Aktualności - rok szkolny 2011/2012

Przegląd Teatralny w Budrach
Dodano:28.06.2012

Nasz ośrodkowy zespół teatralny "Carpe Diem" nie stoi w miejscu, lecz chwyta każdy dzień! Dlatego właśnie dnia 13 czerwca 2012 roku wyruszyłyśmy na Przegląd Teatralny "Eko-Teatr" do Buder, który to organizowany był w ramach projektu „Co mogę zrobić dla ochrony swego środowiska naturalnego”. Zabawa była przednia. Zaprezentowałyśmy się z bajką pt. "Eko-Zaklęci". Komisja doceniła nasze starania i przyznała nam II miejsce w kategorii gimnazjum.
Mottem przewodnim naszych wszystkich spotkań teatralnych w roku szkolnym 2011/2012 była myśl, że teatr to jest przekaz, skrót, filozofia. Lustro – jak uważał Szekspir – w którym przegląda się świat, ale ono jest też transparentne. Przez nie widać coś dalej, głębiej i więcej.
Cieszymy się z tego, co robimy i nie poprzestaniemy na tym. Po wakacjach, z głowami pełnymi nowych pomysłów ruszymy na podbój powiatowych i wojewódzkich scen.

Tatiana Rządowska

Wycieczka do Trójmiasta
Dodano:27.06.2012

Kolejną imprezą zorganizowaną w ramach projektu "Kultura bliżej nas" była bardzo atrakcyjna wycieczka do Trójmiasta i Malborka. 25 uczniów naszego ośrodka zwiedziło największy zamek krzyżacki w Polsce. Kolejnym celem naszej wycieczki było gdyńskie akwarium. Zwiedziliśmy również port w Gdyni oraz wielkie żaglowce. Byliśmy także w kinie na filmie pt. "Faceci w czerni" w 3D. Następnego dnia pojechaliśmy do gdańskiego zoo, zwiedziliśmy starówkę i przywitaliśmy się z Neptunem. Odwiedziliśmy również Ośrodek Kultury Morskiej, w którym zachwyciła nas wystawa interaktywna. Następnie pojechaliśmy do Sopotu, spacerowaliśmy po molo i pełni fantastycznych wrażeń wróciliśmy do domu.

Organizatorzy

Szkolny konkurs - "Historia architektury"
Dodano:19.06.2012

W dniu 15 czerwca 2012 r. odbył się szkolny konkurs humanistyczny pod hasłem "Historia architektury". W konkursie wzięły udział trzy zespoły klasowe z gimnazjum, składające się z dwóch osób. Klasę I reprezentowały: Aneta Tumanowicz, Katarzyna Podbereźna. Klasę II reprezentowały: Marta Plech i Natalia Sawicka, a reprezentantami klasy III byli Andrzej Charaman i Dawid Kulszewicz.
Wyniki konkursu:
I miejsce - klasa III Gimnazjum
II miejsce - klasa I Gimnazjum
III miejsce - klasa II Gimnazjum
Gratulujemy!

Organizatorzy

Festyn Sportowy - 14 czerwca 2012
Dodano:19.06.2012

W czwartek 14 czerwca na Stadionie Miejskim odbył się Festyn Sportowo-Rekreacyjny Osób Niepełnosprawnych. W imprezie wzięła udział łącznie setka zawodników z Domu Pomocy Społecznej, Powiatowego Domu Samopomocy, Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Rozegrano następujące konkurencje: „rzut mokrym mydłem”, „Dwa ognie”, skoki na piłce, sztafeta z kubkiem, skok przez linę, boule, przeciąganie liny. Każdy uczestnik festynu otrzymał pamiątkowy dyplom od organizatorów imprezy. Na zakończenie odbyło się wspólne ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. Organizatorom dziękujemy za wspaniałą zabawę, super atmosferę podczas całej imprezy.

