Aktualności - rok szkolny 2019/2020

List otwarty MEN
Dodano:25.06.2020
List otwarty Ministra Edukacji Narodowej Dariusza Piontkowskiego do dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców i uczniów.
Zwrot podręczników i książek
Dodano:5.06.2020

Konsultacje
Dodano:1.06.2020
Dyrektor SOSW w Węgorzewie informuje o możliwości organizowania od 1 czerwca 2020r. konsultacji dla wszystkich uczniów i ze wszystkich przedmiotów. Konsultacje mogą odbywać się za zgodą rodziców uczniów. Z tej formy pomocy mogą skorzystać zwłaszcza uczniowie zagrożeni oceną niedostateczną, bądź ci z uczniów, którym zależy na poprawieniu proponowanej oceny oraz uczniowie przygotowujący się do egzaminów zewnętrznych. Konsultacje będą organizowane w środy, czwartki i piątki w godzinach ustalonych z nauczycielami poszczególnych przedmiotów w budynku Nr IV. Zainteresowanych konsultacjami uczniów i ich rodziców proszę o kontakt z wychowawcą klasy bądź nauczycielem przedmiotu w celu ustalenia terminu.
Konsultacji nie organizujemy w dniach egzaminu ósmoklasisty, tj. 16, 17 i 18 czerwca 2020r. oraz w dniu egzaminu zawodowego 23 czerwca 2020r.

Zawiadomienie kl. 1-3
Dodano:25.05.2020

Zawiadomienie kl. I-III
Victor Hugo
Dodano:22.05.2020
Biografia Victora Hugo z okazji 135. rocznicy śmierci

Małgorzata Piskorz

Tydzien Bibliotek
Dodano:9.05.2020
Tydzień Bibliotek 2020

Małgorzata Piskorz

Wirtualny spacer
Dodano:1.05.2020
Grupa I dziewcząt zaprasza na wirtualny spacer. Dziewczęta prezentują uroki wiosny jakie zaobserwowały i utrwaliły w swoim najbliższym otoczeniu, w swoich ogródkach. Dbajmy o naszą planetę, a takiego piękna będziemy oglądać coraz więcej.

Iwona Perstynak

Dzień Ziemi
Dodano:20.04.2020
Dzień Ziemi 2020

Danuta Bobińska i Iwona Gij

Życzenia świąteczne
Dodano:11.04.2020
Ogłoszenie - zawieszenie zajęć
Dodano:10.04.2020
Ogłoszenie o zawieszeniu zajęć do 26 kwietnia 2020 r. Prosimy o zapoznianie się z ogłoszeniem i zastosowanie się do podanych zaleceń
OGŁOSZENIE


Dyrektor SOSW
Nauczanie online
Dodano:16.03.2020
Nauczanie online w okresie zawieszenia zajęc w szkole

Linki do zadań i zasobów edukacyjnych. NAUCZANIE ZDALNE

NAUCZANIE ZDALNE - Ochrona danych osobowych

Administrator
Ogłoszenie - zawieszenie zajęć
Dodano:26.03.2020
Ogłoszenie o zawieszeniu zajęć do 10 kwietnia 2020 r. Prosimy o zapoznianie się z ogłoszeniem i zastosowanie się do podanych zaleceń
OGŁOSZENIE


Dyrektor SOSW
Konsultacje psychologiczne
Dodano:1.04.2020
Informujemy, że w SOSW w Węgorzewie nadal prowadzone są konsultacje psychologiczne dla uczniów i rodziców. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny z psychologiem pod nr 608 554 330 w celu ustalenia terminu i dostępnej formy konsultacji.

Dyrektor SOSW
TVP - kanał edukacyjny
Dodano:20.03.2020
MEN opublikował informację pt. Pierwszy kanał edukacyjny Telewizji Polskiej online. Od 19 marca br. od godz. 9.00 na stronie vod.tvp.pl pojawią się pierwsze materiały. Zachęcamy do oglądania!

Administrator

Centrum Nauki Kopernik
Dodano:18.03.2020
Atrakcje przygotowanie przez Centrum Nauki Kopernik

Administrator

Ciekwawe linki edukacyjne
Dodano:18.03.2020
Galerie i muzea, które można zwiedzić online
EMPIK bezpłatnie udostępnia audiobuooki i ebooki

Administrator

Egzamin ósmoklasisty
Dodano:18.03.2020

Link do zadań powtórkowych na egzamin ósmoklasisty

OKE - zadania powtórkowe na egzamin ósmoklasisty

Administrator

Zajęcia w Galerii
Dodano:5.03.2020
"Najpiękniejsze kwiaty wiosenne" - malowanie farbami akrylowymi na dużych płytach. Wiosna, to wyjątkowa pora roku. W tym okresie wiosna budzi się do życia i ukazuje swoje najpiękniejsze oblicze. Na szczególną uwagę zasługują kwitnące kwiaty wiosenne.

Barbara Szyszko, Anna Bochacz

Innowacja – „Z bajką przez świat”
Dodano:4.03.2020
Innowacja pedagogiczna – „Z bajką przez świat” – czyli jak pomagamy dziecku w indywidualnej ścieżce rozwoju zarówno na płaszczyźnie edukacyjnej jak i wychowawczej. Uczniowie klasy III SP z Autyzmem od września 2019r. realizują program innowacji, który wprowadza ich w świat przygód „na niby”, dzięki czemu rozbudzają swoje przeżycia, wyobraźnię, wrażliwość i kompensują zaburzone funkcje poprzez konkretne zabawy i ćwiczenia. W lutym 2020r. skupiliśmy się na roli przyjaźni w życiu i wzajemnej pomocy. Te wartości poznaliśmy i omawialiśmy na podstawie bajki „Królowa Śniegu”. Dziś wiemy, że przyjaciel to osoba która nas nigdy nie wyśmieje, nie zawiedzie, z którą lubimy przebywać i panuje między nami zaufanie, szacunek, życzliwość i otwartość. Po prostu warto mieć przyjaciela!

Zajęcia Koła Czytelniczego
Dodano:1.03.2020
Na dotychczasowych spotkaniach kółka czytelniczego udało nam się wykonać wspólnie kilka książek, więc dziś przyszedł czas na zrobienie zakładek i nauczenie się wypożyczania z pomocą zakładki. To też może być fajna zabawa!

Opiekunowie Koła

Zajęcia w Galerii
Dodano:1.03.2020
"Idzie wiosna pełną parą" - dziś ciąg dalszy recyklingu plastikowych butelek. Tym razem wycinaliśmy i kolorowaliśmy liście i kielichy do kwiatów. Cały proces musi być rozłożony, ponieważ farba potrzebuje czasu do wyschnięcia. W kolejnym etapie będziemy sklejać kwiaty i osądzać je na łodygach.

