Aktualności - rok szkolny 2009/2010

"NIE JA, NIE TY, PO PROSTU MY"
Dodano:23.06.2010

16 czerwca Stowarzyszenie „Jesteś” przy wsparciu nauczycieli Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego zorganizowało kolejną edycję Spartakiady pod hasłem „Nie Ja, Nie Ty, Po Prostu My”. Impreza odbyła się na terenie skansenu przy Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, w której wzięło udział około 100 zawodników. Swoje reprezentacje wystawiły: Warsztat Terapii Zajęciowej w Olszewie, Dom Pomocy Społecznej, Powiatowy Dom Samopomocy, Szpital Psychiatryczny oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgorzewie. Młodzi i dorośli uczestnicy Imprezy mogli wykazać się swoimi sportowymi umiejętnościami aż w 10 konkurencjach sprawnościowych takich jak: zwinnościowy tor przeszkód, rzut woreczkiem do koła, rzut piłką lekarską, skoki w workach, strong man/woman, slalom piłkarski i inne. Dodatkowo podczas zawodów ogłoszony został konkurs plastyczny pt. „Moja ulubiona dyscyplina sportowa”. Po kilkugodzinnej rywalizacji każdy z uczestników zabawy otrzymał nagrodę i medal, a każda zgłoszona placówka wychowawcza odznaczona została pucharem i dyplomem. Spartakiada pod hasłem „Nie Ja, Nie Ty, Po Prostu My”, której celem była przede wszystkim zabawa i integracja podopiecznych oraz popularyzacja rywalizacji sportowej, zakończyła się wspólnym posiłkiem przy ognisku.

Koordynatorzy
Joanna Wunderlich
Ireneusz Kubiszyn

"Dzień z Konopkową"
Dodano:22.06.2010

29 maja 2010 r. braliśmy udział w „Mistrzostwach Świata w Letnim Ciągnięciu Sanek 2010” będących główną częścią projektu „Dzień z Konopkową”. Zawody nawiązują do XVI-wiecznego podania mazurskiego o Konopkowej z Ogonek, która kazała się ciągać diabłu latem na sankach, a zimą – pchać na taczce. Uczestnicząc w różnorodnych grach i zawodach zręcznościowych mieliśmy okazję przeżyć wiele zabawnych chwil i wygrać mnóstwo słodkich nagród.

Barbara Szyszko

Wycieczka do Muzeum Kolei
Dodano:22.06.2010

W dniu 16 maja 2010 r. zachęceni ładną słoneczną pogodą udaliśmy się na zwiedzanie wystawy w węgorzewskim Muzeum Kolei pod nazwą: „Koleje mazurskie – pamięć wieku”. Z zainteresowaniem oglądaliśmy dawne narzędzia, urządzenia i sprzęty wykorzystywane w kolejnictwie, słuchając wyjaśnień oprowadzającej nas przewodniczki. Dowiedzieliśmy się, iż takie muzeum istnieje u nas jako jedyne na terenie województwa. Powinniśmy to docenić i wspierać działania ludzi dbających o nasze dziedzictwo kulturowe.

Barbara Szyszko

Trzymaj Formę
Dodano:16.06.2010

W kwietniu i maju w naszym Ośrodku odbył się cykl szkolnych imprez prozdrowotnych zorganizowanych pod wspólnym hasłem „Zdrowo i sportowo” w ramach programu „Trzymaj formę”. Odbyły się następujące imprezy szkolne:
1. Konkurs wiedzy o zdrowiu dla uczniów Szkoły Podstawowej oraz uczniów zespołów edukacyjno – terapeutycznych z Gimnazjum i Szkoły Przysposabiającej do Pracy.
2. Konkurs „Najsprawniejszy w zawodzie kucharz malej gastronomii”
3. Festyn sportowo – rekreacyjny z okazji dnia dziecka pod hasłem: „Zdrowo i Sportowo”
4. Lekcje edukacyjne o tematyce zdrowotnej.
Całość programu została podsumowana w czasie festynu sportowo-rekreacyjnego, który odbył się 28 maja w trakcie Dnia Otwartego naszej placówki. Przedstawiono wyniki konkursów i nagrodzono uczestników.