Joanna Wunderlich

Konkurs Recytatorski w Ełku
Dodano:14.06.2012

Już po raz drugi nasi uczniowie reprezentowali Ośrodek podczas Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego w Ełku.Konkurs ten odbył się 23.05.2012r. Podczas recytacji mogliśmy wysłuchać pięknych wierszy o matce . Wszyscy uczestnicy dostarczyli wiele wrażeń i wzruszeń podczas deklamowania i komisja miała niezły orzech do zgryzienia aby wyłonić zwycięzców.W kategorii szkół podstawowych duży sukces odniósł Maciej Trawiński zdobywając II miejsce, natomiast wśród szkół gimnazjalnych wyróżnienia otrzymali: Julita Kasińska, Aneta Tumanowicz i Mateusz Józefowicz.
Gratulujemy!

Anna Kowalewska

Dzień Otwarty - 12 czerwca 2012
Dodano:13.06.2012

Dzień Otwarty w naszym Ośrodku przebiegał pod hasłem ŻYJ ZDROWO I KOLOROWO. Impreza była bardzo udana i dostarczyła naszym uczniom i gościom dużo pozytywnych wrażeń i emocji. Zdjęcia z tej imprezy można obejrzeć w Galerii.

Administrator

Spartakiada "Nie Ja, Nie Ty, Po Prostu My "
Dodano:12.06.2012

Bieg wahadłowy 4x10 m, rzut do celu, próba szybkości, strzał do bramki, rzut do kosza to tylko niektóre konkurencje tegorocznej edycji Spartakiady „Nie Ja, nie Ty, po prostu My”, która odbyła się 01.06.2012 na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Węgorzewie. Impreza zorganizowana była przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dziecka i Młodzieży „Jesteś” przy finansowym wsparciu Starostwa Powiatowego w Węgorzewie. W Spartakiadzie udział wzięło 150 zawodników z Domu Pomocy Społecznej, Powiatowego Domu Samopomocy, Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Węgorzewie. Wszystkie wymienione placówki otrzymały pamiątkowe statuetki, a zawodnicy zasłużone medale i dyplomy.

Joanna Wnderlich

Wycieczka do Suwałk
Dodano:12.06.2012

Lekcję przyrody w Wigierskim Parku Narodowym, lekcję wychowania fizycznego na terenie Aquaparku oraz lekcję historii w muzeum im. Marii Konopnickiej w Suwałkach to atrakcyjne i bardzo ciekawe zajęcia w praktyce, jakie Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dziecka i Młodzieży „Jesteś” przygotowało dla części społeczności uczniów SOSW w ramach projektu „Kultura bliżej nas”. Wycieczka odbyła się 29 maja, wzięło w niej udział 25 uczniów i 6 opiekunów. Zdjęcia z tej bardzo udanej wyprawy możecie obejrzeć w naszej Galerii.

Joanna Wnderlich

Klub Rodzica
Dodano:24.05.2012

Wychodząc naprzeciw zgłaszanym oczekiwaniom mamy przyjemność zaprosić Państwa na inauguracyjne zebranie „Klubu Rodzica” w OSW w Węgorzewie 5 czerwca o godz. 16.30 w siedzibie Ośrodka – budynek nr IV (biały).
Oferujemy:
– możliwość swobodnej rozmowy ze specjalistami z zakresu pedagogiki i psychologii na nurtujące Państwa tematy,
- wymianę własnych doświadczeń z innymi rodzicami w miłej, kameralnej atmosferze przy kawie.
Podczas spotkania zostanie przedstawiona nowatorska metoda terapii wspierającej naukę EEG BIOFEEDBACK oraz aktualna oferta placówki
W czasie trwania spotkania zapewniamy profesjonalną opiekę nad dziećmi przybyłych rodziców!

Dyrektor OSW
Andrzej Raczkowski

Święto 3 Maja
Dodano:12.06.2012

W dniu 27 kwietnia 2012 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji zbliżającej sie 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przybliżyli okoliczności uchwalenia oraz najważniejsze postanowienia Konstytucji 3 Maja.