Barbara Szyszko, Anna Bochacz

Najmłodsi u Burmistrza
Dodano:1.03.2020
Rosna nowe kadry naszych węgorzewskich samorządowców. Przedszkolaki z wizytą u Burmistrza Węgorzewa - Pana Krzysztofa Kołaszewskiego

Administrator

Spotkanie Klubu Smakoszy Książek
Dodano:1.03.2020
Zaproszenie na XXI spotkanie przyjęło tak wielu chętnych, że zwyczajnie nie mogliśmy się wszyscy pomieścić w bibliotece! I po raz pierwszy w historii Klubu zabrakło miejsc siedzących. Lektorzy czytali na stojąco albo ze swoich krzeseł, a uczniowie szkoły przysposabiającej do pracy wrócili do klas, ustępując miejsca młodszym kolegom. Przeczytano wiersze o katarze, żabach, kogutach, dzikach, konikach i świnkach autorstwa Wandy Chotomskiej, Danuty Wawiłow, Agnieszki Frączek, Haliny Szyerowej, Andrzeja Pągowskiego, Stanisława Grochowiaka, Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, a na koniec wszyscy otrzymali zakładki z "Bajką o bajce" Józefa Ratajczaka.

Małgorzata Piskorz

Zajęcia Koła Czytelniczego
Dodano:22.02.2020
W sumie dwa tygodnie zajęło nam na zajęciach koła czytelniczego zilustrowanie wierszy z "Kroniki Olsztyńskiej" Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego: rysowaliśmy kredkami wodnymi jeziora i lasy, ilustrowaliśmy odczytywane przez panią Gosię fragmenty wierszy robiąc fale na jeziorze z niebieskiego materiału, pływając, naśladując odgłosy deszczu i burzy, udawaliśmy trzciny, krzaki i ptaki, rysowaliśmy w powietrzu ogromne słońca i zbieraliśmy gwiazdy z nieba… A na koniec złożyliśmy wspólnie wykonany egzemplarz poezji napisanych w leśniczówce Pranie.

Opiekunowie Koła

Zajęcia w Galerii
Dodano:22.02.2020
"Powiało wiosną" - kreatywny sposób na wykorzystanie zużytych butelek. Projekty recyklingowe są zawsze fajne, zwłaszcza, gdy można wykorzystać coś, co jest do wyrzucenia i zamienić to w użyteczne i funkcjonalne. Materiał pozyskany z plastikowych butelek jest odporny i elastyczny, dlatego łatwo jest przerobić je np. w kolorowe kwiaty odpowiednio wycinając i ozdabiając akrylowymi farbami.

Barbara Szyszko, Anna Bochacz

Innowacja pedagogiczna
Dodano:22.02.2020
Kolejny cykl innowacji pedagogicznej pt. Badam i eksperymentuje za nami.Tym razem dzieci z oddziałów przedszkolnych wykonywały sensorycznej bałwanki. W trakcie miały okazję porównywać wielkość, cieżkość i fakturę przedmiotów. Utrwalaly procesy schematu ciała, doskonalily sprawność małej motoryki.Całość została dopełniona zapoznaniem się z piosenką "balwankowa rodzina", dzięki której dzieci mogły doskonalić swój słuch muzyczny i umiejętności rytmiczno-ruchowe.

Kibicujemy!!!
Dodano:15.02.2020
14 lutego wybraliśmy się do Olsztyna na mecz siatkówki.W starciu Indykpol AZS Olsztyn - Ślepsk Suwałki goście okazali się lepsi wygrywając 3-1 ale emocje podczas meczu były ogromne. Dziękujemy Ośrodkowi Sportu i Rekreacji (szczególnie panu Grzegorzowi Pykało) organizatorowi wyjazdu, że zawsze o nas pamiętają

Kibice siatkówki

DZIEŃ ZAKOCHANYCH
Dodano:15.02.2020
Tego dnia nie mogliśmy przegapić. O tym, że bardzo się kochamy, lubimy i przyjaźnimy świadczą "miliony" serduszek krążących w tym dniu po szkole. Każdy uczeń i nauczyciel dostał mniej lub bardziej tajemnicza walentynkę i słodkiego lizaka!!!

Lapbook - innowacja pedagoticzna
Dodano:15.02.2020
INNOWACJA PEDAGOGICZNA - "LAPBOOK" - czyli z książką na kolanach. Kolejny lapbook wykonany. Tym razem przypominaliśmy sobie co wiemy o ZIMIE. W naszej pracy znajdziecie wiele ciekawych wiadomości, zagadek i interaktywnych niespodzianek. Innowacja jest realizowana w zespole edukacyjno-terapeutycznym IV-VIIIB.

Zajęcia w Galerii
Dodano:13.02.2020
"Motoplastyka"
malowanie farbami akrylowymi - środowe spotkanie rękodzielnicze w Galerii Ośrodka SOSW w Węgorzewie. Przewodnim tematem dzisiejszych zajęć były auta. Jak widać, nie tylko chłopcy interesują się pojazdami. Tym razem dziewczęta zaskoczyły fachową znajomością znanych marek popularnych modeli.

Barbara Szyszko, Anna Bochacz

Wycieczka do Pizzerii
Dodano:13.02.2020
W piątek uczniowie Szkoły Branżowej miło spędzili czas w Pizzerii Prima. Wyjście zawodoznawcze miało na celu poznanie zasad pracy i funkcjonowania pizzerii. Wspólnie z pizzermenem przygotowaliśmy uprzednio wybrane z karty menu rodzaje pizzy. Poznaliśmy tajniki pracy pizzermena, a pizze bardzo nam smakowały.

Uczestnicy

Bal karnawałowy w Internacie
Dodano:13.02.2020
Karnawał radosna tradycja wypełniona muzyką i zabawą powoli dobiega końca. We wtorek, 11 lutego 2020r. odbył się w naszym Ośrodku bal karnawałowy. Uczestnicy bawili się doskonale, kolorowy korowód tańczył w rytm wesołej muzyki, nie brakowało atrakcji i konkursów. Wybrano najładniejsze przebranie karnawałowe. Było kolorowo i wesoło. Kiedy czas zabawy minął dzieci z żalem opuszczały salę balową.

Organizatorzy

Spotkanie koła czytelniczego
Dodano:9.02.2020
Na piątkowym spotkaniu koła czytelniczego obejrzeliśmy na YouTube wizualizację audiobooka „Zaczarowana zagroda” Aliny i Czesława Centkiewiczów z animacjami 3 D oraz papierowe wydanie tej książki. Ustaliliśmy wspólnie kolejność wydarzeń i zrobiliśmy z brystolu pingwinki, którymi bawiliśmy się w antarktyczną zagrodę, a na koniec sami naśladowaliśmy chód i odgłosy pingwinów.