Ireneusz Kubiszyn

Dzień Otwarty 2010
Dodano:16.06.2010

28 maja odbył już po raz trzeci Dzień Otwarty w naszej placówce. Głównym punktem programu tegorocznej imprezy był festyn rekreacyjno-sportowy pod hasłem "Zdrowo i Sportowo". Odwiedziło nas wielu gości, którzy świetnie się bawili i chętnie uczestniczyli w przygotowanych atrakcjach.
Wszystkim bardzo dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej bardzo udanej imprezy.

Administrator

Zawody tenisa stołowego
Dodano:15.06.2010

W dniu 9.06.2010r uczniowie SOSW w Węgorzewie wzięli udział w VIII Regionalny Turniej Tenisa Stołowego w Olecku i zajęli następujące miejsca w swoich kategoriach:
I miejsce Paweł Gut
I miejsce Andrzej Wójtowicz
I miejsce Andrzej Charaman
II miejsce Paulina Tkacz
III miejsce Andrzej Świderski
VI miejsce Iwona Charaman

Wszyscy wymienieni uczniowie uczestniczą w zajęciach sportowych tenisa stołowego w naszym Ośrodku. Gratulujemy i życzymy dalszych owocnych sukcesów

Ireneusz Kubiszyn

"To było tak niedawno temu ..."
Dodano:9.06.2010

Konkurs plastyczny pod hasłem "To było tak niedawno temu ..." został zorganizowany przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgorzewie. Do udziału w konkursie zostały zaproszone Ośrodki Szkolno-Wychowawcze z województwa warmińsko-mazurskiego.
Do komisji konkursowej wpłynęło 47 prac uczniów z ośrodków szkolno-wychowawczych z następujących miast: Reszla, Ostródy, Ełku, Giżycka, Węgorzewa. W różnorodnych formach plastycznych przedstawiono 18 różnych rocznic historycznych (m.in. wybuch i zakończenie II wojny światowej, upadek Muru Berlińskiego, strajk w Stoczni Gdańskiej, zatonięcie Titanica, lądowanie Apollo 11 na Księżycu, wstąpienie Polski do Unii Europejskiej i inne)...

Zdjęcia nagrodzonych prac już wkrótce w Galerii.

Czytaj więcej

KOMISJA KONKURSOWA

"Twój Pomysł Na Czyste Środowisko"
Dodano:9.06.2010

Z okazji Światowego Dnia Ziemi 2010 przeprowadzono w Ośrodku interdyscyplinarny konkurs pod tytułem "TWÓJ POMYSŁ NA CZYSTE ŚRODOWISKO". Wpłynęło 21 prac plastycznych 18 uczniów ze Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Przy ocenie prac konkursowych największe znaczenie miała oryginalność pomysłów. Zwyciężyła praca Grzegorza Guta – Ludzik z surowców wtórnych – przybornik na biurko (na zdjęciu).

Czytaj więcej

Małgorzata Piskorz

Mistrzostwa Ośrodka w tenisie stołowym
Dodano:9.06.2010

W tegorocznych Mistrzostwach Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, które odbyły się 12 maja w sali gimnastycznej wzięło udział 20 zawodników i 10 zawodniczek....

Czytaj więcej

Ireneusz Kubiszyn

Koło Plastyczne
Dodano:8.06.2010

Na zajęciach kółka plastycznego uczestnicy przygotowują prace na konkursy organizowane przez nasz Ośrodek, jak i przez inne placówki szkolne i kulturalno-oświatowe, min. Konkurs pod hasłem „Zapobiegamy pożarom”, „Magiczne miejsca powiatu węgorzewskiego”, „Podróże moich marzeń”, „Bezpieczna szkoła-szkoła moich marzeń”, konkurs na Gaik i Marzankę. Uczestnictwo w danych konkursach przynosi wiele radości z otrzymywanych nagród i dyplomów. W galerii Ośrodka znajdują się aktualne prace uczestników kółka plastycznego, jak i kółka orgiami – istniejącego od lutego. Serdecznie zapraszamy.