Administrator

Wyniki konkursów plastycznych
Dodano:17.05.2012

Miesiąc kwiecień obfitował w liczne konkury plastyczne organizowane na terenie naszego województwa. W wielu z nich brały udział dziewczyny z Internatu. Wśród nich były :
IX Festiwal ekologiczny organizowany przez Starostwo w Kętrzynie Pt.: „Nie wyrzucaj- tylko wykorzystaj”. Prace dziewcząt :
1. Natalia Stawicka- zajęła II miejsce
2. Marta Plech- wyróżnienie
3. Aneta Dąbrowska
Drugi Konkurs :
„Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata”- organizowany przez SOSW w Nidzicy w ramach II Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego. Prace dziewcząt :
1. Mariola Chodorowska
2. Weronika Rutkowska
3. Aneta Tumanowicz
4. Paulina Tkacz
5. Aneta Dąbrowska
Następny Konkurs : „Szkoła marzeń” zorganizowany w ramach Przeglądu Twórczości Artystycznej Ośrodków Szkolno- Wychowawczych Województwa Warmińsko- Mazurskiego w Bartoszycach. Prace dziewcząt :
1. Paulina Tkacz i Aneta Tumanowicz- praca zbiorowa
2. Weronika Rutkowska
3. Julita Kasińska

Gratulujemy!

Barbara Szyszko

Wycieczka do Straży Granicznej
Dodano:17.05.2012

16 maja uczniowie klasy II i III Gimnazjum udali się na wycieczkę do posterunku Straży Granicznej. Zdjęcia z wycieczki dostępne w naszej Galerii.

Zapraszamy!.

Administrator

Sztafeta Ortograficzna
Dodano:17.05.2012

We wtorek 15 maja odbyła się kolejna edycja bardzo lubianego przez uczniów konkursu "Sztafeta Ortograficzna". W zawodach wzięły udział reprezentacje: Szkoły Podstawowej, I klasy Gimnazjum oraz II i III klasy Gimnazjum. Impreza była bardzo udana a uczestnicy wykazali się dobrą znajomością reguł ortograficznych. I miejsce zajęły wspólnie Szkoła Podstawowa oraz klasa II i III Gimnazjum. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja klasy I Gimnazjum
Gratulujemy!.

Organizatorzy

Biegi przełajowe w Elblągu
Dodano:15.05.2012

Sekcja „Tęcza” Węgorzewo Olimpiad Specjalnych pod wodzą trenerów: Joanny Wunderlich oraz Ireneusza Kubiszyna dnia 10.05.2012 wyruszyła do Elbląga na VII Regionalny Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych. Na złoty krążek nie musieliśmy długo czekać ponieważ już w drugim biegu nasza reprezentantka Julita Kasińska minęła linię mety jako pierwsza i tym samym stanęła na najwyższym stopniu podium. Do Elbląga zjechało ponad 100 zawodników z 14 ekip zrzeszonych w ruchu OS województwa warmińsko-mazurskiego. Zawody odbyły się na polanie Parku „Bażantarnia” w trzech kategoriach biegowych. . Nasi zawodnicy biegali na dystansie 500 i 800 metrów, a oto ich wyniki:
Dystans 500 metrów
Julita Kasińska – I miejsce
Jacek Smurlik- V miejsce
Adam Iwiczuk – VI miejsce
Dystans 800 metrów
Paweł Błaszczyk – II miejsce
Grzegorz Gut – III miejsce
Mateusz Obiedziński – IV miejsce

Wyników serdecznie gratulujemy.

Ze sportowym pozdrowieniem
Joanna Wunderlich

Festiwal Ekologiczny w Kętrzynie
Dodano:15.05.2012
23 marca był dla członkiń naszego Amatorskiego Zespołu Teatralnego ,,Carpe Diem” z SOSW z Węgorzewa, prowadzonego przez panie: Alinę Kondzior i Tatianę Rządowską, dniem wyjątkowym. A to dlatego, iż brałyśmy udział w Festiwalu Ekologicznym ,,Czysty powiat”, odbywającym się w kętrzyńskim PCE. Na eliminacje w kategoriach piosenki i kabaretu zjechało się ponad 320 uczestników z regionu Warmii i Mazur. Młodzi ekolodzy podkreślali, że propagowanie ochrony przyrody i kształcenie młodego pokolenia w dziedzinie poszanowania naszego środowiska naturalnego jest sprawą priorytetową. Pokazałyśmy się z najlepszej strony, prezentując bajkę ekologiczną pt.: ,,Zaklęci w czasie”. Komisja festiwalowa nie miała łatwego zadania w wyłonieniu najlepszych wykonawców. Czekałyśmy z wielką niecierpliwością niemal miesiąc na ogłoszenie wyników. Wiadomość, iż zajęłyśmy I miejsce w kategorii Przedstawienie o charakterze ekologicznym sprawiła nam niebywałą radość! Wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki serdecznie dziękujemy! Jednocześnie chciałybyśmy podzielić się następna radosną nowiną, że dnia 24 kwietnia zajęłyśmy III miejsce na Festiwalu Teatralnym dla uczniów szkół i ośrodków specjalnych w Ełku, gdzie zaprezentowałyśmy się szerokiej i wymagającej publiczności z przedstawieniem pt.: ,,Walory Ewelindy”. Poziom artystyczny był bardzo wysoki . To wspaniałe uczucie grać na scenie, jak prawdziwi aktorzy i oczywiście wygrywać nagrody!

