Aktualności - rok szkolny 2017/2018

Zakończenie roku szkolnego
Dodano:23.06.2018
W piątek 22 czerwca odbył się uroczysty apel z okazji zakończenia roku szkolnego 2017/2018. Były nagrody, wyróżnienia, kwiaty, piosenki, piękne przemówienia oraz wzruszające do łez podziękowania. Bezpiecznych i udanych wakacji! Do zobaczenia 3 września.

Admministrator

EKO – ŚWIADOMI III
Dodano:22.06.2018
Z nami już kolejna edycja realizacji projektu z zakresu edukacji ekologicznej „EKO – ŚWIADOMI III”. Zakładane cele i rezultaty zostały osiągnięte. Realizacja projektu „EKO ŚWIDOMI III ” przyczyniła się do wzrostu świadomości i zachowań proekologicznych uczniów SOSW oraz umożliwiła im bliższe poznanie działań na rzecz ekologii i ochrony zwierząt oraz dziedzictwa przyrodniczego na terenie parku i gospodarstwa agroturystycznego w Zatykach. Osoby niepełnosprawne biorące udział w projekcie zrozumiały wagę prowadzenia działań proekologicznych. Miały możliwość na bliższe zapoznanie z działaniami ekologicznymi i problemami lokalnego środowiska przyrodniczego. Mogły również podjąć działania mające pozytywny wpływ na środowisko. Podczas imprez i konkursów mogły zaprezentować swój potencjał artystyczny promujący działania na rzecz środowiska, przedstawić swoją twórczość szerszemu gronu odbiorców (wystawa prac plastycznych) spędzić czas na wspólnej zabawie, odpoczynku oraz wspólnym poczęstunku. Dzięki podjętym działaniom nastąpiła integracja osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem powiatu węgorzewskiego. Dzięki podmiotom finansującym projekt: Powiatu Węgorzewskiego i Stowarzyszenia Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Jesteś” mogliśmy poszerzać swoje wiadomości i umiejętności z zakresu edukacji przyrodniczej i ekologicznej.

Spotkanie z radcą prawnym
Dodano:19.06.2018
W dniu 18 czerwca 2018 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym odbyło się spotkanie młodzieży z radcą prawnym panem Hubertem Piotrowskim z edukacji prawniczej na temat „Konsekwencje prawne za popełnione czyny”. Radca prawny poinformował uczniów o możliwościach uzyskania pomocy radcy prawnego w naszym mieście. Osoba do 26 roku życia ma możliwość uzyskania bezpłatnej pomocy radcy , każdego dnia tygodnia, w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Węgorzewie. Pan Hubert Piotrowski zapoznał uczniów z zawodami prawniczymi oraz z zakresem ich obowiązków. Podał wiele przykładów łamania prawa przez młodych ludzi i rzeczywistych konsekwencji jakie ponieśli. Zajęcia podobały się uczniom i podniosły świadomość prawną naszej młodzieży.

Beata Miazga

FESTYN NIE Z TEJ ZIEMI
Dodano:19.06.2018
15 czerwca udaliśmy się do portu ZHP, który przemienił się w Planetę Integrację. Wykonywaliśmy różne kosmiczne zadania. Bawiliśmy się świetnie. Dziękujemy organizatorom, Powiatowemu Domowi Samopomocy w Węgorzewie za zaproszenie. Niech moc będzie z Wami!

Uczestnicy

Spotkanie doradców zawodowych
Dodano:19.06.2018
Dnia 14 czerwca 2018 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Węgorzewie, w ramach projektu „Warmia i Mazury doradztwem zawodowym stoi”, odbyło się spotkanie sieci doradców zawodowych powiatu węgorzewskiego. Wiodącym tematem spotkania było „Doradztwo zawodowe dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”. Podczas dyskusji omówiono także sprawy związane z dotychczasowym funkcjonowaniem Wewnątrzszkolnego Systemu Doradztwa Zawodowego w szkołach. Szeroko został przedstawiony sposób realizacji doradztwa zawodowego w Branżowej Szkole I stopnia i w Zasadniczej Szkole Zawodowej w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym.

Beata Miazga

Zielona szkoła w Pieckach
Dodano:17.06.2018
W dniach 13-15.06.2018 r. uczniowie z młodszych klas i zespołu edukacyjno-terapeutycznego szkoły podstawowej wyjechali na "zieloną szkołę" do ośrodka "Mazurskie chaty" w Pieckach koło Mrągowa. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od wizyty w motylarni i pokazowych ogrodach w Marcinkowie. W "Mazurskich chatach" czas spędzaliśmy bardzo wesoło i aktywnie. Czekało na nas wiele atrakcji: pływanie pontonami raftingowymi, zabawy w waterball - kuli wodnej, dmuchane wali sumo, gigantyczne piłkarzyki, mega planszówki, strzelanie z łuku, activ pakiet, zajęcia kreatywne i ognisko. Mięliśmy okazję zmierzyć się ze swoimi lękami i ograniczeniami podczas zajęć na ściance wspinaczkowej i w parku linowym, który okazał się hitem wyjazdu. BYŁO SUPER!!!!

Uczestnicy

Akcja "Jak nie czytam, jak czytam"
Dodano:9.06.2018
W piątek 8 czerwca, punktualnie o godzinie 10.00, w całej Polsce rozpoczęła się akcja masowego czytania pod hasłem "Jak nie czytam, jak czytam", organizowana od 2016 roku przez redakcję miesięcznika "Biblioteka w Szkole", której celem jest pobicie ustanowionego 1 czerwca 2017 r. rekordu Polski w jednoczesnym czytaniu, wynoszącego 459 409 osób. Przedsięwzięcie ma charakter otwarty i mogą w nim uczestniczyć wszyscy zainteresowani pobiciem rekordu głośnego czytania w jednym momencie. Promocja czytania to główne założenie tej ogólnopolskiej akcji, w której uczniowie z Ośrodka wzięli udział już po raz trzeci. W tym roku wspólne czytanie zorganizowaliśmy w bibliotece Ośrodka i było głośno! Nie trzeba się wstydzić, że ktoś czyta słabiej, bo w ogólnym rozgardiaszu nie było słychać kto, co i jak czyta! Ważne, że się odważyliśmy i przyłożyliśmy się do pobicia ogólnopolskiego rekordu w liczbie 31 osób!

Administrator

Turniej tenisa stołowego w Olecku
Dodano:9.06.2018
Dziś 06.06 nasi najlepsi tenisiści stołowi wzięli udział w XVI Regionalnym Turnieju Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych. Ponad 100 zawodników zjechało na turniej do hali Lega w Olecku, a wśród nich najlepszy z najlepszych- Rafał Czuper – członek kadry paraolimpijskiej mężczyzn w Polsce w tenisie stołowym na wózkach. Był uczestnikiem letnich igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro w 2016 r. gdzie wywalczył srebrny medal w grze pojedynczej. Nasz Ośrodek godnie reprezentowali: Julita Kasińska, Karolina Śliwa, Mateusz Lipski, Jarosław Damszel, Łukasz Pietrewicz, Maciej Zieliński. Turniej rozgrywano jednocześnie na 12 stołach w 3 kategoriach sprawnościowych, a po niemal 4 godzinnej rywalizacji wyłoniono najlepszych graczy. Wyniki:
Julita Kasińska- srebrny medal w kategorii kobiet zaawansowanych
Mateusz Lipski – srebrny medal w kategorii mężczyzn średniozaawansowanych
Maciej Zieliński- brązowy medal w kategorii mężczyzn zaawansowanych
Wszystkim naszym tenisistom gratulujemy uzyskanych wyników. Jako trenerzy jesteśmy bardzo dumni z naszych zawodników i cieszymy się z waszej sportowej postawy, którą prezentowaliście podczas turnieju.

Administrator

Safari w Zatykach
Dodano:9.06.2018
7 czerwca wybraliśmy się do "Safari" w miejscowości Zatyki. To gospodarstwo jest ewenementem w skali regionu. Bowiem na ok. 300 ha ogrodzonej ziemi, w pięknej, zielonej, poprzecinanej licznymi wzniesieniami i oczkami wodnymi okolicy, można spotkać stada danieli, jeleni europejskich, jelenie mandżurskie, dziki, świniodziki. Znajduje się tu jedyne w Europie gniazdo jelenia marali. Mieszkają także muflony, dzikie owce arui, koniki Przewalskiego, tarpany, długowłose jaki, guanako, lamy, konie kucyki, krowy, hailandy i herefondy, owce kameruńskie i skundy, kozy a nawet zebry. Można obserwować orły bieliki, żurawie, czaple i gniazdujące na bagnach kormorany. Jest też egzotyczne ptactwo: strusie, pawie, bażanty. Gospodarstwo zwiedzaliśmy się na pokładach samochodów terenowych, Cały wyjazd zakończyliśmy zabawą w Zajeździe Piękna Góra w Gołdapi. Wycieczka była zrealizowana w ramach projektu "EKO ŚWIADOMI III". Organizatorem projektu jest Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Jesteś” przy wsparciu finansowym powiatu węgorzewskiego. BYŁO SUPER!!!