Anna Palmowska

Wieści z Galerii
Dodano:9.02.2020
"Tenisowo - na sportowo"
Środowe spotkanie młodzieży internackiej. Dzisiejsze sportowe spotkanie było bardziej spotkaniem zabawowym i rekreacyjnym. Wszyscy wiemy, jak bardzo ważna dla integracji wychowanków jest wspólna zabawa i zdrowa rywalizacja. Tak więc, dzięki zabawie mieliśmy okazję utrwalić zasady gry w tenisa stołowego oraz poćwiczyć ogólną koordynację ruchową. Wspólnej grze dopisywały, jak zwykle, świetne humory

Barbara Szyszko, Anna Bochacz

Koło czytelnicze kl. I-III
Dodano:5.02.2020
Przez pół roku pracy koła czytelniczego w kl. I-III a dzieci poznały prawa i obowiązki czytelnika, sposoby obchodzenia się z książką oraz zasady korzystania z biblioteki szkolnej; odgadywały i układały zagadki o postaciach z bajek i baśni; zapoznały się budową książki, przeglądając literaturę dziecięcą ze zbiorów biblioteki; kolorowały ilustracje, ustalały głównych bohaterów oraz kolejność wydarzeń podczas wykonywania książeczki „Kot w butach” (na podstawie Ch. Perrault’a) oraz komiksu „Legenda o Warszawskiej Syrenie” (na podstawie A. Oppmana); słuchały wierszy poetów dziecięcych oraz fragmentów „Kubusia Puchatka” A. A. Milne i odpowiadały na pytania dotyczące treści; uczyły się na pamięć i recytowały wspólnie wiersz „Dziwny pies” D. Wawiłow; wzięły udział w mini-konkursie z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, który polegał na indywidualnym ilustrowaniu mimiką i gestem zachowań bohaterów z bajek; opowiadały o swoich ulubionych audycjach i rozważnym korzystaniu z oferty telewizyjnej z okazji Dnia Telewizji dla Dzieci; przedstawiały swoje wymarzone prezenty gwiazdkowe w rysunkowym liście do św. Mikołaja; sklejały ogniwa łańcucha na choinkę słuchając wierszy o Bożym Narodzeniu i opowiadając o świątecznych zwyczajach we własnych domach rodzinnych.

Anna Palmowska

Góra Grosza
Dodano:18.01.2020
Nasza szkoła wspólnie z Przedszkolem "Jesteś" jak co roku przyłączyła się do Ogólnopolskiej Akcji "Góra Grosza" organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom. Tym razem udało nam się zebrać 330zł61gr. Dziękujemy wszystkim za grosiki!!!

Organizatorzy

Zajęcia w Galerii
Dodano:18.01.2020
"Festiwal kwiatów dla Babć i Dziadków"
Babcie i Dziadkowie to wyjątkowe osoby w naszym życiu, a co może ucieszyć ich najbardziej niż prezent, w który wnuki włożą całe swoje serce. Dziś robiliśmy kwiaty z bibuły dla naszych dziadków. Do zrobienia potrzebowaliśmy: bibułę karbowaną, klej wikol, klej na gorąco, gumki recepturki i patyczki. Samodzielne wykonany prezent, to zawsze niezwykła pamiątka i ogromna radość dla Wszystkich dziadków.

Barbara Szyszko, Anna Bochacz

Bezpieczeństwo w trakcie ferii
Dodano:16.01.2020
Od 20 stycznia 2020 roku młodzież naszego województwa rozpocznie ferie zimowe. W związku z tym, dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w dniu 15 stycznia 2020 roku w Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym gościliśmy funkcjonariusza Komendy Powiatowej Policji w Węgorzewie młodszego aspiranta Andrzeja Kurowskiego. Przypomniał wszystkim uczniom o bezpiecznym spędzaniu ferii zimowych. Zwrócił uwagę na zagrożenia jakie niosą ze sobą nieprzemyślane zabawy. Omówił podstawowe zasady bezpieczeństwa i poruszania się po drodze oraz przypomniał numery telefonów alarmowych. Ze starszą młodzieżą zostały także omówione konsekwencje palenia papierosów oraz E-papierosów w miejscach publicznych oraz spożywania energetyków. Przeprowadzone spotkanie zakończono dyskusją z uczniami. Wszystkim wychowankom życzymy, aby ferie zimowe upłynęły wesoło, zdrowo i bezpiecznie.

Beata Miazga

28 FINAŁ WOŚP
Dodano:19.12.2019
Tradycyjnie - byliśmy i zbieraliśmy!!! Dziękujemy wszystkim, którzy do naszych puszek wrzucili choćby grosik. Dziękujemy również naszym dzielnym wolontariuszkom :Oli, Karolinie i Paulinie oraz Paniom opiekunkom: Bożenie Wasilewskiej, Iwonie Naruszko, Annie Kołowerzo, Małgorzacie Piskorz, Annie Kowalewskiej i Beacie Czarneckiej. SIEMA

Administrator

Nasza Wigilia
Dodano:19.12.2019
Zdjęcia z Ośrodkowej Wigilii. Jak zwykle było pięknie, nastrojowo i magicznie.

Administrator

Turniej Profilktyczno-Sportowy
Dodano:14.12.2019
Turniej Profilaktyczno-Sportowy "Sport to zdrowie"
12 grudnia zakończyliśmy realizowany w pierwszym półroczu projekt "Jesteś-my wolni od nałogów" - IV edycja. Projekt był współfinansowany przez Burmistrza Węgorzewa i Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Jesteś". Na koniec projektu wszyscy uczniowie wzięli udział w Turnieju Profilaktyczno-Sportowym o tematyce "Sport to zdrowie". Dziękujemy za pomoc rodzicom naszych uczniów: Agnieszce Królak i Annie Ożańskiej. BAWILIŚMY SIĘ ŚWIETNIE!!!

Uczestnicy

Zajęcia w Galerii
Dodano:14.12.2019
"Szyjemy woreczki na prezenty"
W środę 11 grudnia zaczęliśmy przygodę z szyciem. Dla niektórych było to prawdziwe wyzwanie. Na początek, chyba najtrudniejsza rzecz - nawleczenie nitki na igłę. Potem wykonywanie czynności według instrukcji, czyli nauka ściegu dzierganego. Posługując się tym ściegiem trzeba wykazać się odpowiednią cierpliwością. Na koniec dekorowanie filcowym ozdobami i cekinami za pomocą kleju na gorąco. Efekt potrafi zaskoczyć.

Barbara Szyszko, Anna Bochacz

Świąteczna Złotówka
Dodano:12.12.2019
10 grudnia uczniowie klasy I-III A wybrali się do Szkoły Podstawowej nr 1 na Charytatywny Kiermasz „Świąteczna złotówka”. Akcja zorganizowana przez uczniów, nauczycieli i rodziców „Jedynki” w szczytnym celu: zebranie środków na rehabilitację pani Iwony, pracownicy szkoły, która zmaga się z ciężką chorobą. Stoiska uginały się pod zabawkami, książkami, ubraniami czy biżuterią. Każdy znalazł coś fajnego dla siebie za naprawdę niewielkie pieniądze. Używane zabawki i książki znalazły swój nowy dom.
Dla zainteresowanych: akcja trwa jeszcze do piątku 13 grudnia, codziennie od godziny 8 do 14.