Członkinie Zespołu,,Carpe Diem”:
Paulina Tkacz, Kornelia Gajda, Aleksandra Liśniańska Marta Plech, Aneta Tumanowicz,Weronika Rutkowska Natalia Stawicka.

Sprzątanie Świata
Dodano:8.05.2012

W piątek 27 kwietnia przed długim weekendem uczniowie wraz z nauczycielami w ramach akcji Sprzątanie Świata porządkowali posesję szkoły. Zdjęcia z tej imprezy do obejrzenia w Galerii.
Zapraszamy!

Administrator

Nowe zdjęcia w Galerii
Dodano:30.04.2012

Zdjęcia z imprezy pod hasłem Dzień Zdrowia, która odbyła się 26 kwietnia 2012.
Zapraszamy!

Administrator

Nowy numer NASZEGO EKSPRESU
Dodano:11.04.2012

Nowy numer "Naszego Ekspresu". Zapraszamy do lektury i udziału w konkursach.

Administrator

Ruch Rżeźbi Umysł, Serce, Ciało
Dodano:03.04.2012

W środę 28 marca odbyła się II edycja Wojewódzkiego Konkursu "Ruch Rżeźbi Umysł, Serce, Ciało". Podajemy oficjalne wyniki konkursu oraz zdjęcia z tej bardzo udanej imprezy.

Kategoria - teatr:
wyróżnienie: "Zaloty"/Gołdap
I miejsce - Baśń "Dwie Dorotki"/SOSW Giżycko
II miejsce - skecz "Zaklęci w czasie"/SOSW Węgorzewo
III miejsce - "Kolorowy świat"/Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych Iława

Kategoria - sport:
wyróżnienie układ gimnastyczny "Figle migle"/SOSW Łupki
I miejsce - układ gimnastyczny "Chaos"/Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy-Kamionek Wielki
II miejsce - układ gimnastyczny/Publiczny Specjalny Katolicki Ośrodek Edukacyjno- Wychowawczy Kruzy
III miejsce - układ gimnastyczny /SOSW Węgorzewo

Kategoria - taniec:
wyróżnienie:"Między niebem a piekłem"/Gimnazjum nr 1 Olsztyn
I miejsce - układ taneczny "Na stepie"/SOSW Bartoszyce
II miejsce - etiuda taneczna"Żywioł"/Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy-Kamionek Wielki
III miejsce - "Przeobrażenie" /Publiczny Specjalny Katolicki Ośrodek Edukacyjno- Wychowawczy Kruzy

Agnieszka Klimaszewska

Przegląd teatralny w Kętrzynie
Dodano:3.04.2012

23 marca był dla członkiń naszego ośrodkowego amatorskiego zespołu teatralnego "Carpe Diem", prowadzonego przez panie: Alinę Kondzior i Tatianę Rządowską, dniem wyjątkowym. A to dlatego, iż brałyśmy udział w I etapie Festiwalu Ekologicznego "Czysty powiat", odbywającego się w kętrzyńskim PCE. Na eliminacje w kategoriach piosenki i kabaretu zjechało się ponad 320 uczestników z regionu Warmii i Mazur. Młodzi ekolodzy podkreślali, że propagowanie ochrony przyrody i kształcenie młodego pokolenia w dziedzinie poszanowania naszego środowiska naturalnego jest sprawą priorytetową. Pokazałyśmy się z najlepszej strony, więc komisja festiwalowa nie będzie miała łatwego zadania w wyłonieniu najlepszych wykonawców na majowy finałowy koncert laureatów w Korszach. I my mamy nadzieję też tam być. Trzymajcie za nas kciuki!