Administrator

Konkurs Kulinarny SMAKI w Olecku
Dodano:31.05.2018
W dniu 17 maja 2018r. odbył się zorganizowany przez Centrum Edukacji Specjalnej przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Olecku XIV Konkurs Kulinarny pt. „Smaki 2018 - Potrawy z jaj” dla młodzieży niepełnosprawnej intelektualnie. Udział w konkursie wzięli uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy: Paulina Tyska i Julita Kasińska, uczennica Branżowej Szkoły Stopnia I - Karolina Śliwa oraz uczeń Zasadniczej Szkoły Zawodowej - Maciej Zieliński. Głównym celem konkursu było pokazanie kreatywności i zawodowego przygotowania uczniów niepełnosprawnych oraz sprawdzenie się w sytuacjach nieprzewidywalnych jeśli chodzi o dobór produktów, organizację pracy oraz popularyzacja kultury i tradycji kuchni Polskiej. W konkursie wzięło udział 16 uczniów reprezentujących szkoły specjalne. Dania wykonane przez uczestników były bardzo kreatywne a przede wszystkim smaczne. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne. Podczas oceny jury zwracało uwagę między innymi na:
• Organizację pracy
• Racjonalne wykorzystanie produktów
• Smak i estetykę potrawy
• Kreatywność i inwencję przy wykonywaniu potrawy
Karolina Śliwa zajęła 1 miejsce w kategorii szkół ponad gimnazjalnych, wykonując sałatkę jajeczną. Jednakże nikt nie wrócił z bez nagrody. Każdy otrzymał ciekawą książkę kulinarną.

Administrator

Integracyjny Festiwal Piosenki
Dodano:31.05.2018
III INTEGRACYJNY FESTIWAL PIOSENKI CO NAM W DUSZY GRA „KOCHAM CIĘ POLSKO” - 29 MAJ 2018

Organizatorem a zarazem gospodarzem imprezy był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgorzewie oraz działające przy nim Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Jesteś” oraz Powiat Węgorzewo. Festiwal miał charakter integracyjny ponieważ uczestnikami byli uczniowie szkół masowych z Powiatu Węgorzewo oraz Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z województwa warmińsko-mazurskiego. Głównym założeniem imprezy było rozbudzanie talentów wokalnych, artystycznych, kultywowanie wartości narodowych oraz stworzenie możliwości zaprezentowania się przed szerszą publicznością. Festiwalowe przesłuchania odbywały się w trzech kategoriach: szkoły podstawowe kl.1-3; szkoły podstawowe kl. 4-7 i gimnazja oraz szkoły ponadgimnazjalne, które oceniało trzyosobowa komisja konkursowa: Aneta Stankiewicz(przewodnicząca), Danuta Komarzewska (n-l SOSW) i Anna Janicka (n-l z gimnazjum w Więckach). Poziom artystyczny festiwalu był bardzo wysoki, ponadto zaprezentowano aż 26 piosenek z 10 placówek. Wyłoniono następujących zwycięzców: • KATEGORIA SZKOŁA PODSTWAOWA 1-3:
I MIEJSCE- ZUCHOWA GROMADA SP WĘGIELSZTYN
II MIEJSCE- ZESPÓŁ SP NR 1 WĘGORZEWO
III MIEJSCE – WESOŁE NUTKI SOSW WĘGORZEWO
WYRÓŻNIENIE – KRAKOWIACY CENTRUM EDUKACJI SPECJALNEJ OLECKO
• KATEGORIA SZKOŁA PODSTWAOWA 4-7:
I MIEJSCE- DUET SP BUDRY
II MIEJSCE- RAFAŁ BARAN CENTRUM EDUKACJI SPECJALNEJ OLECKO
III MIEJSCE- AKORD SP NR 1 WĘGORZEWO
WYRÓŻNIENIE – RUSŁANA RABIJ SP BUDRY
• KATEGORIA GIMNAZJA I SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
I MIEJSCE- DUET GIMNAZJUM WĘGORZEWO
I MIEJSCE – WERONIKA RUTKOWSKA SOSW WĘGORZEWO
I MIEJSCE – MARTYNA LICHOTA GIMNAZJUM WIĘCKI
II MIEJSCE - PIOTR PEŁA ZESPÓŁ PLACÓWEK EDUKACYJNYCH XV LICEUM OGÓLNE SPECJALNE OLSZTYN
Całość przebiegała prawidłowo, była źródłem pozytywnych wrażeń zarówno dla występujących jak i publiczności. Nie pozostaje nam nic innego jak bić wielkie brawa dla zwycięzców i wszystkich, którzy wystąpili podczas festiwalu, no i oczywiście czekać do kolejnej edycji za rok.

Administrator

Dzień Otwarty
Dodano:31.05.2018
Tradycją Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Węgorzewie jest organizowanie Dnia Otwartego, którego celem jest przede wszystkim zapoznanie zainteresowanych osób z bogatą ofertą placówki, a także możliwość poznania nauczycieli i specjalistów tam pracujących. Podczas spotkania każdy uczestnik dnia otwartego ma możliwość obejrzenia pracowni szkolnych, gabinetów specjalistycznych oraz internatu przyszkolnego. Tegoroczny dzień otwarty odbył się 27.05.2018r. pod hasłem „Kraina Doświadczeń Sensorycznych”. Temat przewodni dnia otwartego został zainspirowany dużym zainteresowaniem rodziców, a przede wszystkim ogromnymi potrzebami stymulacji dzieci z zakresu integracji sensorycznej. Jedną z atrakcji dnia otwartego był festiwal piosenki „Kocham Cię Polsko” organizowany cyklicznie od wielu lat przez Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Węgorzewie. Przygotowana impreza została podzielona na pięć sfer tematycznych: manualną, równowagi i celu, wodną, powietrzną i balonową. Każda ze sfer obejmowała kilka tematycznych konkurencji, podczas których dzieci przy odpowiednim wsparciu mogły spróbować swoich sił w różnych aspektach funkcjonowania. Możliwość poszerzenia swoich doświadczeń z zakresu funkcjonowania i współdziałania różnych zmysłów nie tylko pozwoliła nabyć dzieciom nowe doświadczenia, ale także stała się doskonałą okazją do niezapomnianej zabawy. Dzień otwarty w Ośrodku Szkolno – Wychowawczym cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno rodziców, dzieci, jak i nauczycieli z innych placówek.

Administrator

Powiatowy Konkurs Plastyczny
Dodano:24.05.2018
LISTA ZWYCIĘZCÓW IV POWIATOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „PRZYRODA MAZUR NASZYM BOGACTWEM – POMNIKI PRZYRODY

SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY I-III
I miejsce Julia Jurgielewicz, klasa Ib - SP nr 1 w Węgorzewie
II miejsce Milena Rogala, klasa ic - SP nr 1 w Węgorzewie
III miejsce Julia kuleszo, klasa IIa - SP nr 2 w Węgorzewie
Wyróżnienie Sylwia Maćkiw, klasa III SP w Budrach

SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY IV- VII
I miejsce Magdalena Banasiewicz, klasa VI b SP nr 1 w Węgorzewie
II miejsce Natalia Szymczak, klasa VII SP w Sobiechach
III miejsce Wiktoria Kącka, klasa V SP w Sobiechach
Wyróżnienie Małgorzata Barycz, klasa VII SP w Budrach

GIMNAZJA I SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
I miejsce Mateusz Szymański klasa I-III SPDP w SOSW w Węgorzewie
II miejsce Paulina Tyska, klasa I-III SPDP SPDP w SOSW w Węgorzewie
III miejsce Julita Kasińska, klasa I-III SPDP SPDP w SOSW w Węgorzewie
Wyróżnienie Justyna Błaszczyk, I-III SPDP SPDP w SOSW w Węgorzewie

Organizatorzy

III Rejs Integracyjny
Dodano:24.05.2018
„Wypłyńmy na jeziora…”
22 maja 2018r odbył się III Rejs Integracyjny zorganizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Jesteś” w ramach projektu „Nie Ja, nie Ty, po prostu My” oraz przy finansowym wsparciu Starostwa Powiatowego w Węgorzewie. Uczestnikami rejsu byli uczniowie naszego Ośrodka z klasy III, IV i V szkoły podstawowej, a także podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Olszewie Węgorzewskim, Domu Pomocy Społecznej w Węgorzewie oraz Powiatowego Domu Samopomocy w Węgorzewie. Portem macierzystym był Żeglarski Ośrodek Szkoleniowy „Róża Wiatrów” w Węgorzewie. Po oficjalnym powitaniu uczestników rozpoczęliśmy przygotowania do wypłynięcia. Po pierwsze bezpieczeństwo: każdy z nas został wyposażony w kamizelki ratunkowe oraz w wiedzę jak zachowywać się na jachcie podczas rejsu. Warunki na jeziorze Święcajty były bardzo dobre, bezchmurne niebo i wiatr w sam raz, aby żeglować i nie przestraszyć początkujących żeglarzy. Podczas żeglowania dowiedzieliśmy się o jachtowej dyscyplinie, pomagaliśmy przy manewrach podczas zwrotów, uczyliśmy się wiązać węzły żeglarskie, a także sterować jachtem. Po zakończonym rejsie z apetytem zjedliśmy pieczone na ognisku kiełbaski!

Z żeglarskim pozdrowieniem Uczestnicy rejsu

Biegi przełajowe w Elblągu
Dodano:24.05.2018
15.05 w Elblągu odbył się XIII Mityng w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych. O ile zawodom w roku ubiegłym towarzyszyła zimowa aura, to tym razem pogoda była nam bardzo przychylna. Promienie wiosennego słońca, umiarkowana temperatura zachęcały wszystkich do aktywności fizycznej. Do mityngu przystąpiło 7 klubów zrzeszonych w ruchu OS Polska z województwa warmińsko-mazurskiego. Wszyscy nasi biegacze spisali się rewelacyjnie łącznie przywożąc z zawodów aż 4 złote oraz 1 srebrny medal. Szczególne brawa należą się naszemu debiutantowi- Mateuszowi Filipkowi, dla którego zawody w Elblągu były pierwsze w jego karierze zawodnika OS. Nie dość, że wywalczył złoty medal w swojej kategorii biegowej, to potrafił wygrać z własną tremą i stresem. Warto też wspomnieć ,iż Mateusz otrzymał od organizatorów imprezy wyróżnienie dla najmłodszego biegacza XIII Mityngu w Biegach Przełajowych.
Wyniki:
Julita Kasińska (1600m) – złoty medal
Mateusz Filipek (400m) – złoty medal
Mateusz Lipski (1600m) – złoty medal
Piotr Liśniański (400m) – złoty medal
Cezary Damszel (1600m) – srebrny medal
Jacek Smurlik (800m)- IV miejsce
Cel osiągnięty!!! Wszystkim należą się wielkie gratulacje!!!