Administrator

Akademia Bezpiecznego Puchatka
Dodano:12.12.2019
Od października do grudnia uczniowie klasy I-III A uczestniczyli w ogólnopolskim programie Akademia Bezpiecznego Puchatka. Zajęcia dotyczyły tematyki związanej z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole i w Internecie. Zdobytą wiedzę uczniowie wykorzystali podczas rozwiązywania Ogólnopolskiego Testu Bezpieczeństwa. Wszyscy zaliczyli go pozytywnie! Gratulacje!

Administrator

Przedszkolaki na zajęciach gastronomicznych
Dodano:11.12.2019
Zdjęcia z zajęć gastromicznych przedszkolaków.

Administrator

Podsumowanie projektu
Dodano:11.12.2019
Nasi uczniowie skorzystali z rehabilitacji, dogoterapii oraz zajęć integracji sensorycznej w ramach projektu „Diagnoza oraz wielospecjalistyczna rehabilitacja dzieci i młodzieży z zaburzonym rozwojem”. Projekt trwał od marca do grudnia 2019 roku i odbył się dzięki dofinansowaniu Burmistrza Węgorzewa. Realizacja dodatkowych form wsparcia pozwoliła uczniom przezwyciężać własne trudności oraz bariery fizyczne i emocjonalne. Ponadto udział w projekcie dostarczył uczestnikom wiele radości.

Administrator

Klasowe Mikołajki
Dodano:8.12.2019
„Święty Mikołaju my Ci pomożemy I wszystkie prezenty szybko dzieciom rozniesiemy” Dziękujemy za pyszne i piękne pierniczki!!! - Mikołajki w klasie IV-VA

Administrator

Szkolenie "Trzy Koła"
Dodano:8.12.2019
W dniu 7 grudnia 2019 roku nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Węgorzewie uczestniczyli w I etapie szkolenia z rekomendowanego programu „Trzy Koła”. Szkolenie koordynuje Fundacja Wychowawców i Młodzieży Prom. Trenerami są wyłącznie osoby, które posiadają odpowiednie kwalifikacje zawodowe oraz przygotowanie. Szkolenie odbyło się w ramach projektu „Wdrożenie do realizacji programu profilaktycznego „Trzy Koła” i zostało sfinansowane ze środków Gminy Węgorzewo ujętych w Gminnym Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2019 rok. Program „Trzy Koła” jest obecnie wdrażany w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w ramach realizacji Programu Wychowawczo – Profilaktycznego SOSW.

Administrator

Mikołajki u przedszkolaków
Dodano:7.12.2019
Zdjęcia z imprezy mikołajkowej u naszych przedszkolaków.

Administrator

Wojewódzki Konkurs Humanistyczny
Dodano:7.12.2019
5 grudnia 2019r w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Węgorzewie odbył się V Wojewódzki Konkurs Humanistyczny "Obrazy słowem malowane" pod hasłem "Wsi spokojna, wsi wesoła". Do konkursu zgłosił się Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych z Gołdapi, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z Giżycka oraz Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy z Węgorzewa. Celem konkursu było pogłębianie wiedzy uczniów na temat dzieł sztuki, pobudzanie wrażliwości estetycznej poprzez kontakt z dziełami sztuki a także tworzenie spójnych i logicznych wypowiedzi pisemnych. Każdy uczeń miał 60 minut na wykonanie zadania. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja konkursowa w składzie: Pani Teresa Bryżys (przewodnicząca), pani Anna Kowalewska i pani Małgorzata Piskorz.

Orgganizatorzy

XX spotkanie KSK
Dodano:30.11.2019
29 listopada w auli internatu Ośrodka odbyło się XX spotkanie Klub Smakoszy Książek, którego głównym celem jest propagowanie czytelnictwa i zarażanie pasjami literackimi innych. Przewodnicząca Rady Powiatu Węgorzewskiego Halina Faj, z dużym zaangażowaniem zainaugurowała jubileuszowe spotkanie "Samochwałą" Jana Brzechwy. Pozostali goście z miasta i powiatu, którzy zechcieli przyjąć nasze zaproszenia, również wyglądali na rozbawionych, przypominając sobie dzieciństwo podczas czytania najzabawniejszych wierszyków polskich poetów. Najpiękniejsze interpretacje nagrodzone zostały wybuchami śmiechu, a wszystkie - brawami za odwagę. Uczestnicy i laureaci konkursu plastycznego na projekt okładki ulubionej książki zdumieli się, otrzymując nagrody zarówno z Ośrodka, jak i ze Starostwa Powiatowego, które wręczyła dzieciom Starosta Marzenna Supranowicz razem z naszą Dyrekcją. Zwieńczeniem jubileuszu był pyszny tort w kształcie książki - tak duży, że można go było spróbować z dokładką. Dziękujemy wszystkim, którzy odważyli się wystąpić przed najliczniejszym w historii Klubu forum i nie dali się pokonać tremie!

Małgorzata Piskorz

Andrzejki
Dodano:30.11.2019
Tegoroczne Andrzejki obchodziliśmy w środę 27 listopada. Wychowankowie z chęcią zaangażowali się w dekorację sali oraz zadbali o muzykę. W krótkich przerwach parkietowych szaleństw odbywały się liczne konkursy: zawody z jabłkami, przekręcaniem koców bez dotykania podłogi, przeciąganie liny, krzesełkowymi tańcami, balkonowymi wywijasami. Dobra zabawa i wspaniała atmosfera dostarczyły ogromną porcję śmiechu, zwłaszcza gdy do udziału zaprosiliśmy Panią Wicedyrektor i Pana Dyrektora. Wieczór był przesympatyczny, a słodkie nagrody bardzo smakowały.

Rozbawieni uczestnicy

Zajęcia w Galerii
Dodano:21.11.2019
"Przedświąteczne wytwory z masy solnej"
Święta zbliżają się wielkimi krokami, więc najwyższy czas zacząć przygotowywać się do nich. Na dzisiejszym spotkaniu robiliśmy ozdoby choinkowe z masy solnej. Po wyschnięciu zostaną pokolorowane i będą gotowe do zawieszenia na choince.

Barbara Szyszko, Anna Bochacz

Konkurs Powiatowy - prace
Dodano:20.11.2019
"Ekoświadomi IV/2019"
Z przyjemnością prezentujemy prace nagrodzone i wyróżnione w Powiatowym konkursie plastycznym "Na łące - w świecie owadów i kwiatów", które zostały wykonane w ramach projektu.

Administrator

Nowy numer NASZEGO EKSPRESU
Dodano:19.11.2018

Nowy numer "Naszego Ekspresu". Zapraszamy do lektury i udziału w konkursach.