Barbara Szyszko

Zawody w Elblągu - maj 2010
Dodano:8.06.2010

Na tle bujnie kwitnących kasztanów, w ciepłych promieniach słońca, 19 maja w parku „Bażantarnia” w Elblągu rozegrane zostały V Biegi Przełajowe Olimpiad Specjalnych. Zawody odbyły się pod patronatem Prezydenta miasta Elbląga. W tegorocznym zmaganiach biegowych wzięło udział aż 13 ekip reprezentujących województwo warmińsko- mazurskie, łącznie ponad 100 zawodników. Biegi rozegrane zostały na dystansach : 500m, 800m oraz 1600m. Wśród uczestników byli także uczniowie naszego Ośrodka. Oto ich znakomite wyniki:
Dystans 500m
Julita Kasińska - I miejsce Laura Hulaj-Pole – II miejsce Piotr Tarczyński – V miejsce Mateusz Obiedziński – V miejsce Dystans 800m
Adam Celner – II miejsce Jan Walicki – V miejsce

Ze sportowym pozdrowieniem Joanna Wunderlich

Nowy numer NASZEGO EKSPRESU
Dodano:7.06.2010

Nowy numer "Naszego Ekspresu". Zapraszamy do lektury i udziału w konkursach.

Administrator

Dzień Ziemi - kwiecień 2010
Dodano:28.04.2010

W piątek 23 kwietnia z okazji przypadającego w kwietniu Dnia Ziemi odbyło się w naszym Ośrodku "wielkie sprzątanie". Zdjęcia z tej udanej imprezy dostępne w Galerii.

Administrator

Wierszowisko 2010
Dodano:09.03.2010

W dniu 20.04.2010 sześciu uczniów z naszego Ośrodka pojechało na I Wojewódzki Konkurs Recytatorski Pt. „WIERSZOWISKO” DO ŁUPEK, miejscowości położonej w niezwykle malowniczym miejscu nad jeziorem Roś. W kategorii szkół podstawowych Ośrodek reprezentowali: Aleksandra Leśniańska, Paweł Charaman i Maciej Trawiński zaś ze szkół gimnazjalnych i zawodowych i Paulina Tkacz, Alicja Herbatowicz i Justyna Sobieska. Konkurs przebiegał pod hasłem „Wiosna, ach to Ty !”. Na początku wiersze o wiośnie recytowali uczniowie ze szkół podstawowych. Następnie organizatorzy zaprosili nas na słodki poczęstunek. Później przyszła pora na występy recytatorskie uczniów z gimnazjum i szkół zawodowych. Po wszystkich prezentacjach była przerwa, podczas której jurorzy udali się na burzliwe obrady, natomiast uczniowie mieli okazję aby w tym czasie zwiedzić placówkę. Na koniec komisja wręczyła wszystkim pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie i wyróżniła niektórych uczniów, Ku naszej radości okazało się, że Alicja Herbatowicz zdobyła II miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Anna Kowalewska

Nowy numer NASZEGO EKSPRESU
Dodano:29.03.2010

Nowy numer "Naszego Ekspresu". Zapraszamy do lektury i udziału w konkursach.

Administrator

Dzień bez przemocy - 22 marca
Dodano:09.03.2010

22 marca odbył się w naszej szkole „Dzień bez przemocy” Obok uczniów w imprezie uczestniczyli zaproszeni rodzice i nauczyciele. Z okazji tej imprezy wystawiono prace plastyczne na temat zwalczania przemocy, odbyły się ciekawe konkursy oraz zawody sportowe.