Ze sportowym pozdrowieniem Joanna Perłowska

Wycieczka rowerowa
Dodano:21.05.2018
Rowerem wokół jeziora Mamry
W poniedziałek 14 maja odbyła się kolejna wycieczka rowerowa w ramach Szkolnego Klubu Rowerowego Horyzont. Tym razem trasa wycieczki biegła wokół jeziora Mamry. Na szczęście pogoda dopisała i wszyscy cykliści z uśmiechami na buziach pokonali miejscami wcale niełatwą trasę, która mierzyła ponad 40 km. Brawa dla wszystkich uczestników wycieczki, którzy byli bardzo zdyscyplinowani, pilnowali ustawienia w kolumnie, dzięki czemu cali i zdrowi wrócili do szkoły.

Ze sportowym pozdrowieniem Joanna Perłowska

Wycieczka do Krakowa
Dodano:21.05.2018
W dniach 14-17.05.2018r. dwunastu uczniów SOSW i trzech opiekunów było na wycieczce w Krakowie. Poruszaliśmy się miejskimi środkami lokomocji, co było dla nas wielką frajdą i dobrą lekcją usamodzielniania. Bazą noclegową był Hostel Trzy Kafki na starym mieście, w którym czuć było duszę starego Krakowa. Dwa dni 15-16.05.2018r. spędziła z nami Pani Anna Kapera- licencjonowany przewodnik, która z wielkim zaangażowaniem przybliżyła nam historię miasta i pokazała najważniejsze jego miejsca zabytkowe. Zwiedziliśmy i zobaczyliśmy następujące punkty na mapie Krakowa: Katedrę Wawelską i Dzwon Zygmunta dziedziniec krużgankowy zamku królewskiego, Smoczą Jamę,: Barbakan, Bramę Floriańska, ul Floriańską, bazylikę Mariacką, Rynek Główny, sukiennice, starą dzielnicę uniwersytecką z Collegium Maius, Pałac Biskupów Krakowskich, Planty, muzeum w Podziemiach Rynku, Kazimierz: wejście do synagogi Remuh i na stary cmentarz żydowski, oraz byliśmy w Wioskach Świata i fabryce cukierków Ciuciu. Dodatkową atrakcją był rejs po Wiśle tramwajem wodnym. Podczas wycieczki nie zabrakło czasu na lody, gofry, pizzę w ogródkach na Rynku Starego Miasta. Przygoda z Krakowem to dawka wspaniałej lekcji historii, czas relaksu i przyjemnych wrażeń, które na pewno na długo pozostaną w naszej pamięci. Dziś wiemy, że jest jeszcze wiele miejsc do zobaczenia, dlatego w przyszłości jeszcze tam wrócimy. Podziękowania należą się naszemu Stowarzyszeniu Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Jesteś” za wsparcie finansowe w opłaceniu przewodnika. Wielkie dzięki! A kto nie był niech żałuje…….

Uczestnicy

Spotkanie z RPO
Dodano:17.05.2018
Zdjęcia ze spotkania z Rzecznikiem Praw Obywatelskich - Adamem Bodnarem.

Administrator

Spotkanie Klubu Smakoszy Książek
Dodano:14.05.2018
10 maja w bibliotece Ośrodka już po raz czternasty zebrali się członkowie Klubu Smakoszy Książek, a pretekstem spotkania był trwający od 8 maja XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek - program promocji czytelnictwa, mający na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości edukacji oraz życia. Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem "(Do)Wolność Czytania", które przyświeca spotkaniom naszego Klubu od początku jego istnienia. Prezentowaliśmy więc, dowolnie wybrane wiersze (choć nie zabrakło wśród nich utworów o książkach i czytaniu), a pan dyrektor przeczytał wiersz Wandy Chotomskiej pod tytułem "Gdzie jest pani Konopnicka?", który mógłby stać się sztandarowym wierszykiem Ośrodka, a przynajmniej ośrodkowego Klubu Smakoszy Książek, ponieważ opowiada o dziewczynce z Giżycka, której tak bardzo zależało na autografie Marii Konopnickiej, że poprosiła pomnik poetki o wpis do zakupionej na targach książki o krasnoludkach i sierotce Marysi.
"No, i dostała podpis taki,
że teraz strasznie jej zazdroszczą wszystkie dziewczynki i chłopaki:
"Miłej dziewczynce z miasta Giżycka,
która przyniosła mi niezabudki,
składa swój podpis M. Konopnicka...
M. Konopnicka i ... Krasnoludki"."

Małgorzata Piskorz

Mistrzostwa Ośrodka w Tenisie Stołowym
Dodano:14.05.2018
W dniu 08.05 w naszej szkole odbyły się IX Mistrzostwa Ośrodka w Tenisie Stołowym. Do rywalizacji o najlepszą tenisistkę oraz tenisistę stołowego ostatecznie przystąpiło 12 zawdniczek i zawdników. Poszczególne mecze sędziowali sami uczniowie, a nadzór nad prawidłowym przebiegiem zawodów pełnili nauczyciele wychowania fizycznego. Rozegrane mistrzostwa były jednocześnie eliminacjami do zawodów szczebla regionalnego, które odbędą się niebawem w Olecku. Klasyfikacja w poszczególnych kategoriach przedstawiła się następująco:
Kategoria Szkoła Podstawowa:
I miejsce- Hubert Wawiórko
II miejsce- Mateusz Lipski
III miejsce- Łukasz Pietrewicz
Kategoria Gimnazjum, Branżowa Szkoła
I miejsce- Maciej Zieliński
II miejsce- Jarosław Damszel
III miejsce- Kuba Grabarz
Kategoria OPEN Dziewczęta
I miejsce- Joanna Charaman
II miejsce- Karolina Śliwa
III miejsce- Julita Kasińska
Kategoria OPEN Chłopcy
I miejsce- Maciej Zieliński
II miejsce- Jarosław Damszel
III miejsce – Mateusz Lipski
Gratulujemy wszystkim wyników i dziękujemy za sportowe emocje.

Ze sportowym pozdrowieniem Joanna Perłowska

Konkurs matematyczno-przyrodniczy
Dodano:13.05.2018
9 maja nasi uczniowie wzięli udział w I Wojewódzkim Konkursie Matematyczno – Przyrodniczym „Matematyczny spacer ścieżkami przyrody”, który odbywał się w Izbie Edukacji Przyrodniczo – Leśnej „Quercus” w Gajewie k. Giżycka. Ośrodek reprezentowały dwie drużyny. Reprezentacja gimnazjum: Aleksandra Kaczmarska, Konrad Bartosik, Jarosław Damszel oraz przedstawiciele szkoły podstawowej: Łukasz Pietrewicz, Hubert Wawiórko i Paweł Werkowski. Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z niełatwymi zadaniami z zakresu matematyki i przyrody. Obie drużyny spisały się świetnie. Gimnazjaliści zdobyli III miejsce. Dziękujemy organizatorom za udaną zabawę. Chętnie wrócimy za rok.

Konkurs kulinarny w Bartoszycach
Dodano:27.04.2018
Dnia 26 kwietnia 2018 roku uczniowie klasy III Zasadniczej Szkoły Zawodowej wzięli udział w Wojewódzkim Konkursie Kulinarnym - ”Gotuj na szóstkę - kriowarzywa - czyli kuchnia wegetariańska”. Konkurs organizowany był przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Bartoszycach. W konkursie udział brało 7 zespołów ze szkół Przysposabiających do Pracy i 8 zespołów ze Szkół Zawodowych. Nasi uczniowie zaprezentowali „miniburgery". Własnoręcznie upiekli bułeczki z mąki pszennej pełnoziarnistej, sporządzili kotlety z nasion chia, zrobili trzy sosy; majonezowo-śliwkowy, musztardowo-jogurtowy i śmietanowo-chrzanowy. Wszystkie składniki estetycznie połączyli w potrawę, udekorowali i zaprezentowali komisji konkursowej. ”Miniburgery” zdobyły wyróżnienie. Nie tylko wyglądały bardzo apetycznie i estetycznie ale równie dobrze smakowały komisji.

Małgorzata Fedusio

Konkurs "Przeczytałem - Polecam"
Dodano:25.04.2018
Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w Powiatowej Bibliotece Pedagogicznej odbyła się pilotażowa edycja wojewódzkiego konkursu na prezentację multimedialną pod hasłem PRZECZYTAŁEM-POLECAM, zorganizowanego przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Giżycku. Głównym celem imprezy było przedstawienie za pomocą nowoczesnych narzędzi i środków wyrazu prezentacji promującej czytanie i zachęcenie rówieśników do przeczytania konkretnej książki. Uczestnicy z Ełku, Giżycka, Ostródy i Węgorzewa rywalizowali w dwóch grupach wiekowych. W grupie młodszej nasz Ośrodek reprezentował Szymon Wesołek, któremu udało się wywalczyć II miejsce za prezentację o "Mikołajku" Gościnnego i Sempé. W starszej grupie wiekowej Ola Kaczmarska poleciła "Anię z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery, a Konrad Bartosik "Małego Księcia" Antoine de Saint-Exupéry'ego - za co otrzymał wyróżnienie. W przerwie organizatorzy ugościli nas słodyczami i napojami serwowanymi przez uczniów giżyckiej SPdP. Wszystkim uczniom udało się przełamać tremę związaną z publicznym wystąpieniem, więc wszystkich należy uznać za zwycięzców! Gorące gratulacje za odwagę i sprawność w posługiwaniu się komputerem!
GRATULUJEMY!!!