Członkinie Zespołu "Carpe Diem": Paulina Tkacz, Kornelia Gajda, Marta Plech, Aneta Tumanowicz, Natalia Stawicka, Aleksandra Liśniańska, Weronika Rutkowska

Szkolenie dla nauczycieli
Dodano:15.03.2012

W zakładce NAUCZYCIELE - WARSZTAT PRACY dodano prezentację ze szkolenia dla nauczycieli w dniu 14.03.2012.
Zapraszamy

Administrator

Przegląd teatralny w Reszlu
Dodano:29.02.2012

19 stycznia grupa teatralna „Super Mocni” wzięła udział w IV integracyjnym przeglądzie teatrów amatorskich „ W krainie baśni, mitów i legend...” w Reszlu. Uczniowie przedstawili inscenizację „Adam i Ewa” i zajęli III miejsce , otrzymali statuetkę brązowego rycerza , dyplom i nagrodę rzeczową. Zdobyli również dwa wyróżnienia indywidualne, Marta Gigielewicz otrzymała wyróżnienie za najlepsza żeńską kreację aktorską a Daniel Plech za najlepszą męską kreację aktorską. Wyróżnieni aktorzy dostali dyplomy i wspaniałe nagrody rzeczowe.

Administrator

Nowe zdjęcia w Galerii
Dodano:28.02.2012

Zdjęcia z imprezy karnawałowej w Internacie.
Zapraszamy!

Administrator

Prezentacja z wycieczki do Warszawy
Dodano:22.02.2012

W dziale Nasze Prace dodano prezentację z wycieczki do Warszawy. Prezentacja została wykonana w programie PowerPoint. Aby obejrzeć prezentację kliknij na obrazek, wybierz polecenie Otwórz za pomocą i wybierz program PowerPoint.
Zapraszamy do oglądania.

Administrator

Turniej tenisa stołowego w Reszlu
Dodano:16.02.2012

W dniu 18.01.2012r w Reszlu odbył się Regionalny Warmińsko – Mazurski Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych, w którym wzięli udział nasi uczniowie. Drużyna nasza w składzie Julita Kasińska, Mateusz Obiedziński, Jan Walicki, Grzegorz Gut oraz Piotr Tarczyński zaprezentowała się bardzo dobrze osiągając następujące wyniki:

II miejsce w swoich kategoriach sprawnościowych osiągnęła Julita Kasińska, Grzegorz Gut oraz Jan Walicki
III miejsce w swojej kategorii sprawnościowej zajął Piotr Tarczyński
IV miejsce w swojej kategorii sprawnościowej zajął Mateusz Obiedziński
Opiekun zawodników - Ireneusz Kubiszyn
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Ireneusz Kubiszyn

Zimowe zawody Olimpiad Specjalnych
Dodano:14.02.2012

W dniu 17 stycznia w sali gimnastycznej w Gimnazjum Sekcja OS „Tęcza” była po raz kolejny organizatorem imprezy sportowej pt „Zimowe zawody Olimpiad Specjalnych”. Tradycyjnie zawody rozpoczęły się wysłuchaniem hymnu OS oraz uroczyście złożoną przysięgą. Rozegrano konkurencje drużynowe i indywidualne. Zwycięską drużyną okazała się ekipa pomarańczowych w składzie: Marta Gigielewicz, Aneta Dąbrowska, Adaś Iwiczuk, Piotr Tarczyński, Grzegorz Gut. Po rywalizacji, jak co roku odbyła się świetna zabawa przy muzyce. Na koniec każdy z zawodników otrzymał z rąk Pana Dyrektora A. Raczkowskiego złoty medal oraz słodką nagrodę za wysiłek włożony w zawody.
Serdeczne podziękowania składamy Naszym indywidualnym sponsorom: Pani A. Baronowskiej, Panu A. Kondzior. Do zobaczenia za rok!!!

Joanna Wunderlich

Nowy numer NASZEGO EKSPRESU
Dodano:7.02.2012

Nowy numer "Naszego Ekspresu". Zapraszamy do lektury i udziału w konkursach.

