Aktualności - rok szkolny 2018/2019

Zakończenie roku szkolnego
Dodano:20.06.2019
Zdjęcia z uczystego zakończenia roku szkolnego 2018/2019.

Administrator

Turniej gry w ringo
Dodano:16.06.2019
Turniej gry w ringo "Mistrzowie internatu"
W czwartkowe popołudnie 13 czerwca spotkaliśmy się naszej hali sportowej i przeprowadziliśmy turniej gry w Ringo wyłaniając grupowych "Mistrzów Internatu". W sportowej rywalizacji I miejsce zajęła drużyna składająca się z:
Mateusz Lipski, Paulina Tyska, Kamila Lipska, Justyna Kaczor
II miejsce: Adam Mroziewicz, Julita Kasińska, Czarek Damszel, Wiktoria Grabarz
III miejsce: Rafał Lipski, Szymon Wesołek, Piotr Liśniański,Ola Królak, Jacek Smurlik.
Na zakończenie turnieju rozdaliśmy dyplomy i słodkości. Współorganizatorem rozgrywek był również Leszek Drozd. Tym już ostatnim spotkaniem naszych wysiłków zarówno rękodzielniczych jak i sportowych zakończyliśmy sezon wręczając wszystkim uczestnikom uroczyste podziękowania.

Anna Bohacz i Barbara Szyszko

Spartakiada Osób Niepełnosprawnych
Dodano:16.06.2019
Zdjęcia ze Spartakiady Osób Niepełnosprawnych

Administrator

Turniej w Olecku
Dodano:12.06.2019
Komplet medeli zdobyty!!!
Ponad 120 zawodników wzięło dziś udział w XVII Regionalnym Turnieju Tenisa Stołowego w Olecku. Nie mogło zabraknąć tam naszych najlepszych tenisistów, którzy w składzie: Julita Kasińska, Karolina Śliwa, Mateusz Lipski, Rafał Lipski, Maciej Zieliński, Adam Mroziewicz uzyskali znakomite wyniki. Nasi zawodnicy stoczyli zacięte rywalizacje pokazując, jak zawsze, charakter i serce do walki, co zaowocowało trzema medalami, a co najcenniejsze - nowymi doświadczeniami oraz umiejętnościami. Turniej rozegrano w trzech kategoriach sprawnościowych systemem do dwóch przegranych.
Wyniki:
Karolina Śliwa- złoty medal w kategorii kobiet zaawansowanych
Julita Kasińska - srebrny medal w kategorii kobiet początkujących
Rafał Lipski – brązowy medal w kategorii mężczyźni średniozaawansowanych

Ze sportowym pozdrowieniem Joanna Perłowska, Ireneusz Kubiszyn

Spotkanie z Policjantami
Dodano:8.06.2019
Przerwa wakacyjna to czas wypoczynku, relaksu, wyjazdów i zabaw. Jak co roku na kilka dni przed zakończeniem roku szkolnego 7czerwca 2019 r. odbyło się spotkanie uczniów z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie na temat „Bezpieczne wakacje”. Celem spotkania było kształtowanie umiejętności eliminowania zagrożeń i zachowań ryzykownych. Uczniowie zostali pouczeni przez funkcjonariuszy Policji jak bezpiecznie bawić się nad wodą, unikać niebezpiecznych maszyn i urządzeń, szczególnie na wsi oraz jak poruszać się rowerem po mieście i poza. Zwrócili również uwagę na zabawy z obcymi zwierzętami. Mamy nadzieję, że przedwakacyjne spotkanie z funkcjonariuszami Policji uchroni naszych uczniów przed różnymi zagrożeniami i pozwoli bezpiecznie spędzić wakacyjny czas.

Beata Miazga

JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM 2019
Dodano:7.06.2019
W piątek 7 czerwca zebraliśmy się (każdy z książką) w auli Ośrodka, żeby wspólnie z dziećmi z całej Polski, punktualnie o 10.00, przystąpić do bicia rekordu głośnego czytania książek w jednym momencie, w ramach IV edycji akcji JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM. Głównym celem akcji jest budowanie pozytywnych skojarzeń z czytaniem i dlatego każdy czytał to na co miał ochotę. Niezły rozgardiasz wywołały głosy ponad 132 osób czytających i recytujących wiersze jednocześnie! Tegoroczna akcja zorganizowana została w XVIII Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom i dlatego gościliśmy w Ośrodku panie z biblioteki miejskiej, które przeczytały "Lokomotywę" Juliana Tuwima wychowankom wszystkich szkół Ośrodka i przedszkolakom z "Jestesia".

Małgorzata Piskorz

Fistiwal "CO NAM W DUSZY GRA"
Dodano:7.06.2019
IV INTEGRACYJNY FESTIWAL CO NAM W DUSZY GRA - „NA LUDOWĄ NUTĘ, PIOSENECZKI Z MALOWANEJ SKRZYNECZKI”
W Ośrodku Szkolno-Wychowawczym 6 czerwca 2019r. rozbrzmiewała muzyka ludowa a scena mieniła się kolorami dzięki strojom uczestników. Warto było się spotkać i pośpiewać, by na nowo odkryć co polskie, ludowe i tradycyjne. Festiwal cieszy się dużym zainteresowaniem, na stałe wpisał się w kalendarz działań ośrodka. Za wsparcie finansowe dziękujemy Starostwu Powiatowemu w Węgorzewie i Stowarzyszeniu „Jesteś”. Jury przyznało następujące miejsca:
KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE 1-3:
I MIEJSCE – ALEKSANDER ŁAGUNA ZPE-W GOŁDAP
I MIEJSCE – KAMILA LIPSKA I DANIEL STABIŃSKI SOSW WĘGORZEWO
KATEGORIA SZKOŁY PODSTAWOWE 4-8:
I MIEJSCE – ZESPÓŁ NA 5 SOSW EŁK
I MIEJSCE – WIKTORIA GRABARZ SOSW WĘGORZEWO
II MIEJSCE – KORNELIA JAROSZ SP POZEZDRZE
III MIEJSCE PATRYCJA KOZŁOWSKA SP SOBIECHY
III MIEJSCE – VICTORIA VINCI SP POZEZDRZE
WYRÓŻNIENIE – KAROLINA RAJKOWSKA I PAWEŁ SMOLIŃSKI SP SOBIECHY:
KATEGORIA GIMNAZJUM I SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE
I MIEJSCE – NIKOLA WOŻNIAK OŚRODEK KRUZY
II MIEJSCE – WERONIKA RUTKOWSKA SOSW WĘGORZEWO
III MIEJSCE – MARTYNA LICHOTA GIMNAZJUM WIĘCKI
WYRÓŻNIENIE – JULITA KASIŃSKA, PAULA TYSKA I JUZTYNA KACZOR SOSW WĘGORZEWO
ARTYSTĄ SCENY LUDOWEJ został OSKAR LAWENDOWSKI SP 1 WĘGOLRZEWO.
Serdecznie gratulujemy wszystkim zwycięzcom i uczestnikom, życzymy dalszych sukcesów na scenie muzycznej. Do zobaczenia za rok, ciekawe na jaką nutę….?

Izabela Jachimiak

Dzień Otwarty
Dodano:6.06.2019
5 czerwca w naszym Ośrodku odbył się Dzień Otwarty połączony z Dniem Sportu pod hasłem „Zdrowo i sportowo”. Atrakcje przyciągnęły tłumy dzieci z innych szkół i przedszkoli. Pogoda dopisała i każdy mógł skorzystać z przygotowanych konkurencji sportowych. Odwiedzili nas w tym dniu strażacy, którzy przypomnieli wszystkim o zasadach udzielania pierwszej pomocy. Sportowcami imprezy zostali: I miejsce Marcin Wasiak i Mateusz Lipski, II miejsce Adam Iwiczuk i Adam Mroziewicz. Do zobaczenia za rok!

Administrator

Przeczytałem - Polecam 2019
Dodano:6.06.2019
II Wojewódzki Konkurs na Prezentację Multimedialną Promującą Książkę PRZECZYTAŁEM-POLECAM: POLSKA W LEGENDACH zorganizowany przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Giżycku dostarczył atrakcyjnych nagród wszystkim uczestnikom, a Szymon Wesołek i Karolina Śliwa wywalczyli III miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Legendy zaprezentowano bardzo interesująco, więc komisja konkursowa miała nie lada zadanie z wyłonieniem laureatów i zwycięzców. Nikt jednak nie wyjechał z pustymi rekami. Czas w przerwach między prezentacjami oraz w trakcie narady jury wypełnił poczęstunek przygotowany przez uczennice SPdP w Giżycku i samodzielne wykonanie pamiątek z konkursu metodą decupage. Poczuliśmy się doskonale ugoszczeni i docenieni, dlatego już dziś postanowiliśmy wrócić tu za rok!