Małgorzata Piskorz

Edukacja regionalna
Dodano:22.04.2018
19 kwietnia w bibliotece odbyły się kolejne zajęcia z edukacji regionalnej w kl. I-III ze szkoły podstawowej. Tym razem wykonaliśmy mapę atrakcji turystycznych naszego regionu. Wspólnie ustaliliśmy co to jest mapa, odszukaliśmy na mapie Polski województwo warmińsko-mazurskie i Węgorzewo. Oglądaliśmy fotografie wybranych dzieł architektury i środowiska przyrodniczego Warmii i Mazur (wymieniając jednocześnie atrakcje, budowle, miejsca i formy spędzania czasu wolnego). Odczytaliśmy nazwy najważniejszych miejscowości w regionie, szukaliśmy ich na mapie Polski, żeby rozplanować je na naszej własnej mapie i zobaczcie sami co udało nam się zrobić!
GRATULUJEMY!!!

Małgorzata Piskorz

Egzamin próbny zawodowy
Dodano:21.04.2018
Dnia 17.04.2018 r. w klasie III Zasadniczej Szkoły Zawodowej przeprowadzono próbny egzamin praktyczny z kwalifikacji T.6, potwierdzającej kwalifikacje w zawodzie kucharz. Do egzaminu przystąpiło 3 uczniów. Każdy z nich miał do wykonania w różnym przedziale czasowym inny zestaw egzaminacyjny. W czasie 150 minut należało przygotować zupę krem z groszku i placki ziemniaczane, czasie 120 minut sałatkę gyros, grzanki czosnkowe i napój marchwiowo-pomarańczowy i w czasie 180 minut knedle ze śliwkami i galaretkę karmelową. Każdy zestaw przygotowywany był na trzy porcje. Całokształt pracy został oceniony w oparciu o arkusz obserwacji uwzględniający rezultaty pracy i przebieg procesu produkcji. Ogólnie wskaźnik łatwości zadań egzaminacyjnych wyniósł-83%(zadania łatwe) .
Aby doskonalić umiejętności niezbędne na egzaminach końcowych należy przede wszystkim zwrócić uwagę na rekomendacje wynikające z analizy arkuszy obserwacji czyli:
-umiejętność racjonalnego gospodarowania czasem
-dobór naczyń i zastawy stołowej
-umiejętność czytania ze zrozumieniem
-umiejętność radzenia sobie ze stresem
-zasady przechowywania i zabezpieczania surowców

Małgorzata Fedusio

Turniej Badmintona w Olecku
Dodano:16.04.2018
12 kwietnia ponad 100 zawodników wzięło udział w VI Integracyjnym Turnieju Badmintona, który rozegrano na hali Lega w Olecku. Nasz Ośrodek godnie reprezentowali: Paulina Lipska, Karolina Śliwa, Łukasz Pietrewicz, Hubert Wawiórko, Jarosław Damszel oraz Michał Miszkiel. Badmintoniści rywalizowali w 4 kategoriach: szkoła podstawowa, gimnazjum, dorośli (kobiety), dorośli (mężczyźni). Nasi zawodnicy spisali się rewelacyjnie przywożąc z turnieju aż 3 złote medale. Równolegle rozegrano także turniej opiekunów.


WYNIKI:
Karolina Śliwa – I miejsce w kategorii dorośli (kobiety)
Jarosław Damszel – I miejsce w kategorii gimnazjum
Łukasz Pietrewicz – I miejsce w kategorii szkoła podstawowa
Kategoria opiekunów – Joanna Perłowska – II miejsce, Ireneusz Kubiszyn – III miejsce.
Wszystkim naszym badmintonistom gratulujemy pięknych wyników, to był dzień pełnej pozytywnej energii i dobrej sportowej atmosfery.

Ze sportowym pozdrowieniem Joanna Perłowska

Ruch Rzeźbi Umysł, Serce, Ciało 2018
Dodano:13.04.2018
W dniu 11.04.2018 roku Ośrodek Szkolno-Wychowawczy wraz ze Stowarzyszeniem Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży ,,Jesteś” zorganizował po raz ósmy Wojewódzki Konkurs "RUCH RZEŹBI UMYSŁ, SERCE, CIAŁO". Konkurs został dofinansowany przez Burmistrza Miasta Węgorzewo. Do konkursu zgłosiło się 6 placówek: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Lidzbarka Warmińskiego, Publiczny Specjalny Ośrodek Edukacyjno-Wychowawczy z Kruz, Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych z Gołdapi, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Giżycka, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Ełku oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Węgorzewa. Uczniowie wykazali się ogromnym talentem aktorskim, pokazali dużą sprawność fizyczną i zaprezentowali piękne układy taneczne.
Wyniki:
Kategoria teatr:
I miejsce - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lidzbarku Warmińskim
II miejsce - Publiczny Specjalny Ośrodek Edukacyjno-Wychowawczy w Kruzach
III miejsce - Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi
Wyróżnienie I - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgorzewie
Wyróżnienie II - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgorzewie
Kategoria taniec:
I miejsce - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Giżycku
II miejsce - Publiczny Specjalny Ośrodek Edukacyjno-Wychowawczy w Kruzach
III miejsce - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ełku
Wyróżnienie I - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgorzewie
Wyróżnienie II - Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi
Kategoria sport:
I miejsce-Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgorzewie
II miejsce-Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żardenikach
III miejsce-Publiczny Specjalny Ośrodek Edukacyjno- Wychowawczy w Kruzach
Osobowością sceniczną został Szymon Wesołek a nagrodę publiczności zdobył Ośrodek z Lidzbarka Warmińskiego.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, dziękujemy za wspólną zabawę i integrację i już dziś zapraszamy za rok!!!

Organizatorzy

Spotkanie Klubu Smakoszy Książek
Dodano:28.03.2018
Mamy za sobą XIII spotkanie Klubu Smakoszy Książek i nie wydarzyło się nic pechowego! Czytanie rozpoczęła pani wicedyrektor Alina Wilczyńska zabawnym wierszykiem Wandy Chotomskiej, dość luźno wiązanym tematycznie ze zbliżającą się Wielkanocą, pod tytułem „Kokoszki”. A potem, jak nakazuje już stworzona w Klubie tradycja, czytaliśmy najprzeróżniejsze wiersze wyłącznie polskich poetek i poetów. Nie zabrakło rymowanek Wandy Chotomskiej, Agnieszki Frączek, Jana Brzechwy, Ludwika Jerzego Kerna, Juliana Tuwima i Michała Rusinka. Tym razem w roli lektorów częściej występowali uczniowie, a Szymon Wesołek przeczytał nam aż trzy utwory Danuty Gellnerowej. Gratulujemy odwagi dzieciom i dziękujemy za zaangażowanie wszystkim klubowiczom. Do zobaczenia w maju.

Małgorzata Piskorz

Powitanie wiosny
Dodano:21.03.2018
"Bez zlości jest więcej radości" - pod takim hasłem 21 marca w pierszy dzień wiosny bawiliśmy się w szkole, biorąc udział w atrakcyjnych konkursach i zawodach sportowych.

Samorząd Szkolny

II Mistrzostwa Ośrodka w Badmintonie
Dodano:27.02.2018
W dniu 27.02.2018r odbyły się II Mistrzostwa Ośrodka w Badmintonie. W turnieju wzięło udział 14 zawodników. Rywalizacja odbywała się w następujących kategoriach: Szkoła Podstawowa(chłopcy), Open (chłopcy i dziewczęta). Zawody otworzyła oraz na koniec wręczyła puchary i medale oraz dyplomy Pani Dyrektor Alina Wilczyńska. Wyniki:
Szkoła Podstawowa:
1. miejsce – Łukasz Pietrewicz
2. miejsce – Hubert Wawiórko
3 miejsce – Mateusz Lipski
Chłopcy - Open:
1. miejsce – Maciej Zieliński
2. miejsce – Jarosław Damszel
3. miejsce – Łukasz Pietrewicz
Dziewczęta – Open:
1. miejsce – Weronika Rutkowska
2. miejsce – Lipska Paulina
3. miejsce – Julita Kasińska
Sedziami głównymi mistrzostw byli nauczyciele Wychowania Fizycznego: Joanna Perłowska i Ireneusz Kubiszyn.
Sponsorem pucharów, medali oraz dyplomów turnieju był Ireneusz Kubiszyn. Dziękuję wszystkim za pomoc w przeprowadzeniu turnieju, a zawodnikom gratuluję osiągniętych wyników i wspaniałej rywalizacji. Zapraszam za rok.

Ireneusz Kubiszyn

"Orto-Zgadula" w Giżycku
Dodano:21.02.2018
W dniu 21 lutego pojechaliśmy do Giżycka na XV Wojewódzki Konkurs Ortograficzny "Orto-Zgadula". W ten sposób świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Zmagania z ortografią były niezwykle trudne .Naszej drużynie w składzie :Ola Kaczmarska,Karolina Śliwa i Michał Miszkiel udało się zdobyć wyróżnienie.
GRATULUJEMY!!!

