewódzkim etapie konkursu "112 w trudnej sprawie - nie używaj przy zabawie". Wręczenie nagrody odbyło się na uroczystym apelu w obecności przedstawicieli organizatorów konkursu oraz władz powiatowych. Dyplom gratulacyjny otrzymała również pani Barbara Szyszko, pod opieką której Marysia wykonała swoją pracę.
Praca Marysi weźmie udział w krajowym etapie konkursu. Gratulacje!!!

Administrator

Dzień Otwarty już za nami
Dodano:15.05.2008

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas w tak ważnym dla naszego Ośrodka dniu. Uśmiechy na twarzach gości jak i naszych uczniów potwierdzają opinię, że była to bardzo udana impreza. Liczba przybyłych gości mile nas zaskoczyła. Odwiedziło nas kilkaset osób z Węgorzewa i okolic (uczniowie szkół, rodzice, osoby prywatne, przedstawiciele władz).
Najbardziej cieszą nas miłe słowa jakie usłyszeliśmy na temat nowoczesnych metod pracy edukacyjnej stosowanych w naszej szkole, nowoczesnego wyposażenia oraz przyjaznej atmosfery jaka panuje w naszej placówce.
Wszystkim naszym gościom jeszcze raz dziękujemy i zapraszamy do naszego Ośrodka.
A następny Dzień Otwarty już za… rok.
W Galerii do obejrzenia zdjęcia z Dnia Otwartego.
Zapraszamy.

Administrator

Nowy numer NASZEGO EKSPRESU
Dodano:12.05.2008

Z okazji Dnia Otwartego w naszym Ośrodku ukazało się okolicznościowe wydanie NASZEGO EKSPRESu. Tym razem w gazetce znajdziecie wybrane artykuły z poprzednich numerów oraz krzyżówkę tematycznie związaną z naszą szkołą. Zapraszamy do lektury.
Wszelkie uwagi dotyczące gazetki prosimy kierować na adres e-mail gazetki naszekspres@wp.pl. Zachęcam również do przejrzenia numerów archiwalnych gazetki, które można znaleźć w zakładce Nasz Ekspres. Gazetka zapisana jest w formacie PDF.

Administrator

DZIEŃ OTWARTY - 9 maja 2008 r.
Dodano:29.04.2008

W dniu 9 maja (piątek) w 2008 po raz pierwszy w historii naszej placówki odbędzie się DZIEŃ OTWARTY. Chcemy przybliżyć środowisku lokalnemu naszą placówkę i zaprezentować formy i metody pracy w naszym Ośrodku.
Impreza zapowiada się bardzo atrakcyjnie. W naszych pracowniach zaprezentowane zostaną nowe i bardzo ciekawe metody pracy pedagogicznej. Chętni dowiedzą się co kryje się za tajemniczo brzmiącymi nazwami jak integracja sensoryczna, metoda Marii Montessori, kinezjologia edukacyjna, metoda Weroniki Sherborne, gimnastyka korekcyjna, arteterapia.
Będzie to też jedyna okazja żeby wypróbować działanie rewelacyjnego urządzenia biofeedback lub odwiedzić Salę Doświadczania Świata.

Zapewniamy serdeczne powitanie i miłą atmosferę.

Administrator

Nowe zdjęcia w Galerii - nowe pracownie
Dodano:7.05.2008

Otwarto już dwie nowe pracownie - Montessori oraz Integracji sensorycznej. Zdjęcia z pierszych zajęć w nowych pracownia do obejrzenia w Galerii. Zapraszamy.

Administrator

Zajęcia kółka fotograficznego
Dodano:14.04.2008

Wszystkich zainteresowanych zdobywaniem nowych doświadczeń lub chcących poszerzać swoje umiejętności serdecznie zapraszam na zajęcia z FOTOGRAFII CYFROWEJ. Poprzez ćwiczenia praktyczne związane z fotografowaniem i prostą obróbką na komputerze, poznawanie budowy i możliwości aparatów cyfrowych, pogłębianie wiedzy na temat cech dobrego zdjęcia –krok po kroczku będziemy dążyć do tego, aby nasze zwykłe „pstrykanie” rodziło piękne owoce.
Zajęcia odbywają się w poniedziałki od godziny 15:20 w pracowni komputerowej w gimnazjum.

Leszek Drozd

Zajęcia kółka plastycznego
Dodano:14.04.2008

Zajęcia kółka plastycznego odbywają się w każdą środę, w godzinach 16.00-17.30, w świetlicy internatu nr III. Zajęcia mają na celu rozwijanie talentów, kształtowanie umiejętności plastycznych oraz praktyczne wykorzystanie wolnego czasu.