Administrator

Święto Ośrodka
Dodano:16.11.2019
Zdjęcia z uroczystej akademii z okazji 69 urodzin naszego Ośrodka

Administrator

Święto Niepodległości
Dodano:14.11.2019
Podczas uroczystej akademii z okacji Święta Niepodległości przyłączyliśmy się do narodowego odśpiewania Hymnu Polski o godzinie 11.11. Nasi uczniowie w montażu słowno-muzycznym przybliżyli historię naszego kraju i walki o niepodległość. Poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w miejskich obchodach Święta na placu Wolności.

Administrator

Powiatowy Konkurs Plastyczny
Dodano:13.11.2019
V POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY
W dniu 08 listopada 2019 r. Komisja Konkursowa w składzie: Alina Wilczyńska, Andrzej Raczkowski, Teresa Bułakowska i Leszek Drozd dokonała oceny prac plastycznych, które napłynęły na powiatowy konkurs plastyczny „Na łące w świecie owadów i kwiatów” organizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Węgorzewie w ramach projektu Ekoświadomi IV, współfinansowanego przez Powiat Węgorzewo i Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Jesteś”. Ocena prac dokonana została zgodnie z przyjętymi założeniami i celami zawartymi w regulaminie konkursu. Komisja Konkursowa przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:
Kategoria I: uczniowie klas I-III szkół podstawowych:
I miejsce: Zofia Wasilewska; SP SOBIECHY
II miejsce: Klara Kryłowicz SP 2 WĘGORZEWO
III miejsce: Borys Szewiak SP 1 WĘGORZEWO
WYRÓŻNIENIE I: Adrian Bucik SOSW WĘGORZEWO
WYRÓŻNIENIE II: Aleksander Lickiewicz SP 1 WĘGORZEWO
Kategoria II: uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych:
I miejsce: Natalia Kryczka SP 2 WĘGORZEWO
II miejsce: Marlena Borys SP WĘGIELSZTYN
III miejsce: Kacper Ostrowski SOSW WĘGORZEWO
WYRÓŻNIENIE I: Szymon Oleszkiewicz SP SOBIECHY
WYRÓŻNIENIE II: Zuzanna Żołnowska SP WĘGIELSZTYN
Kategoria III: uczniowie szkół ponadpodstawowych:
I miejsce: Justyna Kaczor SOSW WĘGORZEWO
II miejsce: Michał Borys SOSW WĘGORZEWO
III miejsce: Paulina Tyska SOSW Węgorzewo
WYRÓŻNIENIE I: Radek Piskorz SOSW WĘGORZEWO
WYRÓŻNIENIE II: Adam Iwiczuk SOSW WĘGORZEWO

Podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbędzie się 15 listopada 2019 r. godz. 10 w SOSW ul. Zamkowa 34; 11-600 Węgorzewo, podczas obchodów święta Ośrodka. Serdecznie zapraszamy zwycięzców, składamy gratulacje i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział. Życzymy dalszych sukcesów. Wystawę pokonkursową można oglądać dnia 15 listopada 2019 r. w sali internackiej budynek I w SOSW, oraz od dnia 20 listopada 2019r. w Starostwie Powiatowym w Węgorzewie ul. 3 Maja 17b /hol I piętro/

Organizatorzy

Zajęcia w Galerii
Dodano:8.11.2019
"Ażurowe miseczki"
- środowe spotkanie rękodzielnicze w Galerii Ośrodka SOSW. Szydełkowa serwetka ma bardzo proste przeznaczenie - ma leżeć i wyglądać ładnie. A jakby tak nadać jej nieco inną formę? I tak na przykład jednym ze sposobów wykorzystania serwetek jest zrobienie z nich ażurowych miseczek. Do usztywnienia potrzebna jest "wikolowa woda" - mieszanina 1:1 i plastikowy pojemnik.Takie miseczki są stabilne i wytrzymałe. Warto czasem spojrzeć na jakiś przedmiot inaczej i zapomnieć o pierwotnie wyznaczonej mu roli. Dzięki temu, że sięgamy po nieoczywiste rozwiązania tworzymy nowe zaskakujące rzeczy. Kolejną rzeczą, którą wykorzystaliśmy na dzisiejszych zajęciach były rolki po papierze toaletowym. Z pociętych pasków powstały kwiaty, które po wyschnięciu utworzą nową kompozycję dekoracyjną.

Barbara Szyszko, Anna Bochacz

Wizyta Księdza Biskupa
Dodano:8.11.2019
Spotkanie z Księdzem Biskupem Jerzym Mazurem

Administrator

Mistrzostwa powiatu w tenisie
Dodano:6.11.2019
5 listopada w hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Węgorzewie rozegrano Mistrzostwa Powiatu Węgorzewskiego w Drużynowym Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców. W zawodach wzięli udział reprezentanci szkół ponadpodstawowych powiatu węgorzewskiego. Nasza drużyna w składzie Marcin Charaman, Jarosław Damszel i Łukasz Pietrewicz zajęła IV miejsce. Gratulacje dla chłopaków za sportową wytrwałość, pozytywne nastawienie oraz zdrową rywalizację do końca.

Ze sportowym pozdrowieniem Joanna Perłowska

Lekcja w Straży Pożarnej
Dodano:2.11.2019
30.10.2019 r. uczniowie klasy III SP byli na zajęciach w Sali Edukacyjnej Straży Pożarnej. Poznali zasady bezpieczeństwa oraz postępowania na wypadek pożaru.

Administrator

Ogólnopolski Tydzień Kariery
Dodano:2.11.2019
W ramach obchodów XI Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, który w tym roku obchodzony był pod hasłem „Pasja, profesja, powołanie” w dniu 25.10.2019r. Branżową Szkołę I Stopnia w Ośrodku odwiedzili przedstawiciele klas VIII Szkół Podstawowych w Węgorzewie Uczniowie mieli okazję zapoznać się z ofertą szkoły, wyposażeniem pracowni gastronomicznej. Uczestnicząc w warsztatach kulinarnych pod hasłem „Regionalne mazurskie smaki” poznali pracę kucharza, historyczne przepisy mazurskich potraw. Zajęcia zakończono degustacją sporządzonych przez uczniów Branżowej Szkoły dań. W tym dniu główną potrawą były farszynki mazurskie, z nadzieniem mięsnym oraz surówka wielowarzywna. Goście otrzymali przepisy na przygotowaną potrawę, bardzo chętnie współpracowali z uczniami szkoły Branżowej i poprosili o częstsze spotkania

Beata Miazga

Zajęcia w Galerii
Dodano:2.11.2019
"Wazony z tkanin"
- środowe spotkanie rękodzielnicze w Galerii Ośrodka SOSW. Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy wielkimi przenosinami do macierzystej pracowni, która była do tej pory w remoncie. Po ogarnięciu wszystkiego, przystąpiliśmy do modelowania i komponowania wazonów za pomocą tkaniny nasączonej roztworem kleju wikol. Za tydzień, po wyschnięciu i zesztywnieniu będzie można je przyozdobić.