Anna Kowalewska

Mecz piłki nożnej na hali
Dodano:17.02.2018
8 lutego na sali gimnastycznej odbył się towarzyski mecz piłki nożnej pomiędzy Szkołą Podstawową a Branżową Szkoła naszego Ośrodka. Po niezwykle wyrównanych zmaganiach sportowych z przewagą jednej bramki wygrali piłkarze Szkoły Podstawowej i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 6:7. Rywalizacja, pomimo towarzyskiego charakteru, była niezwykle zacięta, ale rozegrana w duchu fair play. Tytuł Mistrza Strzelców wywalczył, podobnie jak w zeszłym roku Hubert Wawiórko zdobywając aż 4 bramki.
GRATULUJEMY!!!

Joanna Perłowska

Walentynki 2018
Dodano:16.02.2018
Przez kilka dni w naszym Ośrodku działała poczta walentynkowa. O tym, że są u nas fajne dziewczyny i super chłopcy świadczyły liczne i śliczne walentynki, które zostały rozdane w Dniu Zakochanych - 14 lutego. To był bardzo fajny dzień. Było miło ...śnie i słodko.

Walentynka

Trening z zawodnikami AZS Indykpol
Dodano:16.02.2018
13 lutego na Hali Miejskiej OSiR w Węgorzewie odbył się trening pokazowy z zawodnikami Indykpol AZS Olsztyn, w którym czynny udział wzięli miedzy innymi nasi uczniowie. Trening przeprowadzili znakomici siatkarze: Paweł Woicki, Daniel Pliński oraz Tomas Rousseaux, pod okiem których nasi szkolni sportowcy mogli doskonalić swoją technikę gry oraz nabyć nowych umiejętności siatkarskich. Zajęcia odbyły się w ramach partnerstwa regionalnego pomiędzy miastem Węgorzewo oraz klubem AZS Olsztyn. Dziękujemy za super trening!!!

Joanna Perłowska

Karnawał 2018
Dodano:8.02.2018
Tuż przed feriami w naszym Ośrodku odbył się Bal Karnawałowy. Uczniowie i wychowankowie przebrani byli w przeróżne wielobarwne stroje. Bal wypełniły konkursy i zabawy, w których uczestnicy bardzo chętnie brali udział. Uśmiechy nie znikały z twarzy dzieci mimo zmęczenia i wszyscy wspaniale się bawili.

Organizatorzy

Spotkanie Klubu Smakoszy Książek
Dodano:10.01.2018
9 stycznia w bibliotece odbyło się dwunaste spotkanie Klubu Smakoszy Książek, podczas którego czytaliśmy wyłącznie wiersze z książek zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa autorstwa Wandy Chotomskej, Agnieszki Frączek, Danuty Wawiłow, Jana Brzechwy, Ludwika Jerzego Kerna, Andrzeja Pągowskiego i Juliana Tuwima. Wiersze o przeróżnej tematyce zaprezentowali klubowiczom: pani wicedyrektor Alina Wilczyńska, pan dyrektor Andrzej Raczkowski, panie Ania Kowalewska, Beata Czarnecka, Ewa Gętek, Basia Malanda, Agnieszka Klimaszewska i Gosia Piskorz. Spośród uczniów wystąpili Ola Kaczmarska, Daniel Stabiński, Klaudiusz Kamiński i Rafał Liski, którym należą się ogromne brawa za odwagę zaprezentowania się przed licznym gronem słuchaczy (ponad 30 osób).Oczywiście nie zabrakło okolicznościowych zakładek do książek, na których zagościł tym razem wiersz Jerzego Jesionowskiego zatytułowany DAWNIEJ:
Dawniej, kiedy byłem mały,
przedziwne rzeczy się działy.
W górach żyli czarodzieje,
słoń był w tańcu wodzirejem,
lis wypiekał strucle z makiem,
ryba tańcowała z rakiem,
w kątach każdej wiejskiej chaty
żyły maciupeńkie skrzaty,
wróble uprawiały pole,
niedźwiedź uczył w wiejskiej szkole,
wilki pilnowały owiec,
kuto kozy w Pacanowie,
żółw miał zaprzęg z czterech śledzi,
ryś szył futra dla niedźwiedzi,
psy się przyjaźniły z kotem,
pchła latała samolotem,
kury niosły złote jajka...
Gdzie to wszystko było?
W bajkach.

Małgorzata Piskorz

GÓRA GROSZA
Dodano:10.01.2018
Nasi uczniowie tradycyjnie już wzięli udział w akcji Towarzystwa Nasz Dom. Pieniążki zbieraliśmy aby wesprzeć rodzinne Domy Dziecka. W tym roku udało się nam zebrać 201 złotych. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do tej szlachetnej akcji.

Samorząd szkolny

Wigilia 2017
Dodano:23.12.2017
Zdjęcia z naszej, ośrodkowej wigilii, która odbyła się 21 grudnia, jak zwykle w cudownie udekorowanej sali i we wspaniałej, rodzinnej i magicznej atmosferze.

Administrator

Mikolajek w bibliotece
Dodano:23.12.2017
W grudniu w bibliotece rozpoczęliśmy poniedziałkowe sesje czytelnicze poświęcone opowiadaniom o Mikołajku autorstwa René Goscinny'ego. Uczniowie kl. IV-V ze szkoły podstawowej nabierają nawyku głośnego czytania na lekcjach języka polskiego przeprowadzanych w bibliotece szkolnej. Celem projektu, zaplanowanego na zimowe miesiące, jest poszerzenie wiedzy na temat twórczości René Goscinny'ego, wyrabianie umiejętności głośnego czytania i rozumienia utworów literackich, wytworzenie nawyku kontaktu z książką, rozwijanie zainteresowania literaturą oraz zachęcanie do wspólnego i samodzielnego czytania. Chłopcy nie są zmuszani do długiego czytania i słuchania: każde opowiadanie zaczynają czytać nauczycielki, a uczniowie czytają dowolnej długości fragmenty opowiadania (jednak nie mniej niż jedno zdanie) i ustępują miejsca kolejnym kolegom.

Małgorzata Piskorz

Edukacja regionalna w bibliotece
Dodano:16.12.2017
15 grudnia w naszej bibliotece odbyły się kolejne zajęcia z edukacji regionalnej. Klasa I-III a ze szkoły podstawowej wykonała grę planszową o mazurskich zwierzętach. Porozmawialiśmy o ochronie przyrody i o tym, że mamy dużo szczęścia żyjąc w regionie zamieszkiwanym przez rzadkie gatunki ssaków, ptaków, płazów i ryb. Wyszukiwaliśmy zdjęcia zwierząt w starych numerach "Przyrody Polskiej". Najdłużej szukaliśmy łosia, którego wizerunek zawdzięczamy Marcinowi. Rozplanowaliśmy grę, a potem wycinaliśmy i kleiliśmy. Uprzątnęliśmy stoliki i ustaliliśmy, że stanąwszy na czerwonym polu trzeba wymienić nazwę i pierwszą literę zwierzątka z obrazka, a kto nie zna odpowiedzi musi się cofnąć o jedno pole. I wreszcie rozegraliśmy partyjkę, którą wygrała pani Gosia, bo aż trzy razy z rzędu udało się jej wyrzucić szóstkę. Wszyscy otrzymali sprawność strażnika przyrody, a Marcin i Wiktoria dodatkowo dostali odznakę detektywa - za najszybsze wyszukiwanie zdjęć zwierząt chronionych.

Małgorzata Piskorz

Elfy w pracowni gastronomicznej
Dodano:16.12.2017
13 grudnia w naszej pracowni gastronomicznej mieliśmy bardzo miłych gości. Pod okiem naszych kucharzy grupa Elfów z przedszkola "Jesteś" piekła świąteczne pierniczki.

Uczniowie III klasy ZSZ

Konkurs "Polska w legendach"
Dodano:13.12.2017
11 grudnia reprezentacja naszego Ośrodka w składzie: Eryk Bogdanowicz, Aleksandra Kaczmarska, Magdalena Krupicka i Szymon Wesołek wzięła udział w konkursie "Polska w legendach" zorganizowanym przez Zespół Placówek Edukacyjno - Wychowawczych w Gołdapi. Zadaniem uczestników konkursu było wykazanie się znajomością legend związanych z różnymi regionami Polski. Nasi uczniowie wypadli doskonale. Eryk Bogdanowicz zajął - I miejsce, Ola Kaczmarska zajęła - II miejsce. Do konkursu przygotowała uczniów Pani Irena Woronka. GRATULACJE!!!

Administrator

Bajkowe zagadki
Dodano:10.12.2017
Dziś w bibliotece uczniowie z zespołu edukacyjno-terapeutycznego ze szkoły podstawowej rozwiązywali i układali zagadki o znanych bajkach i baśniach. Spośród trzydziestu zagadek wyszukanych w Internecie przez panią Gosię, chłopcy nie rozwiązali tylko dwóch – o Tomciu Paluszku i kwiecie paproci. Z resztą poradzili sobie bez najmniejszego trudu! Najlepsi w odgadywaniu okazali się Michał, Olek i Radek, którzy otrzymali odznaki przyjaciela bajek. Wszyscy dostali zakładki do książek. Ułożyli też sami siedem bajkowych zagadek. Kto odgadnie o jakie postacie chodzi w zagadkach chłopaków?
1. Miał ciało człowieka, a głowę byka, i mieszkał w labiryncie.
2. Miał zielona koszulę i kuszę. Zabierał bogaczom i oddawał biednym.
3. Jest z gąbki i mieszka w ananasie na dnie morza.
4. Ma cztery łapy, cały jest w kropki i ma bardzo dużo rodzeństwa.
5. Kto jeździ na koniu w czarnej masce, kapeluszu i pelerynie i broni biednych.
6. Jest wielki, zielony, uwielbia błoto i ma warstwy.
7. Został sam w domu na święta i walczył ze złodziejami.