Czytaj więcej

Barbara Szyszko

Wyróżnienie dla Mateusza
Dodano:14.04.2008

5 kwietnia odbył się w Węgorzewskim Centrum Kultury organizowany przez Hufiec ZHP Konkurs Recytatorski "Strofy o Ojczyźnie". Startowało blisko 30 wykonawców. Świetnie spisał się w tym gronie nasz Mateusz Obiedziński, który otrzymał wyróżnienie w kategorii harcerskiej.
Gratulujemy !!!

Administrator

Nowe zdjęcia w GALERII
Dodano:27.03.2008

Zdjęcia z próby szkolnego zespołu tańca ZYG-ZAK do obejrzenia w GALERII.
Zapraszamy

Administrator

Nowy numer NASZEGO EKSPRESU
Dodano:18.03.2008

Ukazał się już najnowszy - świąteczny numer naszej ośrodkowej gazetki NASZ EKSPRES . W numerze znajdziecie między innymi relacje wydarzeń z ostatnich dwóch miesięcy, konkursy, pozdrowienia świąteczne. Zapraszamy do lektury.
Wszelkie uwagi dotyczące gazetki prosimy kierować na adres e-mail gazetki naszekspres@wp.pl. Zachęcam również do przejrzenia numerów archiwalnych gazetki, które można znaleźć w zakładce Nasz Ekspres. Gazetka zapisana jest w formacie PDF.

Administrator

Nowe zdjęcia w galerii
Dodano:25.02.2007

Nowe zdjęcia w galerii z finału WOŚP oraz tegorocznego balu karnawałowego. Zapraszamy.

Administrator

Konkurs "112 w trudnej sprawie..."
Dodano:13.03.2008

Wyniki konkursu "112 w trudnej sprawie - nie używaj przy zabawie"

W styczniu i lutym 2008 roku w naszym Ośrodku odbywał się konkurs plastyczny pod hasłem "112 w trudnej sprawie - nie używaj przy zabawie". Do komisji konkursowej wpłynęły 22 prace. Komisja wybrała 5 najlepszych prac, które zostały przekazane do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie.
Autorzy wyróżnionych prac:
Maria Zapaśnik - kl. II A Zasadniczej Szkoły Zawodowej
Anna Syperek - kl. II A Zasadniczej Szkoły Zawodowej
Katarzyna Mońska - kl. II A Zasadniczej Szkoły Zawodowej
Radosław Kozłowski - kl. II B Gimnzajum
Adam Celner - kl. III A Gimnazjum
Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w konkursie, a wyróżnionym uczniom gratulujemy.

Komisja konkursowa

Konkurs NARKOTYKI DROGA DONIKĄD
Dodano:13.02.2008

Wyniki konkursu „Narkotyki droga donikąd”
Jury w składzie: Beata Czarnecka, Małgorzata Piskorz i Alina Wilczyńska, dokonało następującej oceny 9 prac konkursowych:
W szkole podstawowej i zespołach edukacyjnych I miejsca nie przyznano, natomiast wyróżnienie otrzymał Adam Celner z klasy III a.
W gimnazjum i szkole przysposabiającej do pracy I miejsce ex aequo przyznano Annie Szturze z klasy II b Gimnazjum i Grzegorzowi Gutowi z klasy II ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy.
W szkole zawodowej I miejsce zajęła Katarzyna Kalinowska z klasy II a, miejsce II - Katarzyna Mońska, również z klasy II a.
Autorzy najwyżej ocenionych prac otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, a pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział oraz słodkie nagrody pocieszenia.

Małgorzata Piskorz


Na zdjęciu praca Grześka Guta.

Pozostałe prace można objerzeć w zakładce NASZE PRACE


Zapraszamy

Konkurs MODA NA ZDROWIE
Dodano:12.02.2008

Jury w składzie: Beata Czarnecka, Małgorzata Piskorz i Alina Wilczyńska, dokonało następującej oceny 34 prac konkursowych, wykonanych przez 31 uczniów:
W szkole podstawowej i zespołach edukacyjnych I miejsce przyznano Janowi Walickiemu z klasy III a , II miejsce – Danielowi Plechowi z klasy III a.
W gimnazjum i szkole przysposabiającej do pracy I miejsce przyznano Grzegorzowi Gutowi z klasy II , II miejsce – Mateuszowi Buczkowskiemu z klasy I, obaj ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy.
W szkole zawodowej I miejsce zajęła Anna Olszewska z klasy II a, miejsce II - Katarzyna Mońska z klasy II a.
Rozstrzygnięcie konkursu, podsumowanie oraz wręczenie nagród odbyło się na apelu 12 lutego 2008 roku (zdjęcia z apelu w GALERII). Autorzy najwyżej ocenionych prac otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy, a pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział oraz słodkie nagrody pocieszenia.