Administrator

Teatrzyk "Obieżyświat"
Dodano:25.10.2019
W czwartek 24.10. odwiedzili nas aktorzy z teatru "Obieżyświat". Obejrzeliśmy przedstawienie z zakresu edukacji czytelniczej i ekologicznej pt: "Czarek w świecie bajek".

Administrator

Zajęcia w Galerii
Dodano:25.10.2019
"Daj się wkręcić w quilling"
- środowe spotkanie rękodzielnicze w Galerii Ośrodka SOSW. Quilling, to nazwa zakręconego szaleństwa - fantastycznej techniki plastycznej dla dzieci i młodzieży. Polega ona na zawijaniu pasków papieru na patyczek, a potem lekko puszczając powstały zwój, skleja się końcówkę i tworzy kółeczka, listki, łezki itp. Technika ta doskonale ćwiczy cierpliwość i wytrwałość, a efekt bywa naprawdę piękny i satysfakcjonujący.

Barbara Szyszko, Anna Bochacz

Sprzątanie Świata
Dodano:25.10.2019
Sprzątanie Świata to czas, kiedy ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić wszystkim, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze - tak, aby starczyło ich dla przyszłych pokoleń. Doskonale o tym wiemy, że musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i dbać o środowisko. Dlatego w środę 23 października 2019 roku z tej okazji sprzątaliśmy teren i obejście naszej szkoły oraz park. Działania te były również realizacją ostatniego zadania w ramach projektu ekologicznego Ekoświadomi 4 współfinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Węgorzewie i Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Jesteś”. Jak zawsze mieliśmy wiele pracy i dużo energii do jej wykonania, zaś efekty widoczne są gołym okiem a i radość z nich ogromna. Po tak sumiennie wykonanym zadaniu, można mieć tylko nadzieję, że tego typu akcje zaowocują chęcią codziennego dbania o środowisko i udowadniają, że są niezwykle pożytecznym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia. Podsumowaniem obchodów Światowego Dnia Ziemi był piknik ekologiczny. Wielkie brawa i podziękowania dla uczniów.

Koordynator akcji

Konkurs Pięknego Czytania
Dodano:25.10.2019
XVI Wojewódzki Konkurs Pięknego Czytania w Giżycku
Czterech uczniów naszej szkoły wzięło udział w XVI Wojewódzkim Konkursie Pięknego Czytania .W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem "Podróże Pana Kleksa". Organizatorzy ugościli nas na terenie Miejskiej Bazy Sportów Wodnych. Mieliśmy okazję zobaczyć jak wygląda praca ratowników, zwiedziliśmy teren placówki.Dzisiejszy wyjazd był bardzo udany. Ala Dudzik zdobyła wyróżnienie, Paweł Werkowski-II miejsce a Karolina Śliwa -III miejsce. Zadowoleni uczestnicy konkursu

Opiekun naszej reprezentacji

Warsztaty dla rodziców cz.II
Dodano:25.10.2019
"IDĘ PRZEZ ŚWIAT ZMYSŁÓW Z RODZICAMI"
Za nami druga tura szkolenia dla rodziców dzieci uczęszczających do nas na zajęcia Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka. Opowiadałyśmy i pokazywałyśmy jak pracujemy z ich dziećmi. Mamy nadzieję, że zajęcia się podobały. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Jesteś", które działa w naszym ośrodku przy finansowym wsparciu Powiatu Węgorzewskiego.

Organizatorzy

Wycieczka do straży
Dodano:23.10.2019
Uczniowie szkoły podstawowej na wycieczce do siedziby straży pożarnej w Węgorzewie.

Administrator

Wybory do samorządu
Dodano:18.10.2019
PRAWDZIWA LEKCJA DEMOKRACJI!!!
W piątek 18 października odbyły się demokratyczne wybory do samorządu szkolnego naszej szkoły. Była to prawdziwa lekcja demokracji dla naszych wychowanków.

Administrator

Dzień Tabliczki Mnożenia
Dodano:18.10.2019
IX ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA 2019
W tym roku jesteśmy jedną z 5862 szkół, która uczestniczyła w akcji ŚDTM. Akcja przeprowadzona była w Internacie. Przygotowania trwały kilka dni. Wszyscy powtarzali i utrwalali znajomość tabliczki mnożenia. Do egzaminu przystąpiło 14 wychowanków, którzy uzyskali status Eksperta Tabliczki Mnożenia. Po egzaminie odbyła się rywalizacja międzygrupowa. Zadaniem każdej grupy było rozwiązać 10 zadań. Wszyscy wykazali się ogromnym zaangażowaniem ….. mnożyli, mnożyli, mnożyli. Egzaminatorzy sprawdzali i podliczali zdobyte punkty. Gratulujemy, dla wszystkich była to niezła nauka przez zabawę oraz wskazówka nad czym jeszcze popracować. Zapraszamy za rok.

Iwona Perstynak

Rajd pieszy
Dodano:18.10.2019
"JESTEŚMY WOLNI OD NAŁOGÓW - IV EDYCJA" - RAJD PIESZY
Pomimo niesprzyjającej porannej aury wybraliśmy się dzisiaj na pieszy rajd. Cel - plaża w Kolonii Rybackiej. Z ośrodka wyruszyliśmy malowniczą trasą rowerową Green Velo i w świetnych humorach dotarliśmy bez problemu do celu. Pogoda się poprawiła i piękna plaża nad jeziorem Święcajty przywitała nas słońcem. Zrobiliśmy prawie 22000 kroków - czyli pokonaliśmy około 15 km. DALIŚMY RADĘ!!! Projekt "Jesteśmy wolni od nałogów - IV edycja" jest w naszym Ośrodku realizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Jesteś" i finansowym wsparciu Burmistrza Węgorzewa.

Uczestnicy

Zajęcia w Galerii
Dodano:18.10.2019
"Jesienny misz - masz"
Jesień jest wyjątkową porą roku, pełną barw i zjawiskowych form. Dziś postanowiliśmy trochę poimprowizować wykorzystując wcześniejsze prace malowane pastelami. Wykorzystaliśmy do tego plastelinę, która posłużyła nam jako konturówka. Daliśmy dzięki temu drugie życie starym pracom. Okazało się, że to nie wszystko - do dyspozycji bowiem mieliśmy jeszcze dorodne kabaczki, które postanowiliśmy ożywić. Na czele tej gromadki stanęła wielka dynia. Bogata ta nasza jesień.