Małgorzata Piskorz

Rejs Integracyjny
Dodano:3.06.2019
Ahoj, przygodo - jak mawiają żeglarze…
30 maja 2019r odbył się już IV Rejs Integracyjny po jeziorze Święcajty, zorganizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Jesteś” w ramach projektu „Nie Ja, nie Ty, po prostu My”, przy finansowym wsparciu Starostwa Powiatowego w Węgorzewie. Uczestnikami wydarzenia było dziesięcioro uczniów naszego Ośrodka ze Szkoły Podstawowej i Szkoły Przysposabiającej do Pracy, a także dziesięcioro podopiecznych z Domu Pomocy Społecznej w Węgorzewie i Powiatowego Domu Samopomocy w Węgorzewie. Ten kolejny już rejs, a raczej niebywała przygoda z wodą była możliwa dzięki żaglówkom i sternikom z Żeglarskiego Ośrodka Szkoleniowego „Róża Wiatrów” w Węgorzewie. Oczywiście przygoda nie byłaby przygodą, gdyby odbyła się w niekomfortowych warunkach. Dlatego też, tuż po oficjalnym powitaniu uczestników rozpoczęły się profesjonalne przygotowania do wypłynięcia. Celem tych przygotowań było głównie bezpieczeństwo. Wszyscy otrzymali kamizelki ratunkowe oraz zostali pouczeni jak zachowywać się na jachcie podczas rejsu. Tego dnia były idealne warunki do pływania. Wiatr w żargonie żeglarskim miał tak zwaną „ dwójkę” a niebo było czyste, bezchmurne. Rejs był bardzo przyjemny i bez wątpienia wielu zachęcił do pływania mimo, że samo wejście na pokład dla niektórych wydawało się wręcz niemożliwe. Ta bariera została jednak pokonana dzięki życzliwości i sile sterników. Poza pokonaniem barier, świeżo upieczeni żeglarze zdobyli też nową wiedzę i umiejętności, pomagali przy manewrach podczas zwrotów, uczyli się wiązać węzły żeglarskie, a także sterować jachtem. Podobno obcowanie z wodą zwiększa apetyt i chyba w tym wypadku było to prawdą, bo po zejściu na ląd wszyscy z przyjemnością zjedli kiełbaski pieczone na ognisku i „coś słodkiego” na deser…

Izabela Jachimiak

Galeria "Kultowe auta PRL-u"
Dodano:1.06.2019
Tematem czwartkowych zajęć plastycznych w naszej Galerii były kultowe już auta, takie jak: Fiat 126p - tak zwany Maluchem, Fiat 125p czy Polonez.

Anna Bohacz, Barbara Szyszko

Konkurs czytelniczy - ogłoszenie
Dodano:1.06.2019

Biegi przełajowe w Elblągu
Dodano:1.06.2019
Potrójne złoto w biegach przełajowych
Trzy złote medale, jeden srebrny i tytuł dla najmłodszego biegacza w zawodach- oto dorobek naszych sportowców podczas XIV Mityngu w Biegach Przełajowych Olimpiad Specjalnych. Zawody odbyły się 30 maja w Elblągu i co najważniejsze przy pięknej słonecznej pogodzie. W rywalizacji wystartowało siedem klubów zrzeszonych w ruchu OS. Zawodnicy byli podzieleni na grupy sprawnościowe i wiekowe. Wielkie gratulacje za włożony wysiłek i przelany pot należą się wszystkim naszym reprezentantom.
Wyniki:
Marcin Wasiak (400 m) – złoty medal
Piotr Liśniański (400 m) – złoty medal
Cezary Damszel (1600 m) – złoty medal
Jacek Smurlik (800 m) – srebrny medal
Dawid Maczuga – tytuł najmłodszego biegacza zawodów.

Ze sportowym pozdrowieniem Joanna Perłowska

Wycieczka na Wyspę Sobieszewską
Dodano:1.06.2019
W dniach 28-31 maja grupa naszych uczniów przebywała na bardzo atrakcyjnej wycieczce na Wyspę Sobieszewską. Wycieczka obfitowała w liczne atrakcje. Między innymi drugiego dnia pobytu uczestnicy wycieczki odwiedzili Rezerwat Ptasi Raj gdzie przewodnik z ogromną pasją opowiadał nam o życiu ptaków i występującej tam roślinności. Z ciekawością słuchaliśmy ich śpiewu oraz poszerzaliśmy wiedzę przyrodniczą. Dzień zakończył się wspólnym ogniskiem. W kolejnych dniach nasi uczniowie odbyli wspaniały rejs statkiem Czarna Perła z Gdańska do Westerplatte mieli okazję zwiedzić Gdańską starówkę oraz zrobić zakupy w galerii Forum. W drodze powrotnej szczęście uśmiechnęło się do Weroniki, która w automacie wygrała Smartfona. 4 dniowy pobyt nad morzem pozostanie na długo w pamięci naszych wychowanków.

Uczestnicy

Konkurs kulinarny "SMAKI 2019"
Dodano:1.06.2019
29 maja nasi uczniowie wzięli udział w XV regionalnym konkursie kulinarnym pt. "SMAKI 2019". Do konkursu przystąpiła Paulina Tyska ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy oraz Cezary Damszel z Branżowej Szkoły stopnia I. GRATULACJE dla Czarka za zajęcie I miejsca oraz dla Pauliny za wyróżnienie.

Joanna Łukaszewicz

Zaproszenie na Dzień Otwarty
Dodano:30.05.2019
5 czerwca w środę zapraszamy na "Dzień Otwarty" do naszej placówki. Planujemy świetną zabawę, miłą atmosferę i wspaniałą pogodę. Szczegółowy program na plakacie obok. Zapraszamy do naszej siedziby przy ulicy Zamkowej 34 od godziny 9.00 do 11.00.

Społeczność SOSW w Węgorzewie

Festiwal "CO NAM W DUSZY GRA" 2019
Dodano:28.05.2019
Jak co roku serdecznie zapraszamy do nas na integracyjny festiwal piosenki „Co nam w duszy gra- na ludową nutę, pioseneczki z malowanej skrzyneczki”, który odbędzie się w dn. 06.06.2019r. W festiwalu mogą wziąć udział uczniowie szkół z powiatu węgorzewskiego oraz ośrodków szkolno-wychowawczych z województwa warmińsko-mazurskiego. Celem wspólnego śpiewania jest kultywowanie tradycji ludowych, poznanie co śpiewali i jak bawili się nasi dziadkowie. Organizatorem festiwalu jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy i Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Jesteś” w Węgorzewie oraz Powiat Węgorzewo. Szczegółowe informację znajdą państwo w regulaminie, który można pobrać poniżej.

Organizatorzy

Dzień Matki
Dodano:27.05.2019
Tak swój dzień świętowały mamy naszych przedszkolaków!!!

Administrator

Dzielimy się swoją wiedzą
Dodano:27.05.2019
Uczniowie z Branżowej Szkoły I stopnia w II semestrze uczęszczali na zajęcia edukacyjne z zakresu profilaktyki uzależnień, "ARS, czyli jak dbać o miłość". Zdobytą wiedzę wykorzystali do opracowania prezentacji, którą przedstawili kolegom i koleżankom ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy. Prezentacja dotyczyła następstw związanych z używaniem substancji psychoaktywnych przez młodzież.

Administrator

WIEŚCI Z GALERII - "NA SPORTOWO" !!!
Dodano:26.05.2019
Turniej gry w badmintona-"Mistrz Internatu"
Nasze kolejne czwartkowe spotkanie, ponownie na sportowo. Tym razem rozgrywaliśmy turniej gry w badmintona na sali z powodu niesprzyjających warunków pogodowych. Chętnych było co nie miara, więc nim wszyscy rozegrali między sobą konkurencję, trochę to potrwało. Sportowego ducha nie brakowało nikomu, a w nagrodę za udział wszyscy zostali obdarowani słodkościami. Wśród najlepszych wyłoniliśmy do miejsca pierwszego Rafała Lipskiego, drugie zajął Mateusz Lipski,a trzecie zdobył Łukasz Pietrewicz.

Anna Bohacz, Barbara Szyszko oraz Leszek Drozd

Sportowe sukcesy w Olecku
Dodano:26.05.2019
VII Integracyjny Turniej w Badmintonie w Olecku
Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Węgorzewie, podobnie jak w latach poprzednich, uczestniczyli aktywnie w obchodach Światowego Dnia Ziemi. Dziś nasi sportowcy wzięli udział w Integracyjnym Turnieju w Badmintonie, który już po raz siódmy został rozegrany na hali Lega w Olecku. Blisko 100 zawodników podzielono na 4 kategorie wiekowe. Ekipa w składzie: Paulina Lipska, Karolina Śliwa, Joanna Charaman, Łukasz Pietrewicz, Hubert Wawiórko i Maciej Zieliński spisała się na tzw. „szóstkę”. Naszym zawodnikom powiodło się znakomicie a dowodem są wywalczone aż 4 medale. Na zawodach szczęście uśmiechnęło się także do opiekunów. Wyniki przedstawiły się następująco:
Łukasz Pietrewicz- I miejsce w kategorii VII-VIII SP i GIMNAZJUM
Paulina Lipska- II miejsce w kategorii VII-VIII SP i GIMNAZJUM
Karolina Śliwa- III miejsce w kategorii OPEN KOBIETY
Maciej Zieliński- II miejsce w kategorii OPEN MĘŻCZYŹNI
Joanna Perłowska – I miejsce w kategorii opiekunowie
Wszystkim naszym badmintonistom należą się DUŻE BRAWA!!!!