Administrator

Wycieczka do Warszawy 19-20.01.2012
Dodano:7.02.2012

Warszawa da się lubić……
O czym mogli przekonać się uczniowie z naszego ośrodka bowiem w dniach 19-20 stycznia odwiedziliśmy naszą stolicę. Myli się ten kto myśli, że mieliśmy problem aby wstać o 5 rano. Wszyscy uczestnicy ochoczo wbiegali do autobusu albowiem plan naszej wycieczki był bardzo zachęcający. Warszawa przywitała nas niezbyt przyjemną aurą, co wcale nie zniechęciło nas do zwiedzania. Na początku zakweterowaliśmy się w schronisku na Smolnej skąd wyruszyliśmy aby zwiedzać Zamek Królewski i posłuchać ciekawych opowieści o królach. Oczywiście postaliśmy razem pod Kolumną Zygmunta i zrobiliśmy kilka zdjęć przy ogromnej choince z tysiącem światełek. Następnym punktem programu było obejrzenie filmu pt. "Kot w butach" oczywiście w 3D. Następnie, wieczorem zachwycaliśmy się pięknie udekorowaną starówką, byliśmy pod Pałacem Prezydenckim, obejrzeliśmy Syrenkę Warszawską i spacerowaliśmy Krakowskim Przedmieściem a także poszliśmy oddać hołd pod Grobem Nieznanego Żołnierza. Po takich wrażeniach estetycznych i kulturalnych szczęśliwi i zmęczeni poszliśmy spać. Drugi dzień wycieczki był również wspaniały. Poszliśmy rano pod Pałac Kultury i Nauki i wjechaliśmy na 30 piętro - nie jedna osoba musiała pokonać lęk wysokości. Następnie udaliśmy się do Centrum Techniki - Kopernik. Tam był dopiero raj dla miłośników fizyki, techniki. Kto tam nie był musi koniecznie zobaczyć to na własne oczy i przekonać się, że nauki ścisłe nie są wcale takie trudne i niezrozumiałe. Cztery godziny wspaniałej zabawy dla uczniów i nauczycieli spowodowały, że wracaliśmy do domu zmęczeni ale szczęśliwi, że spotkała nas taka fajna przygoda i wiele mogliśmy się nauczyć.

Anna Kowalewska

Nowe zdjęcia w Galerii
Dodano:17.01.2012

Zdjęcia z uroczystej wieczerzy wigilijnej, która odbyła się 21 grudnia 2011 w świetlicy Internatu dostępne w naszej Galerii.
Zapraszamy!

Administrator

Nowe zdjęcia w Galerii
Dodano:22.12.2011

Nasi najmłodsi uczniowie odbyli w ostatnich tygodniach bardzo ciekawe wycieczki między innymi do Bajkolandu, Straży Pożarnej oraz na węgorzewską pocztę. Uczniowie mogli zobaczyć jak działa poczta, "wypróbować" sprzęt strażacki, oraz wspaniale bawić się w baśniowej krainie Bajkolandu. Zapraszamy do naszej Galerii.

Administrator

Wolontariusze z wizytą u najmłodszych
Dodano:21.12.2011

Dnia 20 grudnia 2011 roku Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy miał wyjątkowych gości. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, uczniów najmłodszych klas z pod opieką pani Beaty Czarneckiej i Magdaleny Radziwoniuk odwiedzili wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego im. gen Mariusza Zaruskiego w Węgorzewie. Podczas nawału przedświątecznych przygotowań i poszukiwań pomysłów na prezenty dla swoich najbliższych, Justyna, Sylwia, Paulina i Krzysztof znaleźli czas, aby towarzyszyć dzieciom podczas licznych zabaw oraz w śpiewaniu kolęd przy akompaniamencie akordeonu. Nie zabrakło także wyjątkowego Świętego Mikołaja, który przez uczniów LO przekazał wspaniale prezenty naszym dzieciom. Dziękujemy za pamięć i chęć współpracy z naszym Ośrodkiem. Liczymy, że nasi uczniowie będą odwiedzani również przy innych okazjach. ZAPRASZAMY!