Anna Sztura

Talent Roku Ełk 2010
Dodano:09.03.2010

W dniu 23 lutego uczniowie z naszego Ośrodka już po raz drugi wzięli udział w wojewódzkim konkursie „Talent Roku” w Ełku. W konkursie wzięli udział reprezentanci aż 10 szkół: z Gołdapi, Ełku, Olecka, Giżycka, Reszla, Bartoszyc, Nidzicy, Iławy i oczywiście Węgorzewa.
Nasi uczniowie wystąpili w trzech kategoriach: Grzegorz Gut – plastyka, Mateusz Obiedziński – recytacja oraz Kinga Jabłońska, Anna Barniak i Paulina Tkacz – piosenka.
Mateusz Obiedziński zdobył 3 miejsce w indywidualnej prezentacji, zaś Grzegorz Gut otrzymał specjalne wyróżnienie.

Anna Kowalewska

Bal Olimpiad Specjalnych 2010
Dodano:21.04.2010

Dnia 11 stycznia w naszej szkole odbył się bal sportowo-karnawałowy zorganizowany przez sekcję Olimpiad Specjalnych „Tęcza” działającą przy naszym Ośrodku... Czytaj więcej

Joanna Wunderlich

Karnawał 2010
Dodano:09.03.2010

Zdjęcia z imprezy karnawałowej w Internacie - luty 2010

Administrator

Finał WOŚP
Dodano:21.01.2010

Już po raz osiemnasty „zagrała” Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku podobnie jak w ubiegłym fundacja Jurka Owsiaka zbierała pieniądze na profilaktykę w dziedzinie wczesnego rozpoznawania chorób nowotworowych u dzieci. Ze środków uzyskanych w zbiórce zostanie zakupiony sprzęt i aparatura medyczna dla polskich szpitali. Finał WOŚP miał miejsce 10 stycznia 2010 r. Nasi wolontariusze (Paulina Tkacz, Alicja Herbatowicz i Iwona Charaman) wraz z opiekunami kwestowali od godziny 9.00 do 16.00. Pomimo mroźnej pogody i wiatru nie zabrakło ludzi, którzy mieli gorące serca i chętnie wspierali Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Nasze dzielne dziewczyny uzbierały 1912, 71 gr. oraz 1 zł z 1983 r. Rekordzistką okazała się Alicja Herbatowicz, która w swojej puszce miała 785 zł. Dziękujemy wszystkim za hojność i do zobaczenia za rok. Sie ma!!!

Administrator

Nowy numer NASZEGO EKSPRESU
Dodano:21.01.2010

Nowy numer "Naszego Ekspresu". Zapraszamy do lektury i udziału konkursach.

Administrator

Nowe zdjęcia w Galerii
Dodano:12.01.2010

Zdjęcia z Wigilii w Internacie
Zapraszamy

Administrator

Festyn Mikołajkowy w Giżycku
Dodano:10.12.2009

Jak co roku uczniowie z zespołów edukacyjno-terapeutycznych oraz szkoły przysposabiającej do pracy zostali zaproszeni przez Szkołę Policealną im. H. Chrzanowskiej w Giżycku na Festyn Mikołajkowy. Razem z nami bawili się uczniowie oraz uczestnicy : Warsztatów Terapii Zajęciowej i Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Mikołajkach, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rynie, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Warsztatów Terapii Zajęciowej w Giżycku oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla dzieci głuchych w Olecku. Wszystkim dopisywały humory i bawiliśmy się znakomicie. W trakcie festynu obejrzeliśmy występy innych placówek i sami zaprezentowaliśmy się śpiewając kolędy i zimowe piosenki. Oczywiście wszystkie dzieci najbardziej czekały na Mikołaja, który razem ze swoimi pomocnikami wręczył dzieciom drobne upominki. Na pewno za rok znowu zawitamy do Giżycka bo bardzo nam się tam podobało.