Ze sportowym pozdrowieniem Joanna Perłowska

Dzień Ziemi 2019
Dodano:23.05.2019
Uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Węgorzewie, podobnie jak w latach poprzednich, uczestniczyli aktywnie w obchodach Światowego Dnia Ziemi. Dnia 22 maja 2019r. zgodnie z przyjętym scenariuszem i harmonogramem zadań rozpoczęliśmy nasze działania. Główne hasło tegorocznych obchodów to ”Chrońmy zagrożone gatunki”. Przed rozpoczęciem sprzątania uczniowie zostali zapoznani z problematyką ochrony ginących gatunków i roli człowieka w procesie ochrony. Po wprowadzeniu teoretyczno-edukacyjnym rozpoczęto sprzątanie według przydzielonych rejonów. Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele aktywnie uczestniczyli w sprzątaniu posesji naszej szkoły. Po trudach pracy wszyscy z radością odpoczęli przy ognisku i pieczeniu kiełbasek. Sprzątanie miało nie tylko charakter ciężkiej pracy, ale także wspaniałej zabawy.

Organizatorzy

Galeria "Kolorowy świat motyli"
Dodano:19.05.2019
Wiosną wszystko budzi się do życia. Mamy nagle więcej energii i ochoty na wszystko. Świetnym pomysłem tym razem było namalowanie kolorowych motyli na dużych płytach pilśniowych. Zabawa przy tym była przednia, zaangażowanie - na sto procent.

Anna Bohacz, Barbara Szyszko

Mistrzostwa Ośrodka w Tenisie Stołowymi
Dodano:15.05.2019
14 maja odbyły się X Mistrzostwa Ośrodka w Tenisie Stołowym. Do rywalizacji zgłosiło się 13 zawodników. Rozgrywki prowadzone były systemem pucharowym w przypadku turnieju open chłopców oraz systemem „każdy z każdym” w rywalizacji open dziewcząt i kategorii szkoły podstawowej. Zawodnicy, którzy zajęli 3 pierwsze miejsca otrzymali pamiątkowe dyplomy. Rozegrane mistrzostwa były jednocześnie eliminacjami do zawodów szczebla regionalnego, które niebawem odbędą się w Olecku. Po zaciętej rywalizacji końcowa klasyfikacja przedstawiła się następująco:
Open dziewczęta:
I miejsce- Karolina Śliwa
II miejsce- Joanna Charaman
III miejsce- Julita Kasińska
Open Chłopcy
I miejsce- Maciej Zieliński
II miejsce – Mateusz Lipski
III miejsce- Rafał Lipski
SP
I miejsce- Mateusz Lipski
II miejsce – Rafał Lipski
III miejsce- Hubert Wawiórko

Ze sportowym pozdrowieniem Joanna Perłowska

XVIII Spotkanie Klubu Smakoszy Książek
Dodano:12.05.2019
Trudno w to uwierzyć, ale dziś ośrodkowy Klub Smakoszy Książek zebrał się już po raz OSIEMNASTY! Pretekstem spotkania stał się ogólnopolski Tydzień Bibliotek organizowany od szesnastu lat przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w dniach od 8 do 15 maja. Z tej okazji w bibliotece szkolnej zawisły na regałach wiersze o czytaniu, książkach i bibliotekach, ale zgodnie z naczelną ideą Klubu można było przeczytać dowolny utwór. Oprócz wierszy wiązanych tematycznie z książką zaprezentowano zatem poezję i prozę z książek wyłożonych na stoliku oraz przyniesionych przez osoby, które chciały podzielić się ulubionymi dziełami literackimi. Największe wrażenie na słuchaczach wywarły przepiękne i mądre fragmenty prozy z "Małego Księcia". Gratulujemy wszystkim lektorom, ale szczególne brawa należą się tym którzy odważyli się wystąpić po raz pierwszy!

Małgorzata Piskorz

Konstytucja 3 Maja
Dodano:29.04.2019
26 kwietnia 2019 roku odbył się w naszym Ośrodku uroczysty apel z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie ze szkoły podstawowej, przysposabiającej do pracy i branżowej I stopnia przypomnieli wydarzenia z 3 Maja 1791 roku i wyjaśnili wagę tego dnia dla wszystkich Polaków wykorzystując prezentację multimedialną, wiersze i piosenki patriotyczne.

Administrator

Edukacja regionalna w bibliotece
Dodano:29.04.2019
Dziś w bibliotece szkolnej uczniowie kl. I-III a ze szkoły podstawowej porządkowali wiedzę zdobytą podczas lekcji muzealnej z okazji 448. urodzin Węgorzewa. Przypomnieliśmy sobie datę otrzymania przez naszą miejscowość praw miejskich. Obejrzeliśmy i opisaliśmy wspólnie herb Węgorzewa. Uporządkowaliśmy rozsypankę wyrazową z nazwami fachowców związanych dawnej z rzemiosłem i wytwarzanymi przez nich towarami. Wybraliśmy wspólnie nazwy tych zawodów, które w Węgorzewie przetrwały do dziś. Na koniec każdy uczeń wybrał jednego rzemieślnika, którego warsztat umieścił w witrynie kamienicy na kolorowance z Muzeum Kultury Ludowej.

Małgorzata Piskorz

Galeria - Świąteczne zawieszki z gliny
Dodano:13.04.2019
"Świąteczne zawieszki z gliny"
Glina, to materiał bardzo wdzięczny, łatwo poddający się obróbce i dający wiele możliwości. Wymaga jednak,jak każda technika plastyczna, wprawy i wypracowania własnych metod. Najprostsze na początek były płaskie formy czyli zawieszki. Tworzyliśmy je z gotowych foremek. Namnożyły się nam w ten sposób baranki, zajączki,kurczaczki i jajeczka.

Anna Bohacz i Barbara Szyszko

Mistrzostwa w Tenisie Stołowym
Dodano:11.04.2019
ZŁOTY MEDAL MATEUSZA LIPSKIEGO W MISTRZOSTWACH W TENISIE STOŁOWYM
7 kwietnia zostały rozegrane Mistrzostwa Osób Niepełnosprawnych w Tenisie Stołowym. Organizatorem zmagań tenisistów był OSiR Węgorzewo. Naszą placówkę reprezentowało 6 zawodników: Julita Kasińska, Mateusz Lipski, Rafał Lipski, Łukasz Pietrewicz, Hubert Wawiórko oraz Jarosław Damszel. Uczestnicy rywalizowali w jednej kategorii OPEN, a zawody zostały rozegrane systemem brazylijskim. Wielką radość sprawił nam nasz najmłodszy zawodnik (a także najmłodszy gracz Mistrzostw), Mateusz Lipski, który stanął na najwyższym stopniu podium, zdobywając I miejsce. Duży sukces także odnotował nasz najstarszy gracz Jarosław Damszel, który wywalczył sobie III miejsce. Wielkie gratulacje za walkę i piękną grę należą się wszystkim naszym zawodnikom!!!

Ze sportowym pozdrowieniem Joanna Perłowska

Witamy naszych skrzydlatych przyjaciół
Dodano:6.04.2019
"Witamy skrzydlatych przyjaciół" - wiosenny przylot ptaków zainspirował nas twórczo i podsunął pomysł,by rozweselić nasze otoczenie . Malowanie na dużych powierzchniach wydawało się być trudne,ale nasi młodzi artyści wywiązali się z tego zadania fantastycznie.

Anna Bohacz i Barbara Szyszko

Lekcja w Muzeum Kultury Ludowej
Dodano:6.04.2019
W ramach bibliotecznej edukacji regionalnej kl. I-III a ze szkoły podstawowej odwiedziła dziś Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Dokładnie 4 kwietnia nasze miasto obchodzi 448. urodziny i z tej okazji wzięliśmy udział w lekcji muzealnej na temat : „Węgoborscy fachowcy. O rzemieślnikach i kupcach w dawnym Węgorzewie”. Zajęcia przeprowadził dr Jerzy Łapo, który opowiedział o cechach tworzonych na przestrzeni dziejów w Angerburgu (Węgoborku) czyli dzisiejszym Węgorzewie. Podczas prezentacji multimedialnej zobaczyliśmy ryciny i obrazy z rzemieślnikami przy pracy, na żywo obejrzeliśmy przedmioty związane z dawnymi właścicielami zakładów i sklepów w mieście, a na zakończenie każdy dostał rysunek węgorzewskiej kamienicy do pokolorowania i uzupełnienia.

Małgorzata Piskorz

Klub Smakoszy Książek - XVII spotkanie
Dodano:5.04.2019
XVII spotkanie Klubu Smakoszy Książek rozpoczął Pan dyrektor wierszem o leniwym Piotrusiu, który marzył, żeby zostać powietrzem i zdziwił się bardzo kiedy jego marzenie we śnie spełniła wróżka. Okazało się, że obudził się zmęczony, bo nie przypuszczał, że powietrze musi tak ciężko pracować. Pani wicedyrektor zaprezentowała zabawny wierszyk Jana Brzechwy pod tytułem "Prima aprilis", w którym hipopotam pękł ze śmiechu oglądając przedziwne przemiany innych zwierząt. Największym powodzeniem cieszyły się dziś utwory Agnieszki Frączek, ale nie zabrakło też nieśmiertelnych rymowanek Kerna, Brzechwy czy Tuwima. Dorośli nie mieli tym razem zbyt wielu okazji do popisów, bo dziś biegłość czytelniczą demonstrowali głównie uczniowie! Gorące brawa należą się zwłaszcza tym, którzy odważyli się wystąpić w roli lektora po raz pierwszy!

