Aktualności - rok szkolny 2008/2009

Dzień Otwarty - 28 maja 2009
Dodano:08.06.2009

W Galerii do obejrzenia zdjęcia z Dnia Otwartego - 28 maja 2009.
Zapraszamy

Administrator

Konkurs "Mam prawo do ..."
Dodano:08.06.2009

W Galerii do obejrzenia prace z Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pod hasłem "Mam prawo do ..."
Zapraszamy

Administrator

Turniej tenisa stołowego w Olecku
Dodano:05.06.2009

Znakomicie zaprezentowali się nasi tenisiści stołowi w VII Regionalnym Turnieju Tenisa Stołowego w Olecku. W stawce ponad 20 zawodników z Polski i zagranicy nasi reprezentanci zajęli czołowe miejsca. Andrzej Charaman był 4, Andrzej Świderski 2, Marcin Wójtowicz i Paweł Chodziutko zajęli 3 miejsca w swoich kategoriach..
Do turnieju zawodników przygotowywał Ireneusz Kubiszyn. Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Ireneusz Kubiszyn

Nowy numer NASZEGO EKSPRESU
Dodano:28.05.2009

Nowy numer "Naszego Ekspresu". Zapraszamy do lektury i udziału w konkursach.

Administrator

DZIEŃ OTWARTY - 28 maja 2009 r.
Dodano:25.05.2009

W dniu 28 maja (czwartek) po raz drugi w historii naszej placówki odbędzie się DZIEŃ OTWARTY. Chcemy przybliżyć środowisku lokalnemu naszą placówkę i zaprezentować formy i metody pracy w naszym Ośrodku.
Impreza zapowiada się bardzo atrakcyjnie. W programie między innymi festyn rekreacyjno sportowy z udziałem uczniów, nauczycieli i rodziców, prezentacja nowoczesnych metod terapeutycznych m.in. Biofeedback, Integracja Sensoryczna, Stymulacja polisensoryczna, M. Montessori, W. Sherborne, arteterapia i inne. Odbędzie się również wystawa prac naszych wychowanków z kiermaszem.

Zapewniamy serdeczne powitanie i miłą atmosferę.

Administrator

Biegi przełajowe w Elblągu - maj 2009
Dodano:15.05.2009

W dniu 13.05.09 w Elblągu odbył się IV Regionalny Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych. W biegach wzięli udział zawodnicy z wielu miast: Kętrzyna, Iławy, Szymanowa, Bartoszyc, Szczytna, Grazym i Elbląga. Na zawodach rewelacyjnie spisali się uczniowie naszego Ośrodka. Naszą szkołę reprezentowali:
500 m dziewczęta: Laura Hulaj-Pole – III miejsce
500 m chłopcy: Jan Walicki – III miejsce Piotr Tarczyński – V miejsce Grzegorz Gut – VI miejsce
1000 m chłopcy: Adam Celner – I miejsce
1500 m chłopcy: Paweł Błaszczyk – III miejsce
Gratuluję wspaniałych wyników i życzę dalszych sukcesów sportowych.

Joanna Wunderlich

Szkolne Koło Fotograficzne
Dodano:18.05.2009

Szkolne Koło Fotograficzne zostało utworzone w październiku w ramach realizowanego w Ośrodku projektu „Zabawa i praca receptą na nudę”. Na zajęcia uczęszczali uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz zespołu edukacyjno-terapeutycznego z Gimnazjum. Efekty naszych wspólnych działań można obejrzeć w 3 folderach galerii NASZE PRACE w zakładce UCZNIOWIE.

Czytaj więcej


Zapraszamy

Małgorzata Piskorz

SOSW w Węgorzewie

Mistrzostwa Ośrodka w Tenisie Stołowym
Dodano:14.05.2009

W dniu 12 maja 2009 r. odbyła się III edycja Turnieju Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. W zawodach wzięło udział 22 uczniów. Najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach zostali nagrodzeni dyplomami i nagrodami rzeczowymi.
Nagrody sponsorowali: Firma Jet Events – Krzysztof Gawrych Świat Dziecka – Zbigniew Niedźwiecki

W kategorii chłopców Mistrzostwo Ośrodka zdobył Paweł Gut z III klasy Gimnazjum. W kategorii dziewcząt wygrała Paulina Tkacz z I klasy Gimnazjum.


Czytaj więcej

Ireneusz Kubiszyn

Próbne stresy zawodowe
Dodano:15.05.2009

27 i 28 kwietnia odbył się w Ośrodku próbny egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe w zawodzie kucharz małej gastronomii. Do egzaminu przystąpili uczniowie klasy IIA Zasadniczej Szkoły Zawodowej. To było dla nich bardzo ważne doświadczenie, przecież za miesiąc już właściwe egzaminy. Wszyscy z przejęciem rozwiązywali testy egzaminacyjne, żeby sprawdzić siebie, swoją wiedzę i swoje nerwy. Nie mniej emocji było na próbnym egzaminie praktycznym. Los uśmiechnął się do Joanny Przybylskiej, która przed komisją egzaminacyjną oraz koleżankami i kolegami z klasy przyrządzała ziemniaczane kotlety i sałatę. Danie było smaczne i przyrządzone zgodnie z wszelkimi kulinarnymi zasadami. Wyniki egzaminów zostaną ogłoszone już wkrótce. Wszystkim gratulujemy wysiłku i życzymy powodzenia na tych prawdziwych egzaminach.