Beata Czarnecka

Sztafeta ortograficzna
Dodano:10.12.2009

W czwartek 10 grudnia o godzinie 900 w Sali gimnastycznej Gimnazjum odbyła się sztafeta ortograficzna. Udział w niej wzięły 3 zespoły. Szkołę Podstawową reprezentowali: Aleksandra Leśniańska, Paweł Charaman i Paweł Chudziutko. Reprezentantami Gimnazjum byli: Jan Urban, Paulina Tkacz i Mateusz Obiedziński zaś Szkoła Zawodowa wystąpiła w składzie: Alicja Herbatowicz, Paulina Pieniak i Justyna Sobieska. Dyktanda były dostosowane do poziomu każdej szkoły. Najlepszy czas uzyskały dziewczyny z ZSZ (7,51) i popełniły najmniej błędów ortograficznych i interpunkcyjnych. Drugie miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa, zaś trzecie Gimnazjum. Wszystkim uczniom gratulujemy dużej odwagi i zapraszamy do udziału w kolejnych zmaganiach z ortografią.

Organizatorzy

Zabawa andrzejkowa w Internacie
Dodano:07.12.2009

W czwartek 26 listopada odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa.
Nie zabrakło konkursów i wróżb andrzejkowych. Uczniowie mogli się dowiedzieć jaki los ich czeka w przyszłości, jakie imię będzie miała wybranka ich serca i dowiedzieć się, który uczeń pierwszy pożegna kawalerski lub panieński stan. Podczas zabawy był poczęstunek dla wszystkich uczniów, a zimne napoje chłodziły roztańczone pary. Ten magiczny wieczór wróżb i czarów oraz wspaniała zabawa na długo pozostanie w pamięci uczniów.
Organizatorami dyskoteki byli pani Basia Malanda i pan Leszek Drozd.

Samorząd Uczniowski

Nowe zdjęcia w Galerii
Dodano:10.11.2009

Zdjęcia z apelu z okazji Święta Niepodległości.
Zapraszamy

Administrator

Nowe zdjęcia w Galerii
Dodano:10.11.2009

Zdjęcia z apelu z okazji 59 rocznicy utworzenia Ośrodka.
Zapraszamy

Administrator

Nowy numer NASZEGO EKSPRESU
Dodano:10.11.2009

Nowy numer "Naszego Ekspresu". Zapraszamy do lektury i udziału konkursach.

Administrator

Nowe zdjęcia w Galerii
Dodano:26.10.2009

Zdjęcia z akcji "Sprzątanie Świata 2009".
Zapraszamy

Administrator

Nowe zdjęcia w Galerii
Dodano:14.10.2009

Zdjęcia z apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Zapraszamy

Administrator

Wojewódzki Konkurs Pięknego Czytania
Dodano:08.10.2009

W dniu 7 października odbył się VI Wojewódzki Konkurs Pięknego Czytania pt. „Sztuka Słowa” w Giżycku. Nasz Ośrodek reprezentowało dwóch uczniów szkoły podstawowej – Ola Liśniańska i Paweł Charaman oraz dwie uczennice gimnazjum – Kornelia Gajda i Paulina Tkacz.
W konkursie pięknego czytania wzięło udział 35 uczniów z 9 szkół (Mrągowo, Kętrzyn, Bartoszyce, Gołdap, Węgorzewo, Giżycko, Szczytno, Łupki, Olsztyn). Każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział w konkursie. .

Anna Kowalewska

Nowe zdjęcia w Galerii
Dodano:05.10.2009

Zdjęcia z uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego 2009/2010.
Zapraszamy

Administrator

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych
Dodano:29.09.2009

W zakładce "Nauczyciele/ZfŚS" wzory dokumentów do pobrania.

Administrator

Aktualności - rok szkolny 2008/2009

Aktualności - rok szkolny 2007/2008

Aktualności - rok szkolny 2006/2007

Powrót do strony startowej