Małgorzata Piskorz

Spotkanie z paraolimpijczykami
Dodano:7.12.2017
7 grudnia mieliśmy wspaniałą okazję spotkać się ze sportowcami - paraolimpijczykami z Fundacji Akademia Integracji. Pomysłodawcami i pracownikami Fundacji są szermierze na wózkach, wybitni sportowcy, paraolimpijczycy, wielokrotni medaliści Mistrzostw Świata i Europy, którzy wraz z innymi pracownikami AMS realizują idee Fundacji na zasadach wolontariatu. Spotkanie odbyło się w ramach projektu "Udowodnij że potrafisz" realizowanego przez fundację. BYŁO SUPER!!! DZIĘKUJEMY!!!

Administrator

Wojewódzki Konkurs Humanistyczny
Dodano:7.12.2017
Już po raz trzeci odbył się Wojewódzki Konkurs Humanistyczny "Obrazy słowem malowane". Uczniowie mieli za zadanie opisać obraz z uwzględnieniem słownictwa charakterystycznego dla opisu. W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem "Rok 2017-rokiem rzeki Wisły". Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa w składzie: Pani Anna Czapska (przewodnicząca), pani Anna Górska oraz pani Małgorzata Piskorz.
Wyniki Konkursu:
Kategoria I - Szkoła Podstawowa:
I miejsce - Angelika Sieraniewicz
II miejsce - Halina Piechowiak
III miejsce - Łukasz Pietrewicz
Wyróżnienie: Dominika Ołów
Kategoria II - Gimnazjum i ZSZ:
I miejsce - Krzysztof Kosiorek
II miejsce - Kamil Kowalski
III miejsce - Kamil Kasprowicz
Wyróżnienie: Justyna Sieraniewicz
Uczniowie w przerwie, kiedy obradowała komisja obejrzeli w Muzem Kultury Ludowej wystawę "Boże Narodzenie na świecie. Szopki z krajów pozaeuropejskich". Bardzo dziękujemy Starostwu Powiatowemu za ufundowanie nagród.

Organizatorzy

Konkurs w Bartoszycach
Dodano:7.12.2017
5 grudnia 2017 r. pojechaliśmy do Bartoszyc na XXXVI Przegląd Twórczości Artystycznej. Konkurs odbywał się pod hasłem "Mikołajkowy czas". Nasi uczniowie wystąpili w kategorii piosenka i recytacja. Występy wprowadziły nas w świąteczny, magiczny nastrój. Komisja konkursowa doceniła talent wokalny Weroniki Rutkowskiej, która zdobyła I miejsce oraz Konrada Bartosika - II miejsce. Natomiast w kategorii recytacja zdobyliśmy: Paweł Werkowski-I miejsce, Hubert Wawiórko-II miejsce, Michał Miszkiel-III miejsce oraz Konrad Bartosik-wyróżnienie. Gratulujemy wszystkim artystom wspaniałych występów!!!

Anna Kowalewska

Zajęcia biblioteczne z pierwszakami
Dodano:5.12.2017
Trzydziestego listopada w bibliotece pierwszoklasiści zgłębiali tajemnice wody i jej wykorzystania. Po przeczytaniu fragmentu wiersza wyliczaliśmy zbiorniki i stany skupienia wody. Mówiliśmy o tym, że słodka woda jest potrzebna do życia wszystkim roślinom, zwierzętom i ludziom - dlatego trzeba ją oszczędzać. Oglądaliśmy mapy, na których odnajdowaliśmy oceany, morza, jeziora i rzeki. Rozpoznawaliśmy na zdjęciach z Internetu naturalne zbiorniki wodne i te, które powstały dzięki wybudowaniu przez ludzi zapór na rzekach. A na koniec każdy narysował (kredkami wodnymi oczywiście) swoje własne wyobrażenie jeziora lub rzeki.

Małgorzata Piskorz

Warsztaty szkoleniowe dla rodziców
Dodano:27.11.2017
W dniu 22.11.2017 r. odbyło się tradycyjne spotkanie rodziców naszych uczniów z konsultantką z Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Olsztynie panią Małgorzatą Burba i panią Dorotą Kozian pracownikiem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Węgorzewie. Pani Burba przeprowadziła warsztaty szkoleniowe na temat „Od efektywnej komunikacji w szkole do dobrych relacji: uczeń – nauczyciel - rodzic; w oparciu o sfery rozwoju ucznia; intelektualną, fizyczną, społeczną i duchową” a pani Kozian omówiła zagadnienia dotyczące racjonalnego żywienia dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem znaczenia drugiego śniadania.

Administrator

Nasi uczniowie na Dniu Amerykańskim
Dodano:24.11.2017
W czwartek 23 listopada zostaliśmy zaproszeni do Gimnazjum im.Helwinga z okazji obchodów dnia amerykańskiego. Mieliśmy okazję spróbować rożnych smakołyków a także obejrzeliśmy piękne występy. Bardzo nam się podobało. Serdecznie dziękujemy pani Wiolecie Balewicz za gościnność!!

Konkurs pięknego czytania
Dodano:22.11.2017
21 listopada wzięliśmy udział w XIV Wojewódzkim Konkursie Pięknego Czytania w Giżycku. Nasz Ośrodek reprezentowali: Szymon Wesołek, Konrad Bartosik oraz Michał Miszkiel. Konkurs odbył się na terenie Twierdzy Boyen. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią tego miejsca a także przymierzyć wojskowe mundury. Za udział w konkursie uczniowie otrzymali dyplomy, drobne upominki a Konrad dostał wyróżnienie. Ogromne gratulacje dla wszystkich uczestników za piękne czytanie!!!

Konkurs piosenki patriotycznej
Dodano:21.11.2017
III Powiatowy Konkurs Polskiej Piosenki i Pieśni Patriotycznej – Więcki 2017
Dnia 17 listopada 2017 w gimnazjum w Więckach odbył się III Powiatowy Konkurs Polskiej Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Podobnie jak w roku ubiegłym chętnie wzięliśmy udział i zaprezentowaliśmy swoje umiejętności wokalno – muzyczne. Mogliśmy być świadkami wspaniałej lekcji historii. Nasz ośrodek reprezentowała Weronika Rutkowska w piosence „Miejcie nadzieję” zajmując I miejsce w swojej kategorii wiekowej i Konrad Bartosik „Aby ktoś mógł żyć” – II miejsce. Wielkie brawa dla uczestników.

Barbara Malanda

Nowy numer Naszego Ekspresu
Dodano:20.11.2017
Nowy numer naszej szkolnej gazetki "Nasz Ekspres". Zapraszamy do lektury.

Administrator

Święto Ośrodka 2017
Dodano:18.11.2017
Zdjęcia z obchodów 67 rocznicy utworzenia naszej placówki. Wkrótce więcej informacji o tej wspaniałej uroczystości.

Administrator

Śniadanie Daje Moc
Dodano:11.11.2017
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! To program edukacyjny realizowany w szkołach w całej Polsce już od 8 lat. 8 listopada i u nas uczniowie z młodszych klas szkoły podstawowej zorganizowali smaczne i bardzo zdrowe śniadanie. Bardzo nam smakowało!!!

Uczestnicy

Narodowe Święto Niepodległości
Dodano:10.11.2017
Z okazji Święta Niepodległości 10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Uczniowie przedstawili prezentację multimedialną, opisującą historię odzyskania niepodległości przez Polskę. Nie zabrakło także pięknych wierszy i pieśni patriotycznych.

Administrator

Projekt Eko-Świadomi II
Dodano:10.11.2017
Projekt ekologiczny „Eko – świadomi II” w SOSW współfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Węgorzewie i Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Jesteś” był realizowany od maja 2017r. do listopada 2017r. Zakładane cele i rezultaty zostały osiągnięte. Dzięki podjętym działaniom nastąpiła integracja osób niepełnosprawnych ze społeczeństwem powiatu węgorzewskiego. Osoby niepełnosprawne biorące udział w przedsięwzięciu miały okazję pogłębić swoją wiedzę z zakresu zagadnień związanych z ekologią, ochroną zwierząt oraz ochroną dziedzictwa przyrodniczego. Zrozumiały znaczenie inicjowania działań promujących postawy ekologiczne. Ponadto w wyniku realizacji projektu nastąpił rozwój umiejętności twórczych uczestników poprzez konkursu plastyczny „Bioróżnorodność na terenie Powiatu Węgorzewskiego” oraz umiejętności praktycznych, poprzez realizację działań konkursowych na rzecz parku na terenie Ośrodka. Nastąpiła rozbudowa ścieżki ekologiczno – przyrodniczej o nowe gatunki roślin np. cis , bukszpan, funkia , zioła. Podsumowaniem naszych działań i realizacji zadania było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i praktycznego w którym zostali wyłonienie laureaci i zwycięzcy. Dziś wiemy, że podejmowanie wszelkich aktywności na rzecz środowiska ma korzystny wpływ nie tylko na postawy proekologiczne naszych uczniów ale daje wiele pozytywnych efektów w przyrodzie. Wyniki powiatowego konkursu plastycznego „Bioróżnorodność na terenie Powiatu Węgorzewskiego”: I KATEGORIA
SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY I – III
1. Franciszek Szukiel , klasa II Szkoła Podstawowa w Budrach
2. Weronika Kowalczyk , klasa II Szkoła Podstawowa w Budrach
3. Kamila Lipska, klasa II Szkoła Podstawowa w SOSW w Węgorzewie
Wyróżnienie: Wiktoria Ofierowicz, klasa II Szkoła Podstawowa w Budrach
II Kategoria
SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY IV – VII
1. Urszula Nadzieja klasa VII Szkoła Podstawowa w Węgielsztynie
2. Katarzyna Borys klasa VII Szkoła Podstawowa w Węgielsztynie
3. Magdalena Krupicka , klasa VI SP SOSW Węgorzewo
Wyróżnienie:
Werkowski Paweł, klasa VI SP w SOSW w Węgorzewie
Banasiewicz Magdalena, klasa VI SP nr 1 w Węgorzewie
III Kategoria
GIMNAZJUM I SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
1. Klaudia Piliszko, klasa I LO w Węgorzewie
2. Karolina Michalak, klas I LO w Węgorzewie
3. Paulina Tyska , klas II SPdP w SOSW w Węgorzewie
Wyróżnienie:
Weronika Rutkowska, klasa I BS w SOSW w Węgorzewie
Karolina Sawczuk, klasa I LO w Węgorzewie