Administrator

Wizyta ks. Biskupa w naszym Ośrodku
Dodano:15.05.2009

Ostatniego dnia kwietnia odwiedził naszą placówkę Jego Ekscelencja ks. Biskup Romuald Kamiński z Ełku. Szacowny gośc zawitał w progi Ośrodka dwukrotnie. Przed południem obejrzał program artystyczny w wykonaniu wychowanków, spotkał się także z uczniami i pracownikami. Po południu biskup przyjechał do nas ponownie. Tym razem dokładnie obejrzał bazę placówki wraz z nowoczesnymi gabinetami terapeutycznymi. Jego Ekscelencja nie oparł się pokusie odbycia treningu Biofeedback. Wyniki osiągnął całkiem dobre. Na zakończenie wizyty była też okazja bliższego zapoznania się z niebywałym kunsztem kulinarnym naszych pań kucharek.

Administrator

Nasi ekoprojektanci
Dodano:15.05.2009

Państwowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna i Starostwo Powiatowe w Węgorzewie byli organizatorami konkursu plastycznego na projekt ekotorby. Konkurs miał zachęcać do rezygnacji z używania zaśmiecających środowisko plastikowych reklamówek na rzecz wielorazowych, wykonanych z ekologicznych materiałów toreb na zakupy. Jak zwykle wśród uczestników konkursu nie zabrakło reprezentantów naszego Ośrodka. Czworo z nich znalazło się w gronie nagrodzonych i wyróżnionych. Byli to Paweł Błaszczyk, Patrycja Chudziutko, Laura Hulaj – Pole i Grzegorz Gut. Projekt Pawła tak spodobał się jurorom, że został wykorzystany jako nadruk na wykonanych z tej okazji prawdziwych ekotorbach. Partycja otrzymała także specjalne wyróżnienie gazety „Węgorzewski Tydzień”. Prace nagrodzonych plastyków można oglądać na specjalnej wystawie zorganizowanej w siedzibie Starostwa Powiatowego w Węgorzewie..

Administrator

Biegi Mazury Cud Natury 2009
Dodano:14.05.2009

1 maja 2009 roku odbyła się w Węgorzewie tradycyjna impreza biegowa dla dzieci i młodzieży pod hasłem Mazury Cud Natury. Wśród uczestników byli także uczniowie z naszego Ośrodka: Paweł Błaszczyk, Adam Celener oraz Grzegorz Gut, wszyscy ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Startowali oni w kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych na dystansie 1300m. Uczniowie do zawodów byli przygotowywanie przez Ireneusza Kubiszyna w ramach dodatkowych zajęć sportowych.
Gratulujemy!

Ireneusz Kubiszyn

Nowy numer NASZEGO EKSPRESU
Dodano:20.04.2009

Nowy numer "Naszego Ekspresu". Zapraszamy do lektury i udziału w licznych konkursach.

Administrator

Dzień Służby Zdrowia - 3.04.2009
Dodano:6.04.2009

3 kwietnia w piątek odbyły się w naszej szkole uroczystości związane z obchodami Światowego Dnia Służby Zdrowia. Impreza rozpoczęła się o godz. 8.15 uroczystym powitaniem gości z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Węgorzewie oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W trakcie imprezy uczniowie wysłuchali pogadanek na temat zasad zdrowego odżywiania oraz skutków zażywania produktów nikotynowych. Odbył się również quiz o zdrowiu. Najlepsza okazała się reprezentacja klasy II zawodowej w składzie: Marcin Błaszczyk, Ewelina Muczyń i Joanna Przybylska. Wszyscy uczestnicy quizu otrzymali „zdrowe” nagrody. Duże zainteresowanie wśród uczniów wzbudził także pokaz ratownictwa WOPR. W trakcie imprezy rozstrzygnięto konkurs plastyczny pod hasłem: „Dbaj o zdrowie! Jedz warzywa i owoce 5 razy dziennie”. Najwyżej oceniono pracę Andrzeja Świderskiego. Wyróżnienia otrzymali: Marta Gigielewicz, Paweł Błaszczyk, Piotr Tarczyński, Julita Kasińska, Jan Walicki, Katarzyna Skłodowska, Paweł Matejko.
Zdjęcia z imprezy dostępne w Galerii.
Zapraszamy

Administrator

Nowe zdjęcia w Galerii
Dodano:13.03.2009

Zdjęcia z dyskoteki w Internacie dostępne w Galerii
Zapraszamy

Administrator

Nowe zdjęcia w Galerii
Dodano:09.03.2009

Zdjęcia z zajęć koła plastycznego dostępne w Galerii
Zapraszamy

Administrator

Festiwal TALENT ROKU Ełk 2009
Dodano:9.03.2009

Reprezentacja naszego Ośrodka zajęła I miejsce a 5 naszych uczniów otrzymało wyróżnienia w I Wojewódzkim Festiwalu Talent Roku w Ełku.
Czytaj więcej