Małgorzata Piskorz

Galeria - "Świąteczne wieńce z gałązek"
Dodano:30.03.2019
U nas święta wielkanocne zbliżają się wielkimi krokami. Wcześniej były zające, teraz przyszła pora na wieńce. Skrupulatnie uwite przez panią Anię z zebranych gałązek, trafiły w ręce młodych twórców i nabrały świątecznego wystroju.

Anna Bohacz i Barbara Szyszko

Ciekawe zajęcia w Internacie
Dodano:30.03.2019
W INTERNACIE NIE MA NUDY!!! Takie cuda wykonaliśmy na popołudniowych zajęciach 26 marca. Oto nasze: "Rady na odpady, czyli - drugie życie plastiku".

Uczestnicy zajęć

Ruch Rzeźbi Umysł, Serce, Ciało
Dodano:28.03.2019
Zdjęcia z Wojewódzkiego Konkursu "Ruch Rzeźbi Umysł, Serce, Ciało" 2019

Administrator

Mistrzostwa Węgorzewa w Badmintonie
Dodano:24.03.2019
W sobotnie przedpołudnie w hali Osir-u 23 marca odbyły się IV Mistrzostwa Węgorzewa w Badmintonie, w których wzięli udział nasi sportowcy: Jarosław Damszel, Eryk Bogdanowicz. Organizatorem turnieju był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Węgorzewie. Zawody zostały rozegrane w systemie „każdy z każdym”. W swojej kategorii sprawnościowej chłopcy zajęli kolejno II i V miejsce. W kategorii Open III miejsce zajął trener- Ireneusz Kubiszyn. Wszystkim składamy serdeczne GRATULACJE!!!!

Ze sportowym pozdrowieniem Joanna Perłowska

Galeria - Wielkanocne doniczki
Dodano:23.03.2019
"Wielkanocne doniczki z plastikowych butelek"
Zwierzątkowe doniczki z plastikowych butelek, to niezwykle twórcza zabawa i dobry sposób na przywołanie wiosny. Z zebranych butelek powycinaliśmy uszy i ogonki kocie i zajęcze. Następnie ozdobiliśmy je akrylową farbą z odrobiną wikolu, żeby dobrze trzymały się na plastiku. Gdy podeschły, uzupełniliśmy je świeżo zakupioną ziemią i zasialiśmy ziarenkami zboża. Gdy podrośnie zielona trawka, posłuży nam do dekoracji świątecznych stołów.

Anna Bohacz, Barbara Szyszko.

Pierwszy Dzień Wiosny
Dodano:23.03.2019
W naszym Ośrodku nadejście wiosny świętowaliśmy tradycyjnie jako - dzień bez przemocy. W tym roku pod hasłem: "Kocham, lubię, szanuję" bawiliśmy się w szkole, biorąc udział w atrakcyjnych konkursach i zawodach sportowych. Odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Straży Granicznej, którzy zapoznali młodzież z warunkami pełnienia służby, wyjaśnili  jak niebezpiecznym  zjawiskiem jest handel ludźmi. Uczniowie zobaczyli jak wygląda odprawa graniczna. Został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod obowiązującym w tym roku hasłem. Wszystkie prace były ciekawe i atrakcyjne, w związku z tym przyznano jednogłośnie trzy pierwsze miejsca dla oddziału przedszkolnego I, klasie IV-VIII B Szkoły Podstawowej oraz Branżowej Szkole I stopnia. W konkursie kulinarnym pierwsze miejsce przyznano przedszkolakom z oddziału I, drugie miejsce zajęły przedszkolaki z oddziału II, a trzecie uczniowie klasy IV-VI A Szkoły Podstawowej. Wśród uczniów i nauczycieli został przeprowadzony plebiscyt na ucznia i uczennice na medal. W tym roku laureatami zostali Luiza Poniszko i Dawid Maczuga. Dzień zakończyliśmy na sportowo. BYŁO SUPER

Beata Miazga

Galeria - Wielkanoc coraz bliżej
Dodano:15.03.2019
"Wielkanocne zające z masy papierowej" - na dzisiejszym spotkaniu rękodzielniczym mieliśmy okazję sporo się ubrudzić, bo i praca tego wymagała. Przygotowanie samej masy papierowej, bardzo prostej zresztą, bo z mąki pszennej i wody, to już wyzwanie dla naszych rąk. No i potem obklejanie zebranych butelek. Gorzej było przykleić uszy,bo zające już tak mają, że bez nich ani rusz.

Anna Bohacz, Barbara Szyszko

Wycieczka do Urzędu Miasta
Dodano:12.03.2019
EDUKACJA OBYWATELSKA
W dniu 11 marca zwiedzaliśmy węgorzewski Urząd Miasta.Mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda sala konferencyjna , na której odbywają się sesje Rady Miejskiej a Pani Ania Palmowska, która jest radną opowiedziała nam o pracy i obowiązkach jakie na co dzień wykonują .Obejrzeliśmy również Salę Ślubów. Dziękujemy za zaproszenie, było to dla nas nowe,kolejne ciekawe doświadczenie.

uczniowie klasy IV-VIa

"Malowanie na kartkach z pleksiglasu"
Dodano:8.03.2019
Na dzisiejszym spotkaniu w Galerii pracowaliśmy nad pomysłem wykorzystania starej pleksy, która została pocięta na mniejsze kawałki z dużych antyram. Do prac wykorzystaliśmy gotowe wzory obrazków, które posłużyły do podłożenia pod pleksę i odwzorowania.

Anna Bohacz, Barbara Szyszko

Wieczorne spacery
Dodano:8.03.2019
Co robi internacka grupa III podczas wieczornych spacerów? Przemierzamy minimum 7 kilometrów rozmawiając o walorach naszej okolicy, przyrodzie, przy dobrej pogodzie uczymy się rozpoznawać gwiazdozbiory... Ostatnie wypady łączymy z wyścigami terenowymi. Ciemny las i latarki, kto pierwszy na "niemieckim", a przegrani fundują napój. Rafał, Jacek, Szymon i Marcin zwycięstwem cieszyli się tylko tydzień. Maciek, Czarek, Łukasz i Jarek też poznali skróty

Leszek Drozd

Galeria - Wiosenne porządki
Dodano:3.03.2019
"Robimy przedwiosenne porządki"
- dziś bardzo pracowity dzień częściowo na powietrzu. Wiosna tuż, tuż, więc musieliśmy odświeżyć nasze otoczenie przeglądając i usuwając zniszczone prace. Przy okazji przygotowaliśmy miejsce na nowe pomysły, które już się tworzą. Świetlica również została uporządkowana z karnawałowych dekoracji. Przy okazji przygotowaliśmy nowe pomysły, już bardziej wiosenne.

Anna Bohacz, Barbara Szyszko

Dzięń Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"
Dodano:3.03.2019
W dniu 01 marca 2019 roku reprezentacja uczniów naszej szkoły w składzie: Aleksandra Kaczmarska i Eryk Bogdanowicz wzięła udział w obchodach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych ‘’

Administrator

"Orto-Zgadula"
Dodano:28.02.2019
27 lutego Karolina Śliwa, Weronika Rutkowska i Paweł Werkowski reprezentowali nasz Ośrodek w XI Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym "Orto-zgadula".Tym razem nie udało się stanąć na podium ale konkurs ten był kolejnym doświadczeniem i okazją do integracji . Zwieńczeniem spotkania była przejażdżka bryczką i ognisko z kiełbaskami.

Administrator

Noc filmowo-sportowa
Dodano:25.02.2019
Za nami pierwsza (ale mamy nadzieję, że nie ostatnia) w tym roku szkolnym NOC SPORTOWO-FILMOWA. Było SUPER!!

Uczestnicy

Bal karnawałowy
Dodano:22.02.2019
W dniu 19.02.2019 r. w naszym Ośrodku odbył się Bal Karnawałowy. Uczniowie i wychowankowie przebrani byli w przeróżne wielobarwne stroje. Zabawa wypełniona była wieloma konkursami, w których uczestnicy bardzo chętnie brali udział,były zagadki z bajek, bieg z piłeczką na łyżce, lot na balonie i inne. Uśmiechy nie znikały z twarzy dzieci, pomimo zmęczenia. Bal odbył się w cudownej atmosferze, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca.

Organizatorzy

Galeria - Akrylowe improwizacje
Dodano:22.02.2019
Kolejne zajęcia w naszej Galerii odbyły sie pod hasłem "Akrylowe improwizacje". Tematyka była różnorodna: architektoniczna, przyrodnicza, a także portretowa. Kto w jakiej tematyce czuł się najlepiej, taką tworzył.

Anna Bohacz, Barbara Szyszko

Sztafeta Ortograficzna
Dodano:22.02.2019
XI Sztafeta ortograficzna za nami! W dzisiejszym konkursie wzięły udział 3 drużyny. Klasę IV-VI reprezentowali: Szymon Wesołek, Alicja Dudzik i Adam Mroziewicz, klasa VII-VIII wystąpiła w składzie: Magdalena Krupicka, Kuba Grabarz i Łukasz Pietrewicz a klasę I-II BS reprezentowali: Karolina Śliwa, Weronika Rutkowska i Eryk Bogdanowicz. W trudnych zmaganiach z ortografią wygrali uczniowie klasy I-II BS ale gratulacje należą się wszystkim uczestnikom !!!