Beata Miazga

Wycieczka do Białegostoku
Dodano:8.12.2011

22 listopada uczniowie naszego Ośrodka dzięki projektowi "Kultura bliżej nas" pojechali na wycieczkę do Białegostoku. W programie wycieczki znalazły się między innymi spektakl muzyczny w Teatrze Dramatycznym pt. "Fizia Pończoszanka", wizyta w Galerii Arsenał, gdzie nie tylko podziawialiśmy wspaniałe dzieła wykonane techniką kolażu ale sami mogliśmy spróbować wykonać prace tą techniką.
Wycieczka była bardzo udana i wszystkim się bardzo podobało. Mamy nadzieję, że będzie więcej takich wyjazdów...

Agnieszka Pissarek

Turniej Tenisa Stołowego w Węgorzewie
Dodano:6.12.2011

W dniu 01.12.2011 w hali przy Gimnazjum nr I w Węgorzewie odbył się I Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych, organizowany przez OSiR Węgorzewo. W turnieju wzięli udział zawodnicy z Domu Pomocy Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Olszewie, Powiatowego Domu Samopomocy oraz zawodnicy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego.
Wyniki naszych uczniów:
1. Ciszewski Łukasz (I miejsce) Chodziutko Paweł (II miejsce), Błaszczyk Paweł (III miejsce), Zieliński Maciej (V miejsce), Paulina Tkacz (I miejsce), Julita Kasińska (IV miejsce), Mateusz Obiedziński (III miejsce), Grzegorz Gut (IV miejsce). Opiekunowie: Joanna Wunderlich i Ireneusz Kubiszyn.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w następnych zawodach!

Ireneusz Kubiszyn

Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym
Dodano:14.12.2011

W listopadzie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym. Wyniki naszych reprezentantów:

 • I miejsce w Drużynowych Mistrzostwach Szkół Podstawowych (Łukasz Ciszewski i Maciej Zieliński)

 • Paweł Chodziutko (5 miejsce) i Andrzej Charaman (10 miejsce) - Indywidualne Mistrzostwa Szkół Gimnazjalnych

 • Łukasz Ciszewski (I miejsce) i Maciej Zieliński (III miejsce) - Indywidualne Mistrzostwa Szkół Podstawowych

 • Opiekunem naszych wspaniałych sportowców był Ireneusz Kubiszyn.
  Gratulujemy!!!

  Ireneusz Kubiszyn

  Manewry Kulturalne
  Dodano:14.12.2011

  Już po raz ósmy odbył sie Przegląd Twórczości Artystycznej Młodzieży Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych. W dniu 8 listopada uczniowie z 7 szkół przedstawili swój dorobek artystyczny. W tym roku każda ze szkół przygotowała po 3 utwory śpiewane. W ramach Przeglądu każda ze szkół przygotowała również wystawy prac plastycznych pod hasłem "Mazury Cud Natury" oraz "Z życia szkoły", które można obejrzeć od 1 grudnia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego.

  Anna Kowalewska

  Nowy numer NASZEGO EKSPRESU
  Dodano:23.11.2011

  Nowy numer "Naszego Ekspresu". Zapraszamy do lektury i udziału w konkursach.

  Administrator

  Święto Ośrodka
  Dodano:23.11.2011

  W piątek 18 listopada obchodziliśmy 61 rocznicę utworzenia naszej szkoły. Były życzenia, kwiaty i prezenty od bardzo licznej grupy gości, którym pięknie dziękujemy za udział w naszym święcie.
  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej bardzo miłej i udanej uroczystości.