Barbara Szyszko, Anna Bochacz

Warsztaty dla rodziców
Dodano:17.10.2019
"IDĘ PRZEZ ŚWIAT ZMYSŁÓW Z RODZICAMI"
W ramach tego projektu odbyło się dzisiaj pierwsze spotkanie z rodzicami dzieci uczęszczających do naszego Ośrodka na zajęcia Wczesnego Wspomagania Rozwoju. Terapeutki Integracji Sensorycznej oraz Sensoplastyki pokazały w jaki sposób stymulować zmysły dziecka oraz wyjaśniły jakie korzyści płyną z takich zabaw. Projekt jest w naszym Ośrodku realizowany przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Jesteś" i współfinansowany przez Burmistrza Węgorzewa. Drugą grupę rodziców zapraszamy juz w następny wtorek - 22.10. 2019 r. o godzinie 16.00.

Organizatorzy

Dzień Ziemniaka
Dodano:17.10.2019
"Pastelowa jesień"
Coroczną tradycją w naszym internacie jest "Dzień Ziemniaka". W poniedziałkowe popołudnie, wychowanków i wychowawców, przywitało piękne październikowe słońce. Dzięki temu, przygotowane liczne konkursy, których bohaterem oczywiście był - ziemniak , stały się wielką atrakcją. Wśród zwycięzców Królem Ziemniakiem - został Marcin Wasiak, a Królową Frytką - została Ola Kaczmarska. Podsumowaniem imprezy było wspólne pieczenie ziemniaków i kiełbasek w ognisku. Podczas spotkania nie brakowało uśmiechu i radości z udanej zabawy.

Organizatorzy

Dzień Nauczyciela
Dodano:16.10.2019
"KWIATEK DLA NAUCZYCIELI"
Obchody Dnia Edukacji Narodowej

Administrator

Zajęcia w Galerii
Dodano:12.10.2019
"Pastelowa jesień"
Na zajęciach rękodzielniczych w środę 9 października połączyliśmy prace porządkowe i prace artystyczne. Wszystko da się zrobić, gdy energii dosyć. Chłopcy z zapałem sprzątali posesję przed szkołą, a dziewczęta malowały pastelami. Jak widać, malowidła wykonane tą techniką mają swoisty, specyficzny wyraz. Pastele wcierane i rozmazywane palcem, tworzą delikatne przejścia tonalne pomiędzy kolorami. Chętnie poddamy się ocenie naszych efektów, a może też zachęcimy zainteresowanych.

Barbara Szyszko, Anna Bochacz

„Mały miś w świecie wielkiej literatury”
Dodano:6.10.2019
W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu czytelniczego „Mały miś w świecie wielkiej literatury” i Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w piątek bibliotekę Ośrodka odwiedziła grupa Elfy z Przedszkola Niepublicznego „Jesteś”. Dzieci razem ze swoją grupową maskotką, misiem Miodkiem, wysłuchały wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej i Danuty Wawiłow. I choć początkowo twierdziły, że nie znają utworów tych poetów to okazało się, że świetnie je rozpoznawały i nawet wspomagały panią Gosię w czytaniu wierszyków o kotkach, pieskach i najważniejszych dziecięcych sprawach. Elfy dały pani Gosi pisemne podziękowanie za wspólne chwile z poezją, a w zamian otrzymały zakładki z wierszami o książkach.

Małgorzata Piskorz

„Nie Ja, nie Ty, po prostu My”
Dodano:4.10.2019
„Nie Ja, nie Ty, po prostu My” - Warsztaty Rękodzielnicze: „Chcę i potrafię tworzyć sztukę VII”
3 października 2019r. odbyła się już VII edycja warsztatów rękodzielniczych pod hasłem „ Chcę i potrafię tworzyć sztukę” w ramach programu „ Nie Ja, nie Ty, po prostu My”, realizowanego przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Jesteś”. Jak co roku wzięło w nich udział po sześciu przedstawicieli z SOSW, DPS, WTZ i PDS - razem z opiekunami 32 osoby. Tegoroczne warsztaty odbyły się w Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie. Podczas realizacji programu, uczestnicy wzięli udział w warsztatach rękodzielniczych zorganizowanych przez muzeum, podczas których zapoznali się ze sztuką ozdabiania poduszek. Poza tym, z zaciekawieniem zwiedzili muzeum, podzielili się swoimi wrażeniami podczas lunchu integracyjnego w klimatycznych wnętrzach kolebki węgorzewskiej sztuki i kultury. Wszyscy uczestnicy warsztatów okazali się niezwykle twórczy i niesamowicie wprawni w ozdabianiu poduszek. Co można zresztą zobaczyć na zdjęciach. Nie ulega też wątpliwości, że wykonane przez nich poduszki są wyrazem utalentowania. Wydaje się jednak, że pewien wpływ na pracę miało też miejsce, które jest pełne inspiracji. W otoczeniu prac innych artystów łatwiej być nim samemu… Jak co roku warsztaty zakończyły się rozdaniem Certyfikatów uczestnictwa. Każdy zabrał także ze sobą potwierdzenie swojej aktywności twórczej w postaci poduszki. Było naprawdę inspirująco, miło i ciekawie.

Izabela Jachimiak – koordynator projektu

Innowacja w przedszkolu
Dodano:4.10.2019
INNOWACJA W PRZEDSZKOLU - "Poznaję i badam świat - program doskonalenia analizy i syntezy wzrokowo-słuchowej oraz rozwijania funkcji myślenia przyczynowo-skutkowego uczniów z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym i spektrum autyzmu"
W piątek 2 października dzieci z oddziału przedszkolnego na zajęciach innowacyjnych tworzyły tęczę. Przedszkolaki z wielkim zapałem przyglądały się jak "siła" wody w połączeniu z barwnikami w smacznych skitlesach może stworzyć kolory tęczy, które możemy widzieć w przyrodzie. Dzieci badając i eksperymentując w wybranych fakturach wzbogaciły swoje odczucia sensoryczne oraz poddawały się iluzji wrażeń optycznych.

Barbara Szyszko, Anna Bochacz

Zajęcia w Galerii
Dodano:4.10.2019
"Jesień maluje piękne obrazy"
- środowe spotkanie rękodzielnicze. Jesień, to nie tylko wieczory spędzone przy kominku, ale także możliwość zebrania podczas spacerów mnóstwa jesiennych skarbów. Dzięki nim można wyczarować niezwykłe obrazy, wydobywać z siebie to, co jest w nas najlepsze a co było do tej pory uśpione. Tak powstały piękne, jesienne prace inspirowane tą, jakże piękną porą oku. .

Barbara Szyszko, Anna Bochacz

Spotkanie Klubu Smakoszy Książek
Dodano:4.10.2019
Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania 30 września w bibliotece szkolnej odbyło się XIX spotkanie ośrodkowego Klubu Smakoszy Książek. Uczniowie i nauczyciele przeczytali, indywidualnie lub dwójkami, wiele interesujących i zabawnych wierszy współczesnych poetów. Wśród zaprezentowanych przez lektorów utworów nie zabrakło strof o czytaniu, choćby tych którymi Pani Alina Wilczyńska otworzyła spotkanie. Wierszyk autorstwa Wandy Chotomskiej nosi nieco przewrotny tytuł "Do widzenia!", ale jego zakończenie doskonale nadaje się na motto wszystkich spotkań czytelniczych: "Książki mówią: - Nie zabłądzi ten, kto czyta! Książki mówią, że ciekawscy żyją mądrzej." Dziękujemy serdecznie wszystkim obecnym, a bardzo gorąco tym, którzy odważyli się wystąpić po raz pierwszy!