Organizatorzy

Zdrowe Śniadanie
Dodano:16.02.2019
Chcemy być zdrowsi
Cały ubiegły tydzień rozmawialiśmy o zdrowiu, zdrowym trybie życia i zdrowym odżywianiu. Cykl zajęć zakończyliśmy organizując w piątek 15 lutego w klasach I-III i IV-VIII ZET baardzo zdrowe śniadanie. Tak się nam to spodobało, że "umówiliśmy" się na kolejne za miesiąc.

Uczniowie

Spotkanie "Klubu Rodzica"
Dodano:15.02.2019
14 lutego odbyło się kolejne spotkanie "Klubu rodzica". Nasi rodzice mieli okazje spotkać się z Panią Małgorzatą Burbą - konsultantka ODN w Olsztynie i wzięli udział w szkoleniu na temat: "Rodzice w procesie wspomagania rozwoju i wychowania swojego dziecka" .

Administrator

Zajęcia w Galerii
Dodano:14.02.2019
"Ozdoby z zimnej porcelany" - czwartkowe spotkanie rękodzielnicze w Galerii Ośrodka SOSW zaczęliśmy kolejną niespodzianką. Jaką? Otóż taką, że nie każdy miał do czynienia z zimną porcelaną, więc robienie jej wzbudziło spore zainteresowanie. Przepis jest banalnie prosty: klej wikol, mąka ziemniaczana, olej, sok z cytryny. Potem kolorowe barwniki, jakieś foremki i mamy super zabawę.

Anna Bohacz, Barbara Szyszko

Walentynki - Dzień Zakochanych
Dodano:14.02.2019
Walentynki - Dzień zakochanych. Nareszcie! Przez cały tydzień z ciekawości zaglądaliśmy i potrząsaliśmy skrzynką z pocztą walentynkową i cieszyliśmy się, że jest coraz cięższa. I wreszcie dziś - 14 lutego skrzynka walentynkowa została otwarta. A tam... milion serduszek na pięknych walentynkach. Laurki z miłymi życzeniami i miłosnymi wierszykami trafiły do adresatów. Dzień pełen radości i uśmiechu. Niech walentynki będą przez cały rok!!!

Adaś i Mateusz

Mistrzostwa SOSW w badmintonie
Dodano:14.02.2019
III Mistrzostwa SOSW w Badmintonie
13 lutego rozegrano turniej badmintona, w którym udział wzięło 17 zawodników. Poszczególne mecze sędziowali sami uczniowie, a nadzór nad prawidłowym przebiegiem zawodów pełnili nauczyciele wychowania fizycznego. Zwycięzcy otrzymali puchary, medale, oraz pamiątkowe dyplomy. Klasyfikacja w poszczególnych kategoriach przedstawiła się następująco:
Kategoria OPEN Dziewczęta:
I miejsce - Weronika Rutkowska
II miejsce - Karolina Śliwa
III miejsce - Paulina Lipska
Kategoria OPEN Chłopcy:
I miejsce - Maciej Zieliński
II miejsce - Łukasz Pietrewicz
III miejsce – Rafał Lipski

Ze sportowym pozdrowieniem Joanna Perłowska

Zajęcia biblioteczne
Dodano:14.02.2019
13 lutego chłopcy z klasy II zgłębiali w bibliotece szkolnej historię książek. Obejrzeli znalezione w Internecie ilustracje glinianych tabliczek, zwojów papirusu, ksiąg z pergaminu, książek napisanych ręcznie i wydrukowanych na papierze, skrybów podczas pracy i dawne biblioteki oraz stare prasy i najnowsze maszyny drukarskie. Poznali budowę współczesnej książki, a potem układali nazwy ważniejszych jej elementów z rozsypanek literowych i wyrazowych.

Małgorzata Piskorz

Mecz siatkówki w Olsztynie
Dodano:14.02.2019
KIBICUJEMY - MECZ INDYKPOL AZS OLSZTYN - TREFL GDAŃSK
Z małymi przygodami dotarliśmy na mecz i mocno kibicowaliśmy naszej olsztyńskiej drużynie!!!!

Kibice - uczestnicy wycieczki

Czwartkowe zajęcia w Galerii
Dodano:20.01.2019
"Glicerynowe mydełka na Dzień Babci i Dziadka" - czwartkowe spotkanie rękodzielnicze w Galerii Ośrodka SOSW miało uroczysty charakter, ponieważ robiliśmy mydełka dla naszych kochanych babć i dziadków. Niektórzy mieli okazję pierwszy raz wykonywać tego rodzaju pracę, więc każdy etap wzbudzał zaciekawienie. Najlepszym momentem było wyciągnięcie zastygnietych mydełek z foremek. Były nie tylko uroczo kolorowe, ale i pachnące cytrynowo- pomarańczowymi aromatami.

Anna Bohacz, Barbara Szyszko

XVI spotkanie KSK
Dodano:19.01.2019
Jak ten czas szybko płynie! Dziś rano już po raz szesnasty spotkał się, zorganizowany w marcu 2015 roku, ośrodkowy Klub Smakoszy Książek. Spotkanie otworzyła Pani Alina Wilczyńska wierszowanym "Listem do pana redaktora", autorstwa Jerzego Ficowskiego, o zmówieniu na zimowy wierszyk, który najwyraźniej nie miał zamiaru powstać. Posiedzeniu Klubu objęło też utwory polskich poetów dziecięcych, od paru pokoleń zachwycających kunsztem poetyckim najwybredniejszych nawet smakoszy słowa. Nie mogło zatem zabraknąć wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Ludwika Jerzego Kerna, Wandy Chotomskiej, Ewy Szelburg-Zarembiny, Danuty Wawiłow i Michała Rusinka. Były wśród nich najprzeróżniejsze poetyckie spostrzeżenia o zimie, Dniu Babci czy marzeniach. Czytaliśmy też rymowanki o krokodylach, ptakach i innych zwierzakach. Fakt, że coraz więcej uczniów ma odwagę wystąpić przed kolegami zasługuje na gorące brawa i szalenie cieszy organizatorki!

Małgorzata Piskorz

Spotkanie z policjantami
Dodano:19.01.2019
Już wkrótce w naszym województwie rozpoczną się ferie zimowe. W dniu 16 stycznia w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie młodszym aspirantem Andrzejem Kurowskim i starszym aspirantem Krzysztofem Hałas. Spotkanie było poświęcone tematyce bezpieczeństwa podczas zbliżających się ferii zimowych. Omówiono aspekty dotyczące zagrożeń z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w domu oraz poza nim. Scharakteryzowali jakie zachowania są ryzykowne. Mówiąc o zagrożeniach w kontakcie z obcymi przestrzegali, aby nie ufać takim osobom i nie nawiązywać z nimi kontaktu. Poruszyli także temat bezpieczeństwa w sieci. Dzieci poznały numery alarmowe, a także okoliczności w jakich można z nich korzystać. Przestrzegali przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne uświadamiając młodych słuchaczy jakie mogą być tego skutki. Podkreślili, że podczas zabaw zimowych nie można zjeżdżać na sankach z górek, które są zlokalizowane w pobliżu dróg publicznych, Przestrzegli uczniów, aby korzystać z zimowych zabaw lecz tylko w bezpiecznych miejscach oraz pod opieką osób dorosłych. Uczniom zostały przekazane ulotki o tym jak bezpiecznie korzystać z zabaw zimowych oraz o numerach alarmowych

Beata Miazga

Karnawał w bibliotece
Dodano:16.01.2019
W karnawale, w karnawale
Dzieci bawią się wspaniale,
W karnawale każdy chce
Tańczyć, śpiewać, bawić się.
A przed zabawą dmuchaliśmy baloniki, które podbijaliśmy baaardzo wysoko! Rzucaliśmy serpentynami. Mierzyliśmy maski, okulary i diademy.... I bardzo wesoło bawiliśmy się przy muzyce!

Małgorzata Piskorz

WOŚP 2019
Dodano:14.01.2019
27 FINAŁ WOŚP
Byliśmy, do puszek pieniądze zbieraliśmy!!!! Dziękujemy naszym wolontariuszom: Oli, Julce, Jarkowi i Michałowi oraz opiekunom: Iwonie Naruszko, Annie Kowalewskiej, Annie Kołowerzo, Irenie Woronka, Bożenie Wasilewskiej i Beacie Czarneckiej. SIEMA!!!!

Administrator

Czwartkowe zajęcia w naszej galerii
Dodano:13.01.2019
WIEŚCI Z GALERII - "Wesołe stworki" - czwartkowe spotkanie rękodzielnicze w Galerii Ośrodka SOSW. Dzisiejsze zajęcia wzbudziły mnóstwo pozytywnych emocji. Okazało się, że wymyślanie przeróżnych stworków i ich minek może być niezłą zabawą. A tak niewiele potrzeba, kawałek deseczki, tekturki, kolorowej farby i mnóstwo dobrego humoru.Na zakończenie wykonaliśmy również takiego oto aniołka, który ma być prezentem na poniedziałkowym spotkaniu z księdzem.

Anna Bohacz Barbara Szyszko

Góra Grosza
Dodano:11.01.2019
208 zł i 47 groszy - tyle udało się nam zebrać w corocznej akcji GÓRA GROSZA. Akcja Towarzystwa Nasz Dom odbyła się już po raz dziewiętnasty. Pieniądze zbieraliśmy na wsparcie Rodzinnych Domów Dziecka. Dziękujemy za każdy zebrany grosik!!!