Małgorzata Piskorz

Edukacja regionalna
Dodano:6.11.2017
Dzisiaj w bibliotece odbyły się kolejne zajęcia edukacji regionalnej w klasie I-III szkoły podstawowej, których tematem była historia naszego Ośrodka. Rozmawialiśmy o tym kiedy powstał Ośrodek, kiedy obchodzimy święto szkoły, kto jest patronem Ośrodka i o tym czy dziadkowie lub rodzice uczniów byli uczniami naszej szkoły. Wysłuchaliśmy fragmenty Hymnu Ośrodka. Oglądaliśmy stare kroniki szkolne i sprawdzaliśmy na stronie internetowej Ośrodka gdzie szukać potrzebnych informacji, a na zakończenie wykonaliśmy wspólnie kalendarium Ośrodka czyli ułożyliśmy w porządku chronologicznym najważniejsze daty z naszej historii.

Małgorzata Piskorz

Powiatowe mistrzostwa w tenisie stołowym
Dodano:6.11.2017
3 listopada w Więckach odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnym i Drużynowym Tenisie Stołowym o Mistrzostwo Powiatu Węgorzewskiego Szkół Gimnazjalnych Dziewcząt i Chłopców.
Nasz Ośrodek reprezentowany był przez drużynę w składzie: Jarosław Damszel i Hubert Wawiórko. Nasi reprezentanci spisali się wspaniale, zajmując wysokie IV-V miejsce. W rozgrywkach indywidualnych Jarek zajął IV miejsce.
Wielkie dzięki dla naszych zawodników za walkę do końca i osiągnięte wyniki oraz życzymy dalszych udanych startów.

Ireneusz Kubiszyn

U Mikołaja
Dodano:1.11.2017
26 października odbyła się już V edycja warsztatów rękodzielniczych pod hasłem "Chcę i potrafię tworzyć sztukę” w ramach programu" Nie Ja, nie Ty, po prostu My”. realizowanego przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Jesteś”. Projekt został dofinansowany przez Starostwo Powiatowe w Węgorzewie. W warsztatach wzięło udział po sześciu przedstawicieli z SOSW, DPS, WTZ i PDS - razem z opiekunami 32 osoby.
Tegoroczne warsztaty odbyły się w Zakładzie Produkcji Szkła w Kętrzynie. Miejsce to nazywane jest także Konsulatem Świętego Mikołaja. Na takie zresztą wygląda… Panująca tam atmosfera prawdziwie porusza serca i dużych i małych, zachęca do uruchomienia wyobraźni. W takich warunkach nietrudno stać się twórcą niepowtarzalnych ozdób choinkowych. Każdy miał możliwość sam wydmuchać bombkę. Okazało się, że nie jest to łatwe i tylko nieliczni odważyli się to zrobić. Większość uczestników warsztatów ozdabiało bombki wcześniej już przygotowane. To zadanie wykonali wszyscy i to na wysokim poziomie pomysłowości i zaangażowania. Niektórym tak spodobało się to zajęcie, że nie chcieli przestać… Wszystko jak wiemy ma jednak swój koniec… Warsztaty zakończyły się rozdaniem Certyfikatów uczestnictwa. Każdy zabrał z nich także dowód swojej aktywności twórczej w postaci bombek. Było naprawdę miło.

Izabela Jachimiak

Pierwszaki w bibliotece
Dodano:28.10.2017
26 października uczniowie klasy I wzięli udział w zajęciach w biobliotece szkolnej. Tematem zajęć były telefony alarmowe. Pierwszoklasiści posłuchali piosenki Ratunkowe Domisiowe Pogotowie i zacytowanego poniżej wiersza, układali numery telefonów alarmowych z rozsypanki, opowiadali w jakich sytuacjach należy dzwonić do straży pożarnej, pogotowia, na policję i dowiedzieli się pod jaki numer dzwonimy kiedy nie mamy pewności kogo wezwać na pomoc. Wykonywali zgłoszenia o różnego rodzaju poważnych wypadkach zagrażających zdrowiu i życiu, najpierw pani Ewie odgrywającej rolę dystrybutorki służb ratunkowych, a potem w parach samodzielnie przyjmowali i przekazywali telefoniczne zgłoszenia na zadany temat.


TELEFONY ALARMOWE
Jeśli się coś złego stało
112 - Zadzwoń śmiało!
Czuwa tam o każdej porze
Ktoś, kto zawsze ci pomoże.
Poznaj inne, trzycyfrowe
Telefony alarmowe:
Gdy policji wsparcia szukasz
9-9-7 pukasz
Coś się pali ? Bardzo proszę
Straż to: 9-9-8.
Gdzie jest lekarz? Kto odpowie?
Trzy dziewiątki pogotowie.

Małgorzata Piskorz

Przedszkolaki w kuchni
Dodano:28.10.2017
Dnia 24.10.2017r. w ramach Tygodnia Kariery Zawodowej ,przebiegających pod hasłem „Moje talenty i moje kompetencje” ,uczniowie klasy III ZSZ zaprosili grupę przedszkolną z Przedszkola Niepublicznego „Jesteś” na warsztaty kulinarne .Warsztaty te miały na celu głównie poznanie pracy kucharza, poprzez nawiązanie do pracy wszystkich zawodów mających związek z produkcją żywności, począwszy od rolnika, poprzez młynarza, piekarza, mleczarza ,ogrodnika aż do dietetyka. Trzynastoosobowa grupa przedszkolna przy wsparciu uczniów i swoich pań; pani Agnieszki Walnickiej i pani Emili Piwnikiewicz najpierw przygotowała a następnie zdegustowała; drożdżowe bułeczki, dżem, masło i kompot. Warsztaty przebiegały w bardzo miłej atmosferze, dały wiele satysfakcji uczniom ze Szkoły Zawodowej a przedszkolakom wiele atrakcji i wspaniałej zabawy. Oczywiście Przedszkolaczki bardzo pięknie podziękowały za mile i przyjemnie spędzony czas, odkryli swoje talenty kulinarne i aby o nich nie zapomnieć zapowiedzieli się na następne warsztaty .

M.Fedusio

Zajęcia z przedszkolakami w bibliotece
Dodano:24.10.2017
Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych biblioteka Ośrodka gościła dziś dzieci z oddziału przedszkolnego szkoły podstawowej. Tematem spotkania były ulubione zabawki. Przeczytaliśmy razem kilka wierszyków o zabawkach i przedszkolakach, a także bawiliśmy się zabawkami przyniesionymi z domów. Pierwsze lody z najmłodszymi kandydatami na czytelników zostały przełamane kolorowymi lalkami, domkami z bajek, układankami, książeczkami i pluszowymi zwierzętami. Przekonaliśmy się, że w bibliotece może być fajnie, nawet jeśli nie umie się jeszcze czytać.

Małgorzata Piskorz

Straż Graniczna
Dodano:30.10.2017
18 października gościliśmy w naszej szkole funkcjonariusza Straży Granicznej. Tematem spotkania był handel ludźmi.

Administrator

Zajęcia w Bibliotece Miejskiej
Dodano:30.10.2017
18 października uczniowie szkoły podstawowej odbyli kolejne zajęcia w Miejskiej Bibliotece. W trakcie zajęć poznawaliśmy w jaki sposób dzieci witają się w różnych krajach na całym świecie.

Administrator

Innowacja pedagogiczna
Dodano:24.10.2017
Od 1 października w naszym ośrodku ruszyła innowacja pedagogiczna "Czytam, liczę, poznaję świat poprzez gry planszowe" - autorstwa Anny Krupy. Uczestnikami zajęć są uczniowie z różnych etapów edukacyjnych. Celem głównym innowacji jest rozwijanie, pogłębianie umiejętności i wiedzy z rożnych przedmiotów oraz pokazanie związku z życiem codziennym. Innowacja ta ma również na celu aktywizację uczniów, pomoc w przełamaniu wewnętrznych oporów, naukę logicznego myślenia, przestrzeganie zasad i norm społecznych panujących w grupie, przestrzegania zasad gry oraz samodzielne rozwiązywanie sytuacji konfliktowych podczas rozgrywek. Formy i metody pracy będą dostosowane do możliwości i potrzeb uczestników zajęć. Zajęcia będą odbywały się dwa razy w miesiącu. Podczas pierwszych i drugich zajęć zrealizowanych już w październiku uczniowie zostali zapoznani z programem innowacji oraz rozegrali kilka gier tj: Uno, 5 sekund , Dobble, Piotruś, Spadające małpki. Uczestnicy z zaangażowaniem i dużym zainteresowaniem brali udział w zajęciach i wykazują dalszą ogromną chęć dalszego współdziałania . Każde kolejne spotkanie będzie obfitowało w nowe gry i zabawy, które na pewno wpłyną bardzo korzystnie na dalszy rozwój naszych uczniów oraz przyniosą im zadowolenie i satysfakcję .