Małgorzata Piskorz


Na zdjęciu praca Mateusza Buczkowskiego.

Pozostałe prace można objerzeć w zakładce NASZE PRACE


Zapraszamy

Wigilia w Internacie 2007
Dodano:20.12.2007

Zdjęcia z Wigilii w Galerii. Zapraszamy.

Administrator

Nowy numer NASZEGO EKSPRESU
Dodano:17.12.2007

Ukazał się już najnowszy numer naszej ośrodkowej gazetki NASZ EKSPRES . W numerze znajdziecie między innymi relacje wydarzeń z ostatnich dwóch miesięcy, konkursy, pozdrowienia świąteczne. Zapraszamy do lektury.
Wszelkie uwagi dotyczące gazetki prosimy kierować na adres e-mail gazetki naszekspres@wp.pl. Zachęcam również do przejrzenia numerów archiwalnych gazetki, które można znaleźć w zakładce Nasz Ekpres. Gazetka zapisana jest w formacie PDF.

Administrator

Wycieczka do Paryża 2007
Dodano:28.11.2007

Kolejnym owocem naszego udziału w programie Schools Around the World była wycieczka do Paryża. W dniach 7-11 listopada grupa naszych uczniów i wychowanków przeżyła przygodę swego życia. Dzięki firmie Cushman&Wakefield, sponsora programu Schools Around the World, nasi uczniowie wraz z opiekunami mogli podziewiać to piękne miasto. Wycieczka była bardzo udana. Świadczą o tym relacje uczestników jak i też wspaniałe zdjęcia (zapraszamy do galerii).
Poniżej relacja z wycieczki Asi Przybylskiej.
Nasza przygoda zaczęła się w nocy z 7 na 8 listopada. W czasie podróży do Warszawy wszyscy przeżywaliśmy lot samolotem. O 6.55 wystartowaliśmy do Paryża. Lot był cudowny...

Czytaj więcej

Administrator

Sukcesy sportowe naszych uczniów
Dodano:28.11.2007

W ciągu dwóch pierszych miesięcy (wrzesień, październik) tego roku szkolnego nasi uczniowie brali udział w wielu imprezach sportowych. Wymieniamy tylko niektóre z nich i miejsca osiągnięte w zawodach.
Sukcesem zakończył się nasz udział w indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego w Węgorzewie (26 września 2007). I miejsce zajął Marcin Błaszczyk (kl. IAZ), II miejsce zajął Artur Kościński (kl. II A ZSZ), III miejsce Krzysztof Tarczyński (kl. III B ZSZ). Opiekunem tej wspaniałej trójki był Kamil Ślimko.

Czytaj więcej

Ireneusz Kubiszyn

Księga Gości już działa!!!
Dodano:22.10.2007

Działa już Księga Gości. Każdy, kto odwiedzi naszą stronę może zostawić swój wpis. Pamiętajcie tylko, że wpisy nie mogą naruszać godności innych osób oraz zawierać wulgarnych wyrazów.

Administrator

Nowe zdjęcia w Galerii
Dodano:25.09.2007

Wakacje były dla naszych wychowanków nie tylko okresem wypoczynku. Dzięki udziałowi naszej placówki w programie SCHOOLS AROUND THE WORLD grupa naszych wychowanków odbywała miesięczną praktykę w warszawskich hotelach. O tym jak pracowali i spędzali czas wolny już niedługo, a na razie porcja zdjęć praktykantów w trakcie zajęć ze znanym mistrzem sztuki kulinarnej Karolem Okrasą. Zapraszamy do galerii.

Administrator

Sprzątanie Świata 2007
Dodano:25.09.2007

Jak co roku wzięliśmy udział w akcji "Sprzątanie Świata". Tegoroczne hasło przewodnie akcji brzmi:Oszczędzaj. Wyłączaj. Odzyskuj. Świeć przykładem! W piątek 14 września nasi uczniowie pod opieką nauczycieli i wychowawców porządkowali teren naszego Ośrodka. Po wakacyjnych remontach naprawdę było co sprzątać. Pogoda dopisała i całą akcję można było tradycynie zakończyć kiełbaskami przy ognisku.

Koordynator akcji Anna Hajduk

Aktualności - rok szkolny 2006/2007

Aktualności - rok szkolny 2008/2009

Powrót do strony startowej