Małgorzata Piskorz

Zajęcia w Galerii
Dodano:20.09.2019
"Rysowanie plasteliną na szkle"
Na dzisiejszym spotkaniu rękodzielniczym urządziliśmy sobie doskonałą manualną zabawę w postaci plastelinowych wyklejanek na szklanych buteleczkach. Na początku nasi "ośrodkowi artyści" byli dosyć sceptyczni, ale w miarę upływu czasu, efekty zaczęły zaskakiwać. .

Barbara Szyszko, Anna Bochacz

Biwak w Pięknym Brzegu
Dodano:27.09.2019
"Jesteśmy wolni od nałogów IV edycja" - biwak w Pięknym Brzegu. Za nami pierwszy etap projektu "Jesteśmy wolni od nałogów - IV edycja" realizowanego w naszym ośrodku przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Jesteś" a współfinansowanego przez Burmistrza Węgorzewa. 24 września wszyscy spotkaliśmy się gościnnym ośrodku wypoczynkowym "Piękny Brzeg" na jednodniowym biwaku. Rozmawialiśmy o ważnych dla nas tematach. Tym razem o zdrowym trybie życia, a przede wszystkim o zdrowym odżywianiu i aktywności fizycznej. 6 drużyn pod opieką nauczycieli i mam naszych uczniów rozwiązywały trudne quizy i krzyżówki. Wszyscy poradzili sobie - ZNAKOMICIE. W drugiej części biwaku bawiliśmy się podczas sportowych zmagań i konkurencji. Na koniec było ognisko i zdrowe smakołyki dla uczestników. Czas spędziliśmy bardzo aktywnie. W ramach projektu czeka nas jeszcze: rajd pieszy oraz Integracyjny Turniej Rodzinny. Będzie się działo !!!

Koordynator projektu

Zajęcia w Galerii
Dodano:20.09.2019
"Obrazy niesione z wiatrem" - zainspirowani pięknem zbliżającej się jesieni i jej skarbami, spotkaliśmy się w naszej "nowej" - tymczasowej Galerii, pełni dobrego humoru i weny twórczej na zajęciach rękodzielniczych, które w tym roku będą odbywać się w każdą środę. Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzania naszej strony i śledzenia twórczej pracy młodzieży.

Barbara Szyszko, Anna Bochacz

Spotkanie z policjantem
Dodano:15.09.2019
W piątek nasi uczniowie spotkali się z przedstawicielem węgorzewskiej policji. Bezpieczeństwo na drodze było głównym tematem spotkania.

Administrator

Rowerowa wycieczka klubu "Horyzont"
Dodano:15.09.2019
Pierwszego dzień wycieczki rowerowej, pokonaliśmy blisko 55 km polnymi i leśnymi drogami z Węgorzewa do Jeziorowskich. Odwiedziliśmy również ostoję żubrów w Wolisku. Pogoda i humor nam dopisały. Drugi dzień naszej wycieczki rozpoczęliśmy jazdą rowerami z Jeziorowskich do Pozezdrza. Następnie zamieniliśmy rowery na kajaki i popłynęliśmy rzeką Sapiną. Trasa spływu przebiegała przez bardzo malownicze tereny. Wszyscy doskonale poradzili sobie podczas naszej wyprawy.Wycieczka odbyła się dzięki Stowarzyszeniu Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży "Jesteś" przy wsparciu finansowym Burmistrza Węgorzewa. Dziękujemy!!!

Zadowoleni uczestnicy wycieczki.

Wycieczka do Marcinkowa
Dodano:11.06.2019
Ogrody z pasją i motylarnia w Marcinkowie – I zadanie z projektu Eko świadomii IV za nami. Dnia 5 września br. uczniowie naszego ośrodka i przedszkolaki uczestniczyli w programie edukacyjnym na ścieżkach ogrodów z pasją oraz w warsztatach ogrodniczo – recyklingowych. Uczestnicy poznawali to cudowne miejsce wszystkimi zmysłami: węchem, słuchem, smakiem, wzrokiem i dotykiem. Poznali różne gatunki uprawianych roślin w poszczególnych ogrodach np. w śródziemnomorskim czy japońskim. Poszerzyli swoją wiedzę o ogólne informacje o świecie motyli i ich roli w naturze oraz samodzielnie wykonali ozdobne donice w których posadzili kwiaty. Oczywiście poza sferą edukacyjną nie zabrakło też czasu na relaks w tak pięknym miejscu, blisko przyrody. To miejsce zapamiętali wszyscy jako oaza ciszy i spokoju..

Barbara Malanda

Eko-Świadomi IV
Dodano:6.09.2019
Bardzo jest nam miło poinformować, że po raz kolejny w naszym Ośrodku rusza już IV edycja projektu ekologicznego. „Eko świadomi IV” jest kontynuacją już trzyletnich działań na rzecz lokalnego środowiska przyrodniczego, który aktywizuje i integruje osoby niepełnosprawne z ich pełnosprawnymi rówieśnikami. Organizatorem projektu jest Powiat Węgorzewski i Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Jesteś”. Realizacja projektu będzie trwała od 2 września 2019r. do 31 listopada 2019r. Projekt zakłada realizację następujących zadań, uwzględniających tematykę ekologii i ochrony zwierząt oraz dziedzictwa przyrodniczego.
1. Powiatowy konkurs plastyczny „Na łące-w świecie owadów i kwiatów”.
2. Udział w akcji Sprzątanie Świata 2019.
3. Wycieczka edukacyjno – przyrodnicza do „Ogrodów z pasją” i „Motylarni” oraz udział w zajęciach edukacyjnych ogrodniczo-recyklingowych w Marcinkowie /k Mrągowa. Piknik z ogniskiem.
Wszystkim uczestnikom projektu życzymy wartościowych wrażeń, bliskości z przyrodą i większej świadomości, że warto dbać o swoje środowisko.

Barbara Malanda


Aktualności - rok szkolny 2018/2019

Aktualności - rok szkolny 2017/2018

Aktualności - rok szkolny 2016/2017

Aktualności - rok szkolny 2015/2016

Aktualności - rok szkolny 2014/2015

Aktualności - rok szkolny 2013/2014

Aktualności - rok szkolny 2012/2013

Aktualności - rok szkolny 2011/2012

Aktualności - rok szkolny 2010/2011

Aktualności - rok szkolny 2009/2010

Aktualności - rok szkolny 2008/2009

Aktualności - rok szkolny 2007/2008

Aktualności - rok szkolny 2006/2007

Powrót do strony startowej