Administrator

Wigilia
Dodano:21.12.2018
Leć, kolędo, w świat, niech cię niesie wiatr.
Leć, kolędo, do ludzi, by w nich radość obudzić,
bo narodził się Jezus nasz.
Jak zwykle magiczna, ciepła i bardzo rodzinna!!!

Administrator

Bestsellery Dzieciństwa
Dodano:21.12.2018

Przygotowania do Wigilii
Dodano:16.12.2018
Uroczysta Wigilia w Ośrodku SOSW zbliża się wielkimi krokami. Mając przed sobą bojowe zadanie, nasze czwartkowe spotkanie rękodzielnicze poświęciliśmy na dekoracje na tę uroczystość. Nasza młodzież z wielkim zaangażowaniem kleiła "sztuczny śnieg", który po zawieszeniu będzie tworzył zimową scenerię. W Galerii zaś, panie pracowały nad prezentami dla gości. W ruch poszły kleje na gorąco i naturalne materiały przyrodnicze. Efekty naszej pracy będzie można ocenić na uroczystej kolacji.

Administrator

Przedszkolaki na zajeciach kulinarnych
Dodano:14.12.2018
11 grudnia w ramach świątecznych przygotowań nasze przedszkolaki odwiedziły naszą kuchnię aby upiec świąteczne pierniczki. Pomagały im mamy i starsi koledzy ze szkoły Branżowej. Było SUPER!!!

Administrator

Zajęcia rękodzielnicze w Muzeum
Dodano:14.12.2018
W poniedziałek 10.12 uczniowie klas I-IIIA i IV-VIIIB ZET uczestniczyli w zajęciach rękodzielniczych w Muzeum Kultury Ludowej. Malowaliśmy piękne bombki choinkowe. Ozdobią one nasze domowe drzewka.

Administrator

II spotkanie rodziców grup przedszkolnych
Dodano:14.12.2018
W poniedziałek 10.12 na II spotkaniu rodziców naszych przedszkolaków zostały wykonane przepiękne bożonarodzeniowe stroiki. Jak widać na zdjęciach spotkanie przebiegało w bardzo miłej i twórczej atmosferze. Dziękujemy!!!

Administrator

Konkurs biblioteczny
Dodano:14.12.2018

Małgorzata Piskorz

Poniedziałkowe spotkania z książką
Dodano:12.12.2018
10 grudnia w bibliotece odbyła się inauguracja cotygodniowych spotkań z książką uczniów klas IV-VI ze szkoły podstawowej. Pięciomiesięczna przerwa we wspólnym czytaniu nie posłużyła organizacji naszych poniedziałkowych spotkań , ale jak mówi stare porzekadło „pierwsze koty za płoty” i teraz może być już tylko lepiej!

Małgorzata Piskorz

Zajęcia biblioteczne z przedszkolakami
Dodano:9.12.2018
4 grudnia do biblioteki szkolnej razem z przedszkolakami przyszła ZIMA! Dzieci oglądały plansze z zimą na górce i w lesie, wysłuchały wiersza Czesława Janczarskiego pt. „Jedzie zima”. W oparciu o przeczytany wiersz i plansze odpowiadały na pytania i wskazywały elementy zimowego ubioru na ilustracjach. Indywidualnie układały czteroelementowe puzzle z zimowym obrazkiem i lepiły śnieżki ze zgniecionych kartek gazety, którymi rzucały dla wprawy w dowolnych kierunkach, a potem do celu. Bawiliśmy się jeszcze w rozbijanie lodu czyli rozgniatanie folii bąbelkowej paluszkami i całą dłonią. A na koniec, w ramach podziękowania za zajęcia w bibliotece, dzieci zaśpiewały pani Gosi piosenkę o misiu.

Małgorzata Piskorz

Konkurs "Rowerowe Horyzonty"
Dodano:8.12.2018
Z przyjemnością informujemy, że konkurs fotograficzno-plastyczny pod hasłem "Rowerowe horyzonty" został rozstrzygnięty. Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe.
Wyniki konkursu:
I miejsce - Paweł Dąbrowski (LO Węgorzewo)
II miejsce - Agata Kołowerzo (Gimnazjum Węgorzewo)
- Tymoteusz Kopcych (SOSW Węgorzewo)
III miejsce - Wiktoria Kącka (SP Sobiechy)
Wyróżnienia otrzymali:
- Emilia Ewert-Wójcik (LO Węgorzewo)
- Michał Bodnar (SP Więcki)
- Hubert Bodnar (Gimnazjum Więcki)
- Artur Zajnowski(SOSW Węgorzewo)
- Marcin Garbazik(SOSW Węgorzewo)
- Adam Mroziewicz (SOSW Węgorzewo)
- Mateusz Lipski (SOSW Węgorzewo)
- Rafał Lipski (SOSW Węgorzewo)
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i gratulujemy zwycięzcom!!!

Organizatorzy

Powiatowy Test Wiedzy o Tytoniu
Dodano:7.12.2018
Za nami już kolejna edycja konkursu powiatowego testu wiedzy o tytoniu organizowanego przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Węgorzewie. Z naszego Ośrodka do testu przystąpiło dwóch uczniów z klasy 6 szkoły podstawowej: Szymon Wesołek i Artur Zajnowski. Z ogromną satysfakcją informujemy że zajęli II miejsce. W dniu 30 listopada br byli na uroczystym wręczeniu dyplomów i nagród. Wielkie brawa i gratulacje.

Barbara Malanda

Zbiórka karmy dla "bezdomniaków"
Dodano:8.12.2018
To my byliśmy dzisiaj Mikołajami. W naszym worku znalazły się prezenty dla bezdomnych czworonogów. Karmę przekazaliśmy przedstawicielom TOZ w Węgorzewie. Na zdjęciach nasi najmłodsi wolontariusze z grup przedszkolnych. Bardzo dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę karmy dla "bezdomniaków".

Administrator

Andrzejki 2018
Dodano:1.12.2018
Zdjęcia z zabawy andrzejkowej w Internacie. Zapraszamy.

Administrator

Mecz siatkówki w Olsztynie
Dodano:1.12.2018
28 listopada mieliśmy okazję uczestniczyć w meczu Indykpol AZS Olsztyn-PAOK Saloniki w ramach 1/16 finału Pucharu CEV. Mecz dostarczył nam dużo pozytywnych emocji i z niecierpliwością czekamy na kolejny wyjazd.Bardzo dziękujemy panu Grzegorzowi Pykało za zorganizowanie wyjazdu.

Uczestnicy

Nowy numer NASZEGO EKSPRESU
Dodano:24.11.2018

Nowy numer "Naszego Ekspresu". Zapraszamy do lektury i udziału w konkursach.

Administrator

Święto Ośrodka
Dodano:23.11.2018
Zdjęcia ze Święta Ośrodka.

Administrator

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka
Dodano:23.11.2018
W dniu 13.11.2018roku w Internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Węgorzewie odbyły się zajęcia z wychowankami na temat Praw Dziecka. Spotkanie poświęcone było dokumentowi, jakim jest Konwencja o Prawach Dziecka. Uczniowie dowiedzieli się, że w listopadzie 1989 roku została ona przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Zwiększyli swoją wiedzę, co do zakresu i istoty praw im przysługujących. Efektem zajęć było wykonanie prac plastycznych na temat: „Mam prawo do…” z których powstały nowe obrazki do wystawy w szkole.

Beata Miazga

Turniej tenisa stołowego
Dodano:19.11.2018
Turniej Tenisa Stołowego Szkół Ponadgimnazjalnych w ramach Licealiady. Nasi uczniowie brali udział godnie reprezentując nasz Ośrodek Wyniki: dziewczęta V miejsce, chłopcy po zaciętych walkach zajęli III miejsce.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.

Ireneusz Kubiszyn

100-lecie odzyskania niepodległości
Dodano:10.11.2018
W piątek 9 listopada odbyła się uroczysta akademia z okazji 100 rocznicy odzyskania przez nasze państwo niepodległości. Wszyscy zebrani o godznie 11.11 odśpiewali wszystkie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, a uczniowie w monatażu multimedialnym przybliżyli fakty historyczne, które doprowadziły do utraty oraz odzyskania przez nasze państwo niepodległości. W uroczystości wzięły udział dzieci z przedszkola "Jesteś".

Administrator

Jesienna wycieczka rowerowa
Dodano:10.11.2018
7 listopada odbyła się jesienna wycieczka rowerowa w ramach Szkolnego Klubu Rowerowego Horyzont. Jesienna aura sprzyja intensywnemu wysiłkowi na co dowodem jest dzisiejszy przebyty dystans, który liczył 28 km. Trasa wycieczki biegła przez Trygort – Przystań- Mamerki- Kaczory- Stawki- Węgorzewo. Kolorowe liście, malownicze mgły i piękne mazurskie widoki nastroiły pozytywnie wszystkich uczestników wycieczki.