Anna Krupa

Wycieczka do Warszawy
Dodano:18.10.2017
W dniach15/16 października 2017 r. pojechaliśmy do stolicy. Warszawa przywitała nas piękną, słoneczną pogodą. Podczas wyjazdu zwiedziliśmy Muzeum Wojska Polskiego, obejrzeliśmy spektakl "Pinokio" w teatrze Rampa a także byliśmy na Stadionie Narodowym. Było super!!!

Uczestnicy wycieczki

Dzień Edukacji Narodowej
Dodano:14.10.2017
W tym roku obchody Dnia Edukacji Narodowej w szkołach powiatu węgorzewskiego organizował nasz Ośrodek. Wszystkim pracownikom oświaty oraz uczniom składamy życzenia samych pogodnych dni, a także wielu sukcesów w pracy i życiu osobistym. Gratulacje dla nagrodzonych nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz uczniów.

Administrator

Wycieczka do Chlebowego Domku
Dodano:11.10.2017
W ramach zbliżającego się Tygodnia Kariery Zawodowej dnia 6 października 2017 r. 14 osobowa grupa uczniów ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy i Szkoły Zawodowej, wraz z 3 opiekunami wzięła czynny udział w warsztatach „Od ziarenka do bochenka”. Podczas których własnoręcznie zrobili ciasto drożdżowe, uformowali i upiekli własne bułeczki. W czasie oczekiwania na wyrośnięcie ciasta i upieczenie bułeczek zasięgnęli wiele drogocennych informacji na temat; skąd bierze się mąka na chleb, na czym polega praca rolnika, młynarza i piekarza. Obejrzeli wiele zabytkowych sprzętów związanych z pracą rolnika, młynarza i piekarza. Dodatkową atrakcją była możliwość nakarmienia kur własnoręcznie zmielonym ziarnem i zagadkowy warzywnik pełen ciekawych roślin jadalnych. Największa tajemnica wycieczki to przepis na przepyszne i zdrowe bułeczki oraz dodatki do bułeczek jakimi poczęstowano nas podczas konsumpcji swoich wypieków .Do nabycia u opiekunek wycieczki – Małgorzty Fedusio, Izabeli Jachimiak i Basi Mamryk.

Opiekunowie wycieczki

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Dodano:3.10.2017
Akcja edukacyjna prowadzona jest na całym świecie, w tym roku do akcji zgłosiło się 3885 szkół. 29.09.2017 r. nasz Ośrodek uczestniczył kolejny raz w Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Zabawa jak poprzednio przebiegała pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają! Do egzaminu przystąpili koledzy ze Szkoły Podstawowej(5), Gimnazjum(2), Zasadniczej Szkoły Zawodowej(2), Branżowej Szkoły I stopnia (5) oraz Szkoły Przysposabiającej do Pracy (1) spośród których wyłoniono 10 Ekspertów Tabliczki Mnożenia, każdy z nich otrzymał certyfikat pomyślnego zdania egzaminu. Patrol Egzaminacyjny w składzie 3 uczniów – egzaminatorów, przepytali pracowników Ośrodka i rodziców, którzy wykazali się świetną znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Aleksandra i Jarosław

XI Festiwal Magiczny Mikrofon
Dodano:2.10.2017
28 września 2017 r. Węgorzewskie Centrum Kultury rozbrzmiewało piosenką. Tego dnia odbywał się XI Festiwal Piosenki Osób Niepełnosprawnych „Magiczny Mikrofon”, który jak co roku zgromadził na sali licznie przybyłych uczestników i ich opiekunów. W tym roku naszą placówkę reprezentowała Weronika Rutkowska z piosenką „Ten piękny sen” zdobywając wyróżnienie, Atmosfera była jak zawsze przyjazna i wyjątkowo muzyczna. Wielkie gratulacje dla uczestników.

Administrator

Szkolny Klub Rowerowy wystartował!
Dodano:2.10.2017
We wtorek 26 września odbyła się inauguracyjna wycieczka rowerowa w ramach Szkolnego Klubu Rowerowego. W rajdzie wzięło udział 17 cyklistów. Długość trasy wynosiła 19 km i biegła szlakiem Pętli Węgorzewskiej.

Administrator

Sprzątanie Świata
Dodano:2.10.2017
28 września uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, już po raz kolejny uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata”. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Nie ma śmieci są odpady”. Akcję rozpoczęto testem wiedzy na temat pozyskiwania surowców i recyklingu. Następnie wszyscy uczniowie ze szkoły wraz z opiekunami zaopatrzeni w sprzęt ogrodniczy udali się do parku na terenie SOSW w celu porządkowania wyznaczonych rejonów. Dzięki słonecznej pogodzie akcja przebiegła bardzo sprawnie. Po zakończeniu prac porządkowych wszyscy udali się na ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek. Udział uczniów naszej szkoły w akcji Sprzątanie Świata z pewnością przyczyni się do ukształtowania wrażliwości na potrzeby środowiska naturalnego oraz nawyku dbałości o nie. Serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy

XI spotkanie Klubu Smakoszy Książek
Dodano:29.09.2017
Dzisiejsze, jedenaste już, spotkanie Klubu Smakoszy Książek zbiegło się z obchodami Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Uroczystość otworzył pan dyrektor Andrzej Raczkowski pięknym wierszem Marii Niklewiczowej "Słuchajmy baśni". Usłyszeliśmy interpretacje wielu zabawnych i nieco poważniejszych utworów polskich poetów, tworzących dla dzieci. I jak widać na załączonych zdjęciach było nas dziś bardzo wielu! Organizatorki bardzo cieszy fakt, że uczniowie odważyli się wystąpić przed tak licznym gronem słuchaczy. Dziękujemy odważnym ochotnikom i wszystkim uczestnikom za chwile spędzone wspólnie nad lekturą, bo podobno "kto czyta, żyje wielokrotnie".

Małgorzata Piskorz

Dzień Ziemniaka
Dodano:29.09.2017
W poniedziałek 25 września obchodziliśmy w internacie Dzień Ziemniaka. Liczne konkurencje i ziemniaczane zabawy zachęcały do ostrej rywalizacji między grupami. Bardzo nam się podobały jesienne wykopki, rzuty do celu, slalomy z ziemniakiem (na łyżce, z kijem hokejowym), obieranie ziemniaków. Była świetna zabawa, ale też i nauka. Przypomnieliśmy historię ziemniaka pieczonego, liczyliśmy ziemniaki, porównywaliśmy zbiory. Impreza zakończyła się ogniskiem, pieczeniem kiełbasek i wyborem Królowej Frytki – Kamila i Króla Ziemniaka – Mateusz, którzy obdarowali nas słodkościami.

Paulina i Rafał

Wybory do Samorządu Ośrodka
Dodano:27.09.2017
W naszej szkole tradycyjnie już odbyły się demokratyczne wybory do Samorządu Ośrodka. W dniu 25.09.17 r. uczniowie wzięli udział w prawdziwej lekcji demokracji. Komisja wyborcza policzyła głosy i wyłoniła zwycięzców. Oto wyniki: Maciej Zielinski został gospodarzem, Paulina Lipska zastępcą a Michał Miszkiel sekretarzem.
Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!!!

Administrator

Zamówienie publiczne
Dodano:20.09.2017
W zakładce ZAMÓWIENIA PUBLICZNE zostało zamieszczone Ogłoszone zamówienie na: Dostawy miału węglowego do kotłowni Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Węgorzewie. Zainteresowani proszeni są o zapoznanie z treścią dokumentów.
Wycieczka do Muzeum
Dodano:12.09.2017
8 września uczniowie należący do kółka historycznego udali się na pierwszą w tym roku szkolnym lekcje muzealną do Muzeum Kultury Ludowej. Tematem spotkania byli: Herosi Września 1939 "Wizna 40:1"

Administrator

Rozpoczęcie roku szkolnego
Dodano:5.09.2017
W poniedziałek 4 września uroczystym apelem rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W uroczystości oprócz uczniów, rodziców oraz pracowników szkoły wzięli przedstawiciele władz powiatowych Węgorzewa. Wspaniałą wiadomością była informacja, że wszyscy absolwenci szkoły zawodowej z bardzo dobrymi wynikami zdali egzamin zawodowy. Starosta Powiatu Węgorzewskiego pani Halina Faj wręczyła przybyłym uczniom dyplomy potwierdzające zdobyte kwalifikacje. W uroczystości nie mogły wziąć udział Ola Liśniańska oraz Marta Plech, które już rozpoczęły pracę w swoim zawodzie. Wielkie gratulacje dla uczniów oraz dla nauczycieli, którzy po raz kolejny tak wspaniale przygotowali uczniów do startu w zawodowe życie.

Administrator


Aktualności - rok szkolny 2016/2017

Aktualności - rok szkolny 2015/2016

Aktualności - rok szkolny 2014/2015

Aktualności - rok szkolny 2013/2014

Aktualności - rok szkolny 2012/2013

Aktualności - rok szkolny 2011/2012

Aktualności - rok szkolny 2010/2011

Aktualności - rok szkolny 2009/2010

Aktualności - rok szkolny 2008/2009

Aktualności - rok szkolny 2007/2008

Aktualności - rok szkolny 2006/2007

Powrót do strony startowej