Magda Perfikowska

Bal Olimpiad Specjalnych 2009
Dodano:02.03.2009

23 stycznia odbył się w naszej szkole bal olimpiad specjalnych. Jak co roku nie zabrakło zaprzyjaźnionych od lat gości, rodziców i sponsorów, dzięki którym każdy z nas mógł cieszyć swoje podniebienia pysznościami.
Czytaj więcej

Magda Perfikowska

Kulig 2009
Dodano:02.03.2009

21 stycznia korzystając z uroków zimy nasi uczniowie wyruszyli na kulig, który odbył się w lasku pod Pozezdrzem. Mimo mrozu, nikt z nas nie odczuwał ujemnej temperatury, gdyż rozgrzewały nas nie tyle co ciepłe ubrania, a emocje jakie towarzyszyły nam przy przejażdżkach na saniach, które ciągnęły parskające koniki. Zabawa była udana, gdyż było wiele powodów do śmiechu. Po zabawach na śniegu czekało na nas rozpalone ognisko, smaczne kiełbaski oraz ciepła herbata, a po posiłku wybraliśmy się na spacer do lasu, który nawet zima tętni życiem. Naturalnie nie zapomnieliśmy o tych, dzięki którym mięliśmy tak udany dzień, tzn. o koniach, bez których udziału kulig nie byłby tak fantastyczny. W ramach podziękowania mieliśmy okazje nakarmić je siankiem oraz chlebem. Przy okazji niektórzy mieli możliwość pierwszy raz dotknąć parskające i ciepłe zwierzaki. Takich chwil nie można zapomnieć. Już nie możemy doczekać się kolejnej przygody z saniami.

Magda Perfikowska

Impreza Mikołajkowa w Giżycku
Dodano:14.01.2009

Nasza szkoła kolejny raz wzięła udział w festynie zimowym w Giżycku. Spotkaliśmy tam wielu kolegów i koleżanek z innych miejscowości. Każda szkoła miała okazje zaprezentować się przed Świętym Mikołajem, który wydawał się być nami zachwycony. Oprócz tego były zabawy i tańce przy muzyce, konkursy oraz prezenty!!! Zabawa była wspaniała. Szkoda tylko, że wszystko co dobre szybko się kończy, tak też było i tym razem. Trochę smutni, że zabawa dobiegła końca, wróciliśmy do Węgorzewa. W przyszłym roku na pewno znowu będziemy szaleć w rytm karnawałowej muzyki.

Magda Perfikowska

Zdjęcia z Wigilii 2008
Dodano:13.01.2009

Zdjęcia z Wigilii 2008 w internacie do obejrzenia w Galerii. Zapraszamy

Administrator

Nowy numer NASZEGO EKSPRESU
Dodano:5.01.2009

Świąteczne wydanie "Naszego Ekspresu". Archiwalne wydania dostępne w zakładce "NASZ EKSPRES". Zapraszamy

Administrator

Nowe zdjęcia w Galerii
Dodano:9.12.2008

Zdjęcia z imprezy andrzejkowej w internacie.
Zapraszamy

Administrator

Nowe zdjęcia w Galerii
Dodano:9.12.2008

Zdjęcia z Przeglądu Kulturalnego Szkół 2008 w Galerii.
Zapraszamy

Administrator

Nowe zdjęcia w Galerii
Dodano:6.11.2008

Nowe zdjęcia w Galerii z Dnia Edukacji Narodowej.
Zapraszamy

Administrator

Plener malarski - wrzesień 2008
Dodano:11.09.2008

We wtorek 9 września siedmioro uczniów z zespołów edukacyjno-terapeutycznych, pod opieką pani Gosi Piskorz, wzięło udział w plenerze malarskim zorganizowanym w ramach powiatowego projektu NIE JA, NIE TY, PO PROSTU MY w gospodarstwie agroturystycznym w Nowym Harszu. W plenerze oprócz naszych wychowanków wzięli udział podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej, Domu Pomocy Społecznej, Powiatowego Domu Samopomocy i Szpitala Psychiatrycznego w Węgorzewie.
Po twórczych zmaganiach na łonie przyrody, zjedliśmy pyszny obiad, przejechaliśmy się najprawdziwszym dużym wozem zaprzężonym w dwa konie, obejrzeliśmy i wypróbowaliśmy większość sprzętów gospodarskich, odebraliśmy dyplomy uczestnictwa i zjedliśmy upieczone przy ognisku kiełbaski.
Było słonecznie, ciepło i tak miło, że chyba wszyscy wróciliśmy do wakacyjnego nastoju. Na następny plener też się oczywiście wybieramy!

Małgorzata Piskorz

Aktualności - rok szkolny 2007/2008

Aktualności - rok szkolny 2006/2007

Powrót do strony startowej