  Administrator

  Dzień zdrowego śniadania
  Dodano:17.11.2011

  „8 listopada dzień zdrowego śniadania” Klasy z zespołów edukacyjno-terapeutycznych pod opieką pani Beaty Czarneckiej i Magdaleny Radziwoniuk przyłączyły się do akcji „Śniadanie daje moc”. Uczniowie samodzielnie pod niewielkim nadzorem swoich opiekunów przygotowali pyszne zdrowe śniadanie, na którym znalazła się pasta z makreli, pasta jajeczna, sałatka owocowa oraz pomidorki i rzodkiewki. Samo przygotowanie uczty poprzedzone było konkursami i zagadkami o tematyce zdrowego jedzenia. Uczniowie segregowali ilustracje przedstawiające warzywa i owoce. Ponad to odgadywali niełatwe zagadki o pełnych witamin warzywach i owocach, z którymi poradzili sobie bez najmniejszego problemu. Była również zabawa z magicznym pudełkiem, w którym znajdowały się różne bomby witaminowe, a których nazwę należało podać odgadując je jedynie za pomocą dotyku. Nasi podopieczni i tym razem byli bezkonkurencyjni, wszystkie zagadki zostały rozwikłane. W drugiej części wszyscy zabrali się do przygotowania przepysznych produktów. Na sam koniec zasiedliśmy do wspólnego śniadania, które znikało ze stołu w mgnieniu oka.

  Magdalena Radziwoniuk

  Halloween
  Dodano:15.11.2011

  W piątek 28 października do naszej szkoły przyszli piraci, transformersi, duchy, chodzące dynie, szkieletorzy i upiory. To nie żart!! W zespołach edukacyjno - terapeutycznych w klasie pani Beaty i Magdy uczniowie wraz z rodzicami zorganizowali zabawę Halloween!! Zdjęcia z tej imprezy dostępne już w naszej Galerii a więcej informacji o przebiegu tego święta znajdziecie w najnowszym wydaniu naszej szkolnej gazetki "Nasz Ekspres".

  Magdalena Radziwoniuk

  I Węgorzewska Olimpiada Lekkoatletyczna
  Dodano:19.10.2011

  W dniu 28.09.2011 r. na Stadionie Miejskim odbywała się I Węgorzewska Olimpiada Lekkoatletyczna Osób Niepełnosprawnych. W imprezie wzięło udział przeszło 116 zawodników z Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Węgorzewie, Domu Pomocy Społecznej, Powiatowego Domy Samopomocy i Warsztatu Terapii Zajęciowej. Rozegrano następujące konkurencje: bieg na 100m, rzut piłeczką palantową, rzut piłką lekarską, skok w dal z miejsca, sztafeta 4 x 100m i przeciąganie liny. Każdy z uczestników zawodów otrzymał medal lub pamiątkowy dyplom od organizatorów imprezy.

  Joanna Wunderlich

  Dzień Nauczyciela 2011
  Dodano:18.10.2011

  14 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Szersza relacja z tej imprezy już wkrótce. Na razie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej miłej uroczystości.

  Administrator

  Wycieczka do Olsztyna
  Dodano:5.09.2011

  Nowy rok szkolny rozpoczął się bardzo atrakcyjnie dla naszych uczniów. W piątek 30 września 25 naszych uczniów wraz z opiekunami wzięło udział w jedniodniowej wycieczce do Olsztyna i Olsztynka. Wycieczka odbyła się w ramach projektu "Kultura bliżej nas" realizowanego przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Jesteś". Zdjęcia z wycieczki do obejrzenia w naszej Galerii.
  Zapraszamy

  Administrator

  Magiczne Mikrofony 2011
  Dodano:5.09.2011
  Od kilku lat przez Warsztaty Terapii Zajęciowej z Olszewa organizowany jest konkurs muzyczny „Magiczne mikrofony”. Już po raz kolejny wzięliśmy udział w imprezie, by sprawdzić swoje zdolności muzyczne, nawiązać nowe znajomości.Z pewnością czas spędzony w Domu Kultury był przyjemny, pełen uśmiechu i radości. Uczeń Mateusz Obiedziński został wyróżniony za swoje wystąpienie. Otrzymał nagrodę rzeczową a SOSW, kolejną statuetkę magicznego mikrofonu.

  Basia Malanda

  Realizacja I etapu projektu: Restauracja i ...
  Dodano:21.09.2011
  I etap projektu: Restauracja i Modernizacja

  W galerii można obejrzeć zdjęcia i porównać wygląd naszej szkoły przed i po realizacji I etapu projektu.
  Zapraszamy

  Administrator


  Aktualności - rok szkolny 2010/2011

  Aktualności - rok szkolny 2009/2010

  Aktualności - rok szkolny 2008/2009

  Aktualności - rok szkolny 2007/2008

  Aktualności - rok szkolny 2006/2007

  Powrót do strony startowej