Ze sportowym pozdrowieniem Joanna Perłowska

Mecz siatkówki w Olsztynie
Dodano:10.11.2018
6 listopada dzięki uprzejmości UKS Koszałek Opałek Węgorzewo 10 uczniów Ośrodka z opiekunami uczestniczyło w meczu Indykpol AZS Olsztyn- Hurrikaani Loimaa (wicemistrzowie Finlandii) w ramach 1/32 finału Pucharu CEV. Mieliśmy okazje obejrzeć przygotowania do meczu profesjonalnych zawodników, a także mogliśmy aktywnie wspierać naszych siatkarzy w trakcie całego spotkania. Na początku spotkania cała grupa z Węgorzewa została oficjalnie przywitana przez spikera zawodów, a po meczu mieliśmy niepowtarzalną okazję zrobić sobie grupowe zdjęcie z zawodnikami drużyny Indykpol AZS Olsztyn. Dziękujemy Klubowi UKS Koszałek Opałek (organizator wyjazdu) za zaproszenie na mecz.

Ze sportowym pozdrowieniem Joanna Perłowska

"Polskie jesienne parasole"
Dodano:11.11.2018
W dniu 8 listopada w Galerii Ośrodka odbyły się kolejne rękodzielnicze zajęcia dla naszej młodzieży. 100- letnią rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę uczciliśmy patriotycznym akcentem wykonując jesienną parasolkę w narodowych barwach. Efekty naszej pracy do obejrzenia przed budynkiem internatu. Serdecznie zapraszamy.

Anna Bohacz Barbara Szyszko

Konkurs "Obrazy słowem malowane"
Dodano:26.10.2018
W dniu 25.10.2018 r. odbył się w naszej szkole IV Wojewódzki Konkurs Humanistyczny „Obrazy słowem malowane”. W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem : Obrazy i portrety sławnych Polaków”. Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Starostwo Powiatowe. Do konkursu zgłosił się Zespół Placówek Edukacyjnych z Gołdapi, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Giżycka oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Węgorzewa. Uczniowie mieli za zadanie opisać obraz lub portret z uwzględnieniem słownictwa charakterystycznego dla opisu, podzielić się swoimi osobistymi wrażeniami a także zwrócić uwagę na poprawność ortograficzną i interpunkcyjną. Na wykonanie tego zadania każdy uczestnik miał 60 minut. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa w składzie: Pani Anna Czapska (przewodnicząca), pani Anna Jaremus- Furtan i pani Małgorzata Piskorz.
Wyniki Konkursu:
Kategoria I - Szkoła Podstawowa i Gimnazjum:
I miejsce-Patrycja Pędzich, Dominika Ołów
II miejsce-Paweł Werkowski
III miejsce-Angelika Sieraniewicz
Kategoria II – Szkoła Branżowa I stopnia i ZSZ:
I miejsce-Marzena Baranowska
II miejsce-Joanna Charaman
III miejsce-Aleksandra Kaczmarska
Wyróżnienia otrzymali: Magdalena Bielińska, Łukasz Pietrewicz oraz Kamil Kasperowicz.
Podczas pracy komisji konkursowej uczestnicy wzięli udział w wycieczce do Jednostki Wojkowej. Uczniowie obejrzeli film przedstawiający zadania żołnierzy z 11 Mazurskiego Pułku Arylerii a także zwiedzili Salę Tradycji znajdującą się na terenie Jednostki.

Organizatorzy

Jesienny spacer
Dodano:25.10.2018
„Pora wesoła”
Kto powiedział, że jesień jest smutna, że ma kolor szarego płótna, że jej prawie nie widać we mgle?
Kto to wszystko powiedział? Ja nie!
Dla mnie jesień to pora wesoła, roześmiana i gwarna jak szkoła.
Lśniąca skórą kasztana na trawie, w odlot ptaków wpatrzona ciekawie
Jesień – roztargniona malarka gubi farby po polach i parkach,
a ja biegam wciąż za nią z ochotą i znajduję brąz, czerwień i złoto.
Artur Idźkowski

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z jesiennego spaceru.

Grupa I dziewcząt

Tydzień Kariery Zawodowej
Dodano:25.10.2018
W ramach Warmińsko-Mazurskiego Tygodnia Kariery Zawodowej 2018 pod hasłem „Bądź architektem swojego szczęścia” uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia uczestniczyli w dwóch wizytach zawodoznawczych. 19 października poznali zasady funkcjonowania hotelu „Ognisty Ptak” oraz ewentualne perspektywy zatrudnienia.
Dnia 24 października wraz z uczniami klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej, z oddziałem III klasy Gimnazjum i uczniami Szkoły Przysposabiającej do Pracy byliśmy na spotkaniu z pracownikami Powiatowego Urzędu Pracy gdzie dokładnie omówiono sprawy dotyczące formalności związanych z: rejestracją, formami zatrudniania , obowiązkami i uprawnieniami osoby bezrobotnej.
Natomiast 23 października gościliśmy w naszej pracowni grupę przedszkolaków z przedszkola ”Jesteś”. Wspólnie przygotowaliśmy marchew po mazursku, buraki pieczone z nasionami chia i spirale ziemniaczane. Zajęcia te odbyły się celem preorientacji zawodowej w zawodzie kucharz.

Małgorzata Fedusio

Sprzątanie Świata
Dodano:19.10.2018
16 października uczniowie naszej szkoły po raz kolejny uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata”. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Akcja - segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej” Jej celem było promowanie selektywnej zbiórki odpadów. Po sprzątnięciu wyznaczonych rejonów, wszyscy spotkali się przy ognisku. Dziękuję wszystkim uczniom za zaangażowanie w pracę.

Anna Kołowerzo

Dzień Ziemniaka 2018
Dodano:13.10.2018
Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy. 10 października w internacie, w piękny, ciepły wieczór zorganizowaliśmy Dzień Ziemniaka. Najpierw poznaliśmy „Bajkę o Ziemniaku”, z której dowiedzieliśmy się skąd pochodzi. Następnie wzięliśmy udział w wielu fajnych ziemniaczanych konkurencjach, m.in.: wykazywaliśmy się sprawnością w sadzeniu ziemniaków, rzucaniu ziemniakiem do celu, szybkością w slalomach i precyzją w obieraniu ziemniaków. Najwięcej frajdy i radości sprawiły wykopki. Po konkurencjach sportowych był również wysiłek intelektualny – należało z liter wyrazu „ziemniak” ułożyć inne wyrazy. Zwieńczeniem imprezy było ognisko i pieczenie kiełbasek oraz wybór Króla Ziemniak (został nim Daniel) i Królowej Frytki (Weronika).

Uczestnicy zabawy

Zajęcia rękodzielnicze
Dodano:13.10.2018
"Przebudzenie mocy- obrazy z kamieni i drewna" Czwartkowe zajęcia rękodzielnicze w Galerii Ośrodka zaczynają powoli rozbudzać wśród naszej internackiej młodzieży ukryte talenty. To prawdziwe Przebudzenie mocy. Z przeróżnych materiałów wyczarowujemy takie cuda.

Anna Bohacz Barbara Szyszko

Apel z okazji Dnia Nauczyciela
Dodano:13.10.2018
Zdjęcia z apelu z okazji Dnia Nauczyciela.

Administrator

Rajd pieszy na "Zwierzyniecki Róg"
Dodano:13.10.2018
10 października - korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się na pieszy rajd. Naszym celem był "Zwierzyniecki Róg". Rajd był kolejnym etapem projektu "Jesteśmy wolni od nałogów - III edycja" realizowanego w naszym Ośrodku przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Jesteś" a współfinansowanego przez Burmistrza Węgorzewa. Celem dzisiejszej wycieczki było pokazanie jak w prosty sposób spędzać aktywnie i konstruktywnie czas wolny. Nie od dzisiaj bowiem wiadomo, że spacer:
1. Poprawia jakość snu.
2. Poprawia koncentrację i ułatwia myślenie.
3. Poprawia nastrój.
4. Wydłuża życie.
5. Zwiększa odporność na choroby.
Przeszliśmy dzisiaj dystans ponad 11 kilometrów wykonując około 19000 kroków!!!!
BYŁO SUPER !!!

Uczestnicy

"Chodź pomaluj mój świat"
Dodano:6.10.2018
"Chodź pomaluj mój świat" - to kolejne czwartkowe spotkanie w SOSW w Węgorzewie na zajęciach z wyrobów rękodzielniczych z grupą dziewcząt i starszych chłopców w Galerii Ośrodka. Tym razem nasi wychowankowie pokazali barwny swiat na starych dachówkach.

Anna Bohacz, Barbara Szyszko

Wybory do Samorządu Ośrodka
Dodano:4.10.2018
W czwartek 4 października w naszej szkole odbyły się w pełni demokratyczne wybory do Samorządu Ośrodka. Komisja wyborcza przeliczyła wszystkie głosy i wyłoniła zwycięzców. Gospodarzem została Weronika Rutkowska, zastępcą Szymon Wesołek a sekretarzem Paulina Lipska. Gratulujemy wybranym i życzymy owocnej pracy!!!

Administrator

Dzień Tabliczki Mnożenia
Dodano:5.10.2018
VIII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA 2018

W tym roku akcja edukacyjna przeprowadzona została wśród społeczności internackiej (to kolejny dowód na to, że w internacie nie jest nudno!!!) oraz osób, które nie mieszkają w internacie, a uczą się w naszej szkole (dziękujemy rodzicom za pozwolenie uczestniczenia w konkursie w godzinach popołudniowych). Chętni uczniowie (12) przystąpili do egzaminu pisemnego w dwóch etapach. Starsi uczniowi: I etap - do 50, II etap - do 100, młodsi uczniowie: I etap – do 30, II etap – do 50. Na każdy etap przeznaczono 4 minuty. Uczeń, który uzyskał z I etapu 4 lub 5 pkt., mógł przystąpić do II etapu. Sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” podczas egzaminu zaowocowało tytułem Eksperta Tabliczki Mnożenia i certyfikatem. Po egzaminie pisemnym wszyscy uczestniczyli w grach i zabawach z Tabliczką Mnożenia w roli głównej. Zaangażowanie było ogromne, a doskonalenie znajomości tabliczki mnożenia poprzez zabawę – dobrą nauką. Poprawność wykonanych działań podczas egzaminu, gier i zabaw odbywała się pod nadzorem koordynatora lokalnego oraz wyłonionych spośród uczniów: asystenta i egzaminatora. Wszystkim akcja bardzo się podobała i chętnie sugerowali udział w przyszłości, a przede wszystkim zachęciła do dalszej pracy nad stałym doskonaleniem znajomości Tabliczki Mnożenia.

Organizatorzy

Klub Smakoszy Książek
Dodano:29.09.2018
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku to święto obchodzone 29 września w dniu urodzin Janiny Porazińskiej, a że w tym roku przypada w sobotę zmuszeni byliśmy zorganizować jego obchody w innym terminie. Wybór padł na czwartek 27 września i przybyło nas tak wieku, że w bibliotece zabrakło krzeseł dla zgromadzonych już po raz piętnasty członków Klubu Smakoszy Książek. Pani Alina Wilczyńska, rozpoczynająca spotkanie, wprowadziła nas w beztroski i radosny nastrój wierszem Jan Brzechwy pt. "Wiewiórka i bóbr". Lektorzy czytali kolejno nieco poważniejsze i zupełnie śmieszne rymowanki autorstwa polskich poetek i poetów. Tym razem królowało nieco młodsze pokolenie twórców, reprezentowane głównie przez Agnieszkę Frączek i Michała Rusinka. Nie zabrakło jednak i takich klasyków jak Aleksander Fredro, Julian Tuwim, Konstanty Ildefons Gałczyński czy Danuta Gellnerowa. Dziękujemy wszystkim za obecność, a szczególnie gorąco uczniom, którzy zaprezentowali się przed bardzo licznie zgromadzoną publicznością!

Małgorzata Piskorz

Polskie drogi ku Niepodległości
Dodano:28.09.2018
Konkurs historyczny - POLSKIE DROGI KU NIEPODLEGŁOŚCI
W dniu 27 września 2018 roku w naszym Ośrodku odbył się szkolny konkurs historyczny "Polskie drogi ku Niepodległości". Uczniowie przystępujący do konkursu wykazali się wiedzą dotyczącą czasów zaborów i odzyskania przez Polskę Niepodległości w 1918 roku. Wyniki:
I miejsce Paweł Werkowski - klasa VII B SP
II miejsce Aleksandra Kaczmarska - klasa IA BS
III miejsce Eryk Bogdanowicz - klasa IIA BS
IV miejsce Maciej Trawiński - klasa IIIA ZSZ
Gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu!

Organizatorzy

Zajęcia rękodzielnicze
Dodano:21.09.2018
W dniu 20 września rozpoczeliśmy w naszym Ośrodku zajęcia z wyrobów rękodzielniczych w Galerii Ośrodka. W zajęciach wzięła udział grupa dziewcząt i chłopców. Hasłem dzisiejszych zajęć było "Rodzina dyniowatych zwierząt". Efektem naszych kreatywnych pomysłów jest wystawa przed internatem dziewcząt. Wszystkich zachęcamy do obejrzenia.

Organizatorzy: Anna Bohacz i Barbara Szyszko

Biwak w "Pięknym Brzegu"
Dodano:21.09.2018
To już III edycja projektu "Jesteśmy wolni od nałogów" realizowanego w naszym ośrodku przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Jesteś" a współfinansowanego przez Burmistrza Węgorzewa. 19 września wszyscy spotkaliśmy się w malowniczo położonym ośrodku wypoczynkowym "Piękny Brzeg" na jednodniowym biwaku. Rozmawialiśmy o ważnych dla nas tematach: uzależnieniach, agresji i emocjach. Drużyny pod opieką nauczycieli i mam naszych uczniów rozwiązywały trudne quizy i krzyżówki. Wszyscy poradzili sobie - ZNAKOMICIE. W drugiej części biwaku bawiliśmy się podczas sportowych zmagań i konkurencji. Na koniec było ognisko i słodkie upominki dla klas. Czas spędziliśmy bardzo aktywnie. W ramach projektu czeka nas jeszcze: rajd pieszy, konkurs plastyczny oraz Integracyjny Turniej Rodzinny. Będzie się działo !!!

Uczestnicy biwaku

Warsztaty rękodzielnicze
Dodano:17.09.2018
11 września odbyła się VI edycja warsztatów rękodzielniczych „Chcę i potrafię tworzyć sztukę”w ramach programu” Nie Ja, nie Ty, po prostu My” realizowanego przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży”Jesteś” w celu aktywizowania środowisk osób niepełnosprawnych. Tegoroczne warsztaty miały miejsce w „Chlebowym domku” w Spytkowie. Wzięło w nich udział 24 podopiecznych z SOSW, DPS, WTZ i PDS wraz z opiekunami. Podczas warsztatów uczestnicy poznali technikę produkcji mydła i kul kąpielowych. Każdy własnoręcznie wykonał i pięknie ozdobił mydełko oraz musującą kulę kąpielową używając ulubionego zapachu i koloru. Swoje dzieła uczestnicy ładnie zapakowali i zabrali do domu. Na pewno wspaniale będzie wziąć kąpiel z dodatkiem pachnącej i musującej kuli lub umyć się mydłem o swoim ulubionym zapachu. Ponadto mydła glicerynowe są zdrowe dla skóry. W czasie warsztatów nie zabrakło tez solidnej porcji wiedzy na temat historii mydła, jego różnych rodzajów, roślin używanych do mycia i prania w dawnych czasach w różnych częściach świata. Była też chwila na wspólną zabawę podczas puszczania baniek mydlanych. Na zakończenie zajęć wszyscy posilili się smacznym ciastkiem i herbatą. Był to naprawdę miło i aktywnie spędzony czas.

Barbara Mamryk

Wycieczka rowerowa Klubu Horyzont
Dodano:14.09.2018
WOLNY CZAS SPĘDZAMY ZDROWO I SPORTOWO!!!
11 i 12 września członkowie klubu rowerowego "Horyzont" pojechali na pierwszą w tym roku szkolnym wycieczkę. Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Jesteś" przy finansowym wsparciu Burmistrza Węgorzewa. Celem dwudniowej wycieczki było poznanie pięknych mazurskich okolic. Trasa wycieczki przebiegała z Węgorzewa do Jeziorowskich. Po noclegu w gospodarstwie agroturystycznym "Echo Puszczy", drugi dzień wycieczki był również pełen wrażeń a najciekawszym punktem programu wycieczki był spływ kajakowy Sapiną. Było SUPER!!!

Zadowoleni uczestnicy

"Jak nie czytam, jak czytam"
Dodano:8.09.2018
31 sierpnia na adres biblioteki Ośrodka wpłynęło podziękowanie redakcji "Biblioteki w Szkole"za udział naszych uczniów i nauczycieli w najpopularniejszej ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Jak nie czytam, jak czytam", w której wzięło udział 406 825 osób z całej Polski. Spośród 2306 organizatorów nagrodzono tylko kilkudziesięciu. Przyznanie nagród jak co roku okazało się najtrudniejszym zadaniem. Jak bowiem wybrać najlepsze zdjęcie spośród 12 tysięcy lub najciekawszą formę realizacji z ponad 2300? Tym razem nie udało się nam pobić rekordu, choćby dlatego, że zeszłoroczny był bardzo wyśrubowany, a nie walczyliśmy o frekwencję za wszelką cenę, chodziło przecież głowinie o radość ze wspólnego czytania i dobrą zabawę.

Małgorzata Piskorz

Rozpoczęcie roku szkolnego
Dodano:3.09.2018
W poniedziałek 3 września uroczystym apelem rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. W uroczystości oprócz uczniów, licznie zgromadzonych rodziców oraz pracowników szkoły wziął udział ksiądz Rafał z naszej Parafii Dobrego Pasterza. Wspaniałą wiadomością była informacja, że wszyscy absolwenci szkoły zawodowej z bardzo dobrymi wynikami zdali egzamin zawodowy i otrzymali z rąk naszego Dyrektora Andrzeja Raczkowsiego dyplomy potwierdzające zdobyte kwalifikacje. Wielkie gratulacje dla uczniów oraz dla nauczycieli, którzy po raz kolejny tak wspaniale przygotowali uczniów do startu w zawodowe życie.

Administrator


Aktualności - rok szkolny 2017/2018

Aktualności - rok szkolny 2016/2017

Aktualności - rok szkolny 2015/2016

Aktualności - rok szkolny 2014/2015

Aktualności - rok szkolny 2013/2014

Aktualności - rok szkolny 2012/2013

Aktualności - rok szkolny 2011/2012

Aktualności - rok szkolny 2010/2011

Aktualności - rok szkolny 2009/2010

Aktualności - rok szkolny 2008/2009

Aktualności - rok szkolny 2007/2008

Aktualności - rok szkolny 2006/2007

Powrót